Tucson TL
System Start Stop

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
kambier
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2017, 0:47
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Tucson 1,7 CRDI 2WD 7AT Style
Kolor: White

System Start Stop

Post autor: kambier » 13 lut 2017, 13:14

Jako że sam jeżdżę Tucsonem dopiero dwa tygodnie, chciałbym zapytać Was o Start/Stop (źle ten skrót wygląda :D ) ...
Używacie?
Różne opinie słyszę, jak na razie raczej mnie ten system denerwuje. Przy zatrzymywaniu się na światłach nieraz miałem taką sytuację, że silnik wyłączał się, a w tym samym momencie zapalało się zielone. Czy takie odpalanie go kiedy jeszcze dobrze nie zgasł nie szkodzi dla silnika?
Czy tak częste odpalanie silnika nie wpływa na jego zużycie, a teoretyczne oszczędności na paliwie nie są tego warte... ?

Czy da się an stałe ten system wyłączyć?
Bo jak na razie, wydaje mi się że trzeba wyłączać go po każdym uruchomieniu silnika....

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: System Start - Stop

Post autor: Scooter80 » 13 lut 2017, 13:47

Nie da się wyłączyć na stale. Zawsze po uruchomieniu z kluczyka trzeba to zrobić ręcznie.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: System Start - Stop

Post autor: jag888 » 13 lut 2017, 14:45

faktycznie przy skrzyni AT jest to uciążliwe, teraz albo jak czuję zmianę świateł toczę się pomału (do 5km/h ISG nie działa) albo muszę pamiętać o wyłączeniu przyciskiem
w skrzyni MT normalnie przy wciśniętym sprzęgle ISG nie działa ... i tu jest łatwiej

handlowiec przy zakupie mówił że w serwisie mogą wyłączyć na stałe, ale później się z tego wycofał jak przyjechałem (ale ten sam handlowiec przy zamawianiu mówił że moje auto ma podwójny wydech, dobrze że sam szukałem w necie i nie byłem rozczarowany przy odbiorze)

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: System Start - Stop

Post autor: losiek » 13 lut 2017, 15:14

Zawsze wyłączam Start/Stop zaraz po zapaleniu auta. Jak dla mnie system ten ma sens tylko podczas stania w korku. Jakby była możliwość wyłączenia go na zawsze to nawet bym się nie zastanawiał.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: System Start - Stop

Post autor: Tucson » 13 lut 2017, 15:20

Ja sobie ostatnio myślałem że gdyby funkcjonalność "Stop&Go" wymienić z funkcjonalnością parktronika - to byłoby to idealne auto :) Czyli Stop&Go wyłączony na stałe - włączasz ręcznie jak chcesz skorzystać a parktronik włączony na stałe - wyłączasz gdy za dużo piszczy. Co za debil wymyślił włączanie parktronika przy dojeżdżaniu do przeszkody - debilizm i brak intuicji.

kambier
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2017, 0:47
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Tucson 1,7 CRDI 2WD 7AT Style
Kolor: White

Re: System Start - Stop

Post autor: kambier » 13 lut 2017, 15:45

Dzięki za potwierdzenie, to przy okazji zapytam o opcję w automacie - hold. Chodzi o funkcję że można puścić pedał hamulca na "D" a auto grzecznie stoi, do momentu wciśnięcia gazu. Fajna opcja, ale też trzeba ją włączać za każdym razem? Czy Tucson nie ma opcji zapamiętywania ustawień?
Trochę to bezsensowne, że trzeba za każdym razem wszystko od nowa ustawiać.
Jak pilot w samolocie :)
Start -stop wyłączony? Tak
Lock stop? Tak
Parktronic? Tak
Drodzy pasażerowie - Ruszamy :)

Żeby było jasne, nie jest to duży problem. Nic na razie nie umniejsza mojemu ogólnemu zadowoleniu bycia szczęśliwym posiadaczem HT, ale skoro na forum dzielimy się przemyśleniami....
Ostatnio zmieniony 13 lut 2017, 16:57 przez kambier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: System Start - Stop

Post autor: jag888 » 13 lut 2017, 15:57

masz chyba na myśli Auto Hold, tak też trzeba pamiętać :)
aczkolwiek auto z AT samo nie cofnie przy przykładowo podjeździe, więc AH używane jest rzadziej raczej dla zwolnienia nogi z pedału hamulca
ps. styl jazdy na sport też trzeba ustawić przed jazdą :)

a propos tematu,
Hyundai systemem start&stop nazywa bezkluczykowe odpalanie (start/stop to uruchamianie silnika za pomocą przycisku dostępna w wersji Style i Premium), natomiast ISG jest oznaczane jako Stop&Go lub cennikowo jako BlueDrive (http://www.hyundai.pl/Oferta/Blue_Drive/) - tak dla porządku

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: System Start - Stop

Post autor: Tucson » 13 lut 2017, 16:57

kambier pisze:
13 lut 2017, 15:45
Jak pilot w samolocie :)
Start -stop wyłączony? Tak
Lock stop? Tak
Parktronic? Tak
Drodzy pasażerowie - Ruszamy :)
No właśnie nie, zonk :P heh włączysz parktronik a on i tak pójdzie spać i jak się zatrzymasz to nie będzie piszczał - trzeba znowu go kopnąć w d... i zagonić do roboty :)

kambier
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 12 lut 2017, 0:47
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Tucson 1,7 CRDI 2WD 7AT Style
Kolor: White

Re: System Start - Stop

Post autor: kambier » 13 lut 2017, 17:00

Właśnie o auto-hold mi chodziło. Fajna opcja w automacie do zwolnienia nogi na dłuższym postoju na światłach. Co do trybu Sport jeszcze na nim nie jeździłem -czy jest duża różnica w prowadzeniu???

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: System Start - Stop

Post autor: jag888 » 13 lut 2017, 17:16

tak myślę czy się nie zagalopowałem, i czy jednak trybu Sport nie pamięta - sprawdzę jutro bo już mi się nie chce schodzić do garażu :)

generalnie Tucson w trybie sport jest bardziej czuły na gaz, dynamiczniejszy, startuje z wyższych obrotów, niektórzy twierdza ze zmienia się charakterystyka czułości kierownicy czy zawieszenia, ale ja jedynie odczułem zmiany w dynamice

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu