Tucson TL
Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: Aron23 » 11 cze 2017, 23:34

https://youtu.be/JvQfXUi9qmE

Wyżej podałem linka do mojego problemu.
Odgłos podczas ruszania pojawia się od przejechania 15tys km sporadycznie dziś samochód ma przejechane 52tys km i przy każdym ruszaniu a najbardziej gdy samochód rusza pod górkę lub jak na filmiki próbuje najechać na krawężnik dzwiek wydobywa się z okolic silnika, sprzęgła...
Byłem z tym problemem w serwisie w Krakowie na jasnogórskiej 3krotnie nic nie znaleźli mówią ze tak ma być i to normalne i nic z tym nie zrobią...
Pojechałem do keller Gliwice już dwa razy nic nie znaleźli powiedzieli żeby się nie martwić to normalne tylko jak normalne jak nie wiedza co to jest ?
Nagrali dzwiek i wysłali do centrali i czekam na odp i moje pytanie ile moge czekac bo już miesiąc czekam i cisza chyba tez maja jakieś terminy jak np w przypadku gwarancji telewizora 21dni?
Drugie pytanie co to może być ?
Trzecie co mogę zrobić w przypadku gdy serwis jakoś bardzo nie jest zainteresowany tym przypadkiem i nie chce mi pomóc.
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: Aron23 » 12 cze 2017, 0:03

normalne ? Mówię "macie z 30 aut to niech Mi pan pokaże ze w innym tez tak jest" zatkało go.
Ogólnie to chyba dużo musza mieć bo w pierwszej kolejności centrala zajmuje się autami które stoja ja czekam miesiąc i cisza://
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

krisman

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: krisman » 12 cze 2017, 10:16

Słuchaj, a nie jest to dźwięk wibracji jakiegoś elementu? Np. osłony silnika?

rav

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: rav » 12 cze 2017, 12:46

Kurde Aron jak masz to od 15tys, a teraz na liczniku 52tys to nie wygląda dobrze, że tyle już przejechane z tym problemem. Od kiedy to zgłaszałeś?
Żeby w ASO nie próbowali później Ci wmówić, że za późno zgłosiłeś. Ja bym nie pytał chyba co oni na to, tylko że mają auto sobie wziąć i dać mi zastępcze i szukać rozwiązania.
To nie może być normalne- ewidentnie coś jest nie tak.

PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: PJ22 » 12 cze 2017, 14:12

Miałem bardzo podobny dźwięk (okresowo) przy puszczaniu sprzęgła w i30. Też mówili, że to w normie. Kiedyś przypaliłem sprzęgło i mu przeszło.

andy2k
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:59
Lokalizacja: Wien
Twój samochód: Tucson 1,7 CRDI Biznes
Kolor: Moon Rock

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: andy2k » 12 cze 2017, 17:39

Wygląda to na koło dwumasowe

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: Aron23 » 12 cze 2017, 21:15

Również kazal mi serwisant przepalic sprzęgło mówi ze jakieś włoski są i one może tak robią...

Niby tak tylko jesli w Krakowie mi mówią ze nic z tym nie zrobią puki Jeździ ... rozmowa nie wyglądała w stylu "dobrze" tylko już nerwy mnie brały:)
Również kazali mi przepalic sprzęgło bo są jakieś włoski i one może powodują...

Dziś dzwoniłem do Serwisu o okazało się ze dziś dostali odpowiedz od centrali nie była to odpowiedz jednoznaczna a jaka to nie wiem dokładnie ale mam przyjechać w poniedziałek do serwisu i po raz 6 będą sprawdzać co to jest... a później jeszcze raz będę musiał przyjechać na wymianę... tyle się dowiedziałem.
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: PJ22 » 12 cze 2017, 21:17

Od kiedy w 1.6 benzynie montują koło dwumasowe?

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: Aron23 » 14 cze 2017, 15:46

Kupując nowy samochód myślałem ze nie będzie problemów... gdy bym miał używany jadę do
Mechanika i myśle ze o wiele prędzej by doszedł do tego co dolega niż ci z serwisu...
Czy to tylko tak w hyudani jest ?
Mówią to normalne proszę nie martwić i obserwować zawsze jest gwarancja... No przyjeżdżam dlatego ze mam gwarancje... a oni olewają zobaczymy co powiedzą mi w poniedziałek.
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

rav

Re: Serwis chce mnie olać? Dziwny dźwięk z okolic sprzęgła.

Post autor: rav » 14 cze 2017, 17:48

U wielu producentów- w wielu markach zdarzają się wpadki i przypadki, że jakiś procent sprzedanych sztuk danego modelu będzie miał większe lub mniejsze problemy.
W Suzuki Vitarze po 2015 tzw. usterek typu TTTM było dużo, w nowej Skodzie Kodiaq także jest parę wpadek i już niejedna osoba była w serwisie.
Mazda CX5 z jakimś silnikiem też się nie podpisała- zresztą ich odwieczny wróg korozja także jest jak dotąd niepokonany.
Znajoma o swoim Q5 który ma od roku woli się nie wypowiadać. Zresztą w przypadku marek tzw. Premium nie jest nowością, że zaliczają nieraz poważne wpadki. Ogrom użytkowników marki Range i Land Rover także wie coś o tym.
Ostatecznie jest tak, że Koreańczycy wypadają naprawdę bardzo dobrze i w rankingach i w opiniach użytkowników. Przykładowo I30 czy IX35 zrobiły bardzo dużo aby przekonać do marki wielu Europejczyków. Podobnie jak Ceed i Sportage.
Ja od 3lat non stop Azja tzn była Mazda, Suzuki a teraz Handej:)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2017, 21:11 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu