Tucson TL
Przeglądarka WWW

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
wrobel

Przeglądarka WWW

Post autor: wrobel » 09 lis 2016, 0:14

Pomyślałem sobie, że fajnie by było mieć przeglądarkę w aucie, a że hyundai jej nie dał to sam sobie zrobiłem :twisted:

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: Tucson » 09 lis 2016, 0:17

Dobra robota :) - pochwal się jak tego dokonałeś :)

wrobel

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: wrobel » 09 lis 2016, 0:42

Poszperałem troszkę po necie i w końcu znalazłem chyba jedyną przeglądarkę na Win CE która obsługuje HTML 5 - nazywa się ZKBrowser i można ją pobrać z tej strony. Należy pobrać plik o nazwie: ZKBrowserWCE7_armv6_20161025.rar
Potem wystarczy go rozpakować i wgrać na pena. Z poziomu windowsa wystarczy otworzyć przeglądarkę. (jak przygotować pena pisałem w tym wątku.

Największy problem miałem z połączeniem z netem - zawsze kiedy zamykałem "nakładkę hyundaia" i wchodziłem do windy to połączenie wifi zostało zrywane. Troszkę oszukałem system i aby połączenie zostało, robię to tak - łączę się z wifi, potem włączam BT i kiedy auto synchronizuje książkę telefoniczną ja wchodzę do windy. Wtedy net zostaje aktywny.
Wiem że to wszystko strasznie zagmatwane i pracochłonne, ale zrobiłem to dla zabawy i aby zobaczyć czy się da ;)
Największa bolączka to klawiatura - bez mikroskopu nie podchodź :lol:

DarekH
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2016, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: Tucson TL 1,6 GDI
Kolor: THUNDER GREY

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: DarekH » 09 lis 2016, 9:58

Nadal jestem przekonany nad przewagą stacji multimedialnej doposażeniowej nad fabryczną. Nigdy nie miałem problemu z przeglądaniem netu w samochodzie. :D

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: gdyl » 09 lis 2016, 18:05

hehe gdzieś już to czytałem :P Ba nasi koledzy z Hiszpanii używają oprogramowania Menavrus de Menaco i stworzyli skórkę jak hyundaia
https://www.forotucson.com/temas/menavr ... naco.2227/. A co do klawiatury ciekawi mnie czy klawiaturka na bluetooth by działała hm...

PS. Na ruskich stronach jest dostępne za Free :P (ale po rusku ;/ )

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: jag888 » 15 lis 2016, 17:43

Koledzy, macie może "ogarnięte" w paczce na usb wszystko co niezbędne by laik odpalił filmy na oryginalnej navi? Plus jakiś opis step by step. Dzieciaki po odbiorze bankowo mnie zamęcza o wycieczkę, a podczas niej o puszczenie filmu

wrobel

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: wrobel » 17 lis 2016, 23:21

jag888 pisze:Koledzy, macie może "ogarnięte" w paczce na usb wszystko co niezbędne by laik odpalił filmy na oryginalnej navi? Plus jakiś opis step by step. Dzieciaki po odbiorze bankowo mnie zamęcza o wycieczkę, a podczas niej o puszczenie filmu
Masz tu pena którego sobie zrobiłem:
Jest to minimalistyczna wersja - bawiłem się wcześniej tymi wszystkimi nakładkami, pierdołami, ale jest mi to zbędne.
No i pamiętaj, że nie odpalisz raczej filmu HD, albo będzie rwał. (W paczce dołączyłem jakieś 2 przykładowe filmiki)

W paczce jest:

Kod: Zaznacz cały

[list][*]przeglądarka www
[*]2 różne playery do filmów/muzyki
[*]skrypt do restartu (aby nie restartować fizycznym przyciskiem obok karty SD)
[*]porobione skróty do programów[/list]
Instalacja:

Kod: Zaznacz cały

Formatujesz pena na FAT32, ściągnięty plik rozpakuj i wgraj na pena.
Aby uruchomić windowsa - wkładasz pena do USB w aucie, wchodzisz do ustawień (przycisk z zębatką), potem jeszcze raz naciskasz i przytrzymujesz ten przycisk i powinieneś być już w windowsie.
Teraz wchodzisz w katalog "MD" (to jest właśnie pendrive) i masz tam:

[list][*]ZK_Browser - przeglądarka www
[*]TUCSONPLAYER - odtwarzacz video
[*]PLAYER - kolejny odtwarzacz
[*]INIT - skrót do rejestracji mediów w systemie
[*]RESET - restart całej nawigacji (o tym z niżej)
[*]explore - plik umożliwiający wchodzenie do windy
[*]Katalogi - Audio/Video/Foto - zwykłe katalogi gdzie możesz sobie coś wgrać
[*]Katalog Programs - tam są ww programy[/list]

Jak chcesz wrócić do oryginalnej nakładki hyundaia to kliknij na "RESET"
Co prawda na samym pulpicie Windowsa jest skrót "Myshel" który odpali nakładkę hyundaia, ale mogą być kłopoty z BT, navi i internetem.
Aha - zanim wejdziesz do windy a masz odpalone radio to lepiej kliknąć przycisk "media" i odpalić muze z USB bo potem w windzie może nie być dźwięku ;)[/spoil]
Co zrobić jeśli zrywa połączenie z netem w windzie:
[spoil][hidden]Wchodzisz do windy i nie masz netu, pomimo, że wcześniej byłeś połączony? Na pulpicie Windowsa jest skrót "Myshel" który odpali nakładkę hyundaia. Odpal ją, połącz się jeszcze raz z netem i wejdź z powrotem do windy - net powinien już być (u mnie to działa)[/hidden]

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: jag888 » 18 lis 2016, 8:02

Kolego, ślicznie dziekuje!
Tak sobie myśle, o ile pozwolisz czy Twojego posta jakoś nie przypiąć do jakiegoś nowego tematu, w stylu tutoriale/poradniki bo zakładam ze każdy nowy Użytkownik z chęcią skorzysta (to już Admin musiałby podpowiedzieć jak zrobić prrzypięte posty

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: jag888 » 18 lis 2016, 8:28

wrobel pisze:Poszperałem troszkę po necie i w końcu znalazłem chyba jedyną przeglądarkę na Win CE która obsługuje HTML 5 - nazywa się ZKBrowser :lol:
udalo Ci sie moze w tej przegladarce odpalić Youtube?

wrobel

Re: Przeglądarka WWW

Post autor: wrobel » 18 lis 2016, 22:29

Prawdę mówiąc to jedyne strony jakie otworzyłem to Google i nasze forum - co i tak było nie lada osiągnięciem na tej mikroskopijnej klawiaturze ekranowej :lol: Jak będę miał chwilę to sprawdzę.
Tak sobie myśle, o ile pozwolisz czy Twojego posta jakoś nie przypiąć do jakiegoś nowego tematu, w stylu tutoriale/poradniki bo zakładam ze każdy nowy Użytkownik z chęcią skorzysta (to już Admin musiałby podpowiedzieć jak zrobić prrzypięte posty
jasne - dlaczego nie ;)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu