Tucson TL
System LKAS w wersji Comfort

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
rav

System LKAS w wersji Comfort

Post autor: rav » 30 mar 2017, 11:19

Witajcie :D

W przyszłym tygodniu odbieram swojego Tajsona w wersji Comfort + Navi.
Dziś widziałem go u dealera i co prawda przez szybę ale zauważyłem że na zestawie wskaźników( z lewej pod kierownicą) jest przycisk systemu LKAS. Zdziwiłem się bo w tej wersji wg cennika nie ma tego systemu i występuje dopiero w Style.
Sam też go nie domawiałem bo i nie można.
Pytanie skąd się wziął?
Szukałem odpowiedzi w necie i natrafiłem na podpis kolegi Jerry16, który ma właśnie w podpisie "LKAS + SLIF"
Widać wyraźnie, że ma wersję Comfort z tymi systemami. Możecie mi powiedzieć skąd i dlaczego? Była jakaś zmiana w cenniku i wyposażeniu czy fabryka dodała przez przypadek? :shock:
Nie wiem czy u mnie też jest SLIF( bo tego już nie miałem jak sprawdzić) ale włącznik LKAS był jak bum cyk cyk :D

Pozdrawiam serdecznie
Rafał

krisman

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: krisman » 30 mar 2017, 11:24

Moim zdaniem auto które pierwotnie szło na inny rynek.

rav

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: rav » 30 mar 2017, 12:15

Jak go zamawiałem to Dealer widział w systemie, że taki ma się akurat produkować i przydzielił go do mojego zamówienia więc raczej był przewidziany na Polskę.
Dzwoniłem przed momentem do innego też Dealera i ten miał akurat testowego Comforta z Navi i na moje pytanie nie umiał odpowiedzieć i był zaskoczony nieco. Postanowił więc to sprawdzić czy takowy włącznik LKAS ma u siebie i co się okazało- ma:) I tym samym stwierdził, że wersje z Navi będą miały tego asystenta podobnie jak chyba też rozpoznawanie znaków. Przekonam się faktycznie jak odbiorę swojego Tajsona w nast. tygodniu. A może do tego czasu ktoś jeszcze się wypowie- kto ma i potwierdza obecność.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: Tucson » 30 mar 2017, 13:49

Ja co prawda mam wersję Style i w niej jest - dodam raczej że gadżet, nie używam - wkurza mnie to bibczenie i drżenie kierownicą. Dla śpiochów na autostradzie: idealne!

krisman

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: krisman » 30 mar 2017, 14:18

No nie tylko drżenie ( w sumie ona nie drży a skręca, chyba że na pierwszym stopniu) on sam prowadzi auto i to dość dobrze.(w ustawieniach są trzy tryby pracy najciekawiej to wygląda na tym najagresywniejszym )
https://www.youtube.com/watch?v=dIHMNViUJk0

dzako
Twórca
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2017, 9:44
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI Style 4WD
Kolor: moonrock

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: dzako » 31 mar 2017, 9:07

Nie zgodzę się, że to niepotrzebny gadżet. System moim zdaniem działa bardzo dobrze. Nie chodzi o bibczenie czy drżenie, tylko o korektę toru jazdy.

Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: Antares » 31 mar 2017, 11:21

Przy jazdach, zwłaszcza autostradowych, jest przydatny. Bardzo dobrze prowadzi auto nawet na łukach. Osobiście jestem z tego systemu zadowolony.
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

rav

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: rav » 31 mar 2017, 11:55

Potwierdziłem w dwóch różnych salonach, że faktycznie od tego roku jak do wersji Comfort dołoży się Navi to dochodzi także system LKAS i SLIF. Nie ma tego póki co w cenniku zaznaczone bo te nie są zaktualizowane. Wychodzi na to, że dopłacając 3500zł całkiem się to opłaca. W cenie nawigacja z kamerą i dwaj dodatkowi asystenci.
Przy zakupie nie wiedziałem, więc teraz tym bardziej się cieszę, że zdecydowałem się dobrać tą opcję.
Na autostradzie LKAS z pewnością się przyda, a i SLIF pomoże jak akurat człowiek nie zauważy ograniczenia i może uchroni nieraz przed mandatem:)

P.S. Ostatecznie też i przy odsprzedaży kolejne dwa punkty w wyposażeniu będą na liście

krisman

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: krisman » 31 mar 2017, 22:49

Szczerze? Na SLIF będziesz zwracał uwagę z tydzień, no może dwa ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: System LKAS w wersji Comfort

Post autor: jag888 » 01 kwie 2017, 9:37

a propos SLIF odnosze wrażenie że pobiera on nadrzędnie znaki z navi niż z drogi - jakie macie wrażenia u siebie?

akurat u mnie mam remont drogi, zwyczajowo jest tu 50km/h - teraz jest ustawione ograniczenie na 30km/h, wydaje mi się ze znak stoi prawidłowo i kamera powinna widzieć, a wyświetla 50

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu