Tucson TL
Różnice w wyposażeniu

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
pozdrav
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 20 sty 2018, 17:43
Lokalizacja: Podlaskie
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI GO! 2018
Kolor: Champion blue

Różnice w wyposażeniu

Post autor: pozdrav » 22 sty 2018, 18:46

Witajcie koledzy.
Jestem nowy na forum. W tym roku planuję zakup Tuscona. Teraz intensywnie przeglądam ogłoszenia sprzedaży aut nowych i używanych oraz analizuję różnice w ich wyposażeniu. Nie mogę załapać w jakiej wersji wyposażenia wyświetlacz centralny jest mały, a w jakiej duży z nawigacją i kamerą cofania. Kolejny szczegół to np. w której wersji jest antena tradycyjna, a w której płetwa rekina (tak to się chyba nazywa). Pewnie będę jeszcze zadawał wiele pytań w innych tematach. Proszę o rozjaśnienie mi w głowie tych różnic.

Julek

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: Julek » 22 sty 2018, 19:41

Pletwa rekina - montowana wówczas kiedy Tucson wyposażony jest w fabryczną nawigację. Natomiast navi fabryczne montowane są od wersji style.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Julek

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: Julek » 22 sty 2018, 19:45

I jeszcze jedno, w wersji comfort możesz "doposazyć" auto w fabryczną navi oraz LKAS i SLIF za dopłatą jak dobrze pamiętam 6500 tys.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: rwicik » 22 sty 2018, 20:00

Wersja Design też ma nawigację i LKAS.

krisman

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: krisman » 22 sty 2018, 20:34

Dokładnie, są wersje "specjalne" od czasu do czasu nazywane np, design itp. i wtedy wersja comfort już ma navi +kamerę. Ale dobrze przerlicz bo w Style dostajesz między innymi lampy led system bez kluczykowy ,chromy, grzane tylne fotele itp.

vanilla

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: vanilla » 22 sty 2018, 20:34

Classic nigdy nie ma fabrycznej navi. Comfort może, ale nie musi mieć fabrycznej nawigacji. Jeśli ją ma - ma również rekinka na dachu. Design, style i premium zawsze mają navi z rekinkiem. Wersje łatwo rozpoznać po charakterystycznych elementach, które są w danej wersji niezmienialne, np: classic zawsze ma klimę manualną, comfort ma klimę automatyczną, ale nie ma podgrzewanych foteli z tyłu, style ma dostęp bezkluczykowy i tapicerkę materiałową, zaś premium zawsze ma skórę.

pozdrav
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 20 sty 2018, 17:43
Lokalizacja: Podlaskie
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI GO! 2018
Kolor: Champion blue

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: pozdrav » 22 sty 2018, 20:41

Dzięki wszystkim. To mi wystarcza.

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1028
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: Speedor » 23 sty 2018, 14:09

Podstawową różnicą jak dla mnie między wersją Comfort a Style to system bezkluczykowy. Reszta to zbędne bajery niewarte aż takiej dopłaty np. światła LED.
Wziąłem Style gdyż zamówiłem wózek z 2017 po dobrym rabacie. Normalnie wziąłbym chyba Comfort.
W Suzuki Grand Vitara mam system bezkluczykowy więc dziwnie mieć auto 4 razy więcej warte ze zwykłym wsadzanym kluczykiem :)

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1103
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: rwicik » 23 sty 2018, 14:34

Mnie zależało głównie na aktomatycznej skrzyni.
Fajnie, że mam też kamerkę cofania i podgrzewaną kierę i fotele.
Brakuje mi automatycznego hamulca ręcznego.
Napęd na 4 koła też by się przydał ... ale nie chciałem aż tyle wydawać na auto.

krisman

Re: Różnice w wyposażeniu

Post autor: krisman » 23 sty 2018, 14:47

A mi na światłach Led... Jak różna jest hierarchia ważności dobre światła to większe bezpieczeństwo czynne.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu