Tucson NX4
Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: Zibi70 » 16 lis 2021, 13:16

No to mam zaj$%^& newsa od sprzedawcy w Motortest Warszawa (ul. Hynka).

Zadzwoniłem dziś, żeby się dowiedzieć jak wygląda termin realizacji zamówienia i co?

Mówiąc bardzo kurw... kulturalnie Pan mnie poinformował, że bardzo mu przykro ale zamówienie zostało "wycięte" i samochód nie zostanie wyprodukowany. I co? Można? Można! kto by się tam przejmował jakimiś obietnicami, umowami czy innymi pierdołami.

Oczywiście miesiąc temu miałem zapewnienia, że nie ma w ogóle takiej opcji - nic z tych rzeczy a nawet jeśli się opóźni to cena zostanie utrzymana.

Także tyle jeśli chodzi o zapewnienia i wartość podpisanej umowy.

Jakie są opcje?
Ano takie, że albo Państwo mi łaskawie oddadzą kasę i mogę się bujać w dowolnie wybranym kierunku, albo ewentualnie mogę się załapać na inny samochód, który zostanie wyprodukowany w 2022 (teoretycznie w lutym), przy czym oczywiście kalkulację ceny będą mogli przedstawić eee... Kiedy tylko HMP przedstawi nowe cenniki na 2022.
Także drodzy oczekujący na HT w tym roku. Żebyście się nie zdziwili, z tego co mi powiedziano nie tylko mnie dotyczy taka zajebista informacja.

Zastanawiam się tylko jakim kur@#$% cudem dealer ma samochód w kolejce na produkcję - wolny - bez przypisanego klienta, skoro producent skasował zamówienie z przypisanym klientem.
Jestem porządnie wkur$#%^& :evil: :evil: :evil:
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: Pietrow » 16 lis 2021, 13:31

Przecież kur@#$% zapewniali że do takiej sytuacji nie dojdzie jeżeli samochód jest zamówiony pod konkretnego klienta.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: daniel.tucson4 » 16 lis 2021, 13:43

Pietrow pisze:
16 lis 2021, 13:31
Przecież kur@#$% zapewniali że do takiej sytuacji nie dojdzie jeżeli samochód jest zamówiony pod konkretnego klienta.
Public Relation i dyplomacja jak na ul. Wiejskiej - nomen omen - robią wiochę.

Coś czuję, że jest zamierzony ruch dilerów, gdyż to spotkało ZIBI'ego, bo przez kilka miesięcy posuchy dochodowej, wolą pokasować zamówienia, żeby przy nowych, WYŻSZYCH cenach się po prostu odkuć finansowo. Chyba, że w Nosovicach kręcą, czyli znów nomen omen CZESKI FILM.

Też dziś dzwoniłem, będzie w grudniu bla bla, ale nawet nie chciało się - albo może nie było sensu - podawania daty z systemu :arrow: odprawiony z kwitkiem.

Qva, co się wyrabia, straszą z Białorusi, lockdownami i kolejnymi odmianami COVID, już smogiem, podwyżkami, a tu brakiem podzespołów i też podwyżkami, ale Nas Polaków tak szybko nie złamią :!: :twisted:

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: daniel.tucson4 » 16 lis 2021, 13:48

Pietrow pisze:
16 lis 2021, 13:31
Przecież kur@#$% zapewniali że do takiej sytuacji nie dojdzie jeżeli samochód jest zamówiony pod konkretnego klienta.
Jak jesteś gigantem, to może więcej... Obecnie jest prosperity, sami wydawnictwem rozkręciliśmy spiralę inflacyjną, także to że paruset ludzików (czyt. oczekujący klienci) tupnie nóżką czy wyżali się tu na szanownym Forum, nie zmieni ich postępowania, strategii czy zamiarów :(

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: Zibi70 » 16 lis 2021, 13:49

Ja tego tak nie zostawię. Ktoś mi coś obiecał, spowodował, że zrezygnowałem z innych opcji a teraz mnie próbuje wystawić do wiatru. Nie ma wuja.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: daniel.tucson4 » 16 lis 2021, 13:49

Obecnie jest prosperity, sami wydawnictwem rozkręciliśmy spiralę inflacyjną, także to że paruset ludzików (czyt. oczekujący klienci) tupnie nóżką czy wyżali się tu na szanownym Forum, nie zmieni ich postępowania, strategii czy zamiarów :(

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: daniel.tucson4 » 16 lis 2021, 13:58

Zibi70 pisze:
16 lis 2021, 13:49
Ja tego tak nie zostawię. Ktoś mi coś obiecał, spowodował, że zrezygnowałem z innych opcji a teraz mnie próbuje wystawić do wiatru. Nie ma wuja.
Zibi, trochę mi Ciebie szkoda, ze względu , że pewnie Twoje zaangażowanie różnymi wątkami na forum jest wprost proporcjonalne do pragnienia posiadania pojazdu, u mnie podobnie, a pewnie (oby nie) będzie Tobie mnie szkoda, jak zadzwonię w połowie grudnia... :?

Amat
Twórca
Posty: 191
Rejestracja: 11 wrz 2021, 19:43
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson
Wersja: NX4
Kolor: Najładniejszy

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: Amat » 16 lis 2021, 14:44

Aż niemożliwe. Trudno uwierzyć
Pamiętam jeszcze czasy, gdzie pestki z czereśni się wypluwało. 🤪

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: Zibi70 » 16 lis 2021, 14:49

Póki co, wysłałem sobie zapytanie do HMP z uprzejmą prośbą o wyjaśnienia i zajęcie stanowiska w sprawie skasowanego zamówienia, bo coś mi tu śmierdzi.
Skoro zostało skasowane zamówienie imienne - z zaliczką i przypisanym klientem (podobno nie do ruszenia), to jakim cudem salon ma gotowy do zaproponowania - inny samochód do odbioru w lutym 2022?
To tak interesujące, że chyba pogadam o tym ze znajomymi dziennikarzami z branży motoryzacyjnej. Coś mi się wydaje, że ktoś tu próbuje robić lody na boku.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Pietrow
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 25 sie 2021, 8:05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Twój samochód: 1.6 T-GDI 2 WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Skasowane zamówienia, nowe ceny na 2022 - taki fajny prezent od Hyundaia

Post autor: Pietrow » 16 lis 2021, 14:58

Zibi70 pisze:
16 lis 2021, 14:49
Póki co, wysłałem sobie zapytanie do HMP z uprzejmą prośbą o wyjaśnienia i zajęcie stanowiska w sprawie skasowanego zamówienia, bo coś mi tu śmierdzi.
Skoro zostało skasowane zamówienie imienne - z zaliczką i przypisanym klientem (podobno nie do ruszenia), to jakim cudem salon ma gotowy do zaproponowania - inny samochód do odbioru w lutym 2022?
To tak interesujące, że chyba pogadam o tym ze znajomymi dziennikarzami z branży motoryzacyjnej. Coś mi się wydaje, że ktoś tu próbuje robić lody na boku.
Zibi, mnie mój diler poinformował 04.11 że mają oficjalne pismo z HMP mówiące o tym że imienne zamówienia pozostają niezmienione. Może ktoś ma możliwość pozyskania scanu tego pisma?

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu