Tucson TL
Android Auto & Apple CarPlay

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: Hrabia » 10 paź 2016, 11:57

Pozwoliłem sobie skontaktować się za pomocą oficjalnego formularza na stronie hyundai.pl z działem pomocy z pytaniem czy i kiedy nasz samochód w PL otrzyma wsparcie dla Android Auto.

Oto co się dowiedziałem:
"Uprzejmie informujemy, że w tej chwili nie mamy informacji kiedy będą te usługi dostępne i czy będzie możliwość aktualizacji oprogramowania w modelu Nowy Tucson w Europie.Pragniemy zaznaczyć, że zgodnie z informacją na stronie Google dostawcy aplikacji Android Auto nie jest ona obecnie dostępna dla Polskich klientów więc może nie funkcjonować poprawnie w naszym kraju."

Posiadacze samochodów w USA otrzymali bezpłatną aktualizację (do samodzielnego wykonania).
https://www.hyundaiusa.com/myhyundai/so ... ndroidauto
(W zamieszczonych poniżej filmikach jest info jak system działa)

Informacje w tym temacie i opis możliwości:
https://itnerd.wordpress.com/2016/07/01 ... n-limited/
https://itnerd.wordpress.com/2016/06/22 ... ai-tucson/

Niestety faktycznie Android Auto nie jest dostępne w PL. Pozostaje pisać do Google aby udostępnili usługę.
https://www.android.com/auto/

bojkar
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 03 paź 2016, 13:43
Lokalizacja: Biała Podlaska
Twój samochód: Tucson 1.6T-GDI 7DCT AWD Style
Kolor: Biały

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: bojkar » 10 paź 2016, 18:09

Też do nich pisałem i dostałem troszkę inną odpowiedź
Uprzejmie informujemy, że z informacji otrzymanych z Działu Technicznego w obecnej chwili Android Auto jest dostępne dla modelu i40 od produkcji styczniowej tego roku, zaś w samochodach z zeszłego roku, od produkcji lutowej, istnieje możliwość uaktualnienia oprogramowania nawigacji.
W chwili obecnej nie posiadamy informacji kiedy aplikacja ta dostępna będzie w innych modelach np. w Nowym Tucsonie.
Pragniemy jednak zaznaczyć, że zgodnie z informacją na stronie Google - dostawcy aplikacji, Android Auto nie jest obecnie dostępna dla polskich klientów i może nie funkcjonować poprawnie w naszym kraju.
Szkoda, bo bardzo fajna sprawa z android auto / apple carplay.
Tucsona 2016 1.6T-GDI 7-DCT 4WD Polar White

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: gdyl » 10 paź 2016, 18:28

a oryginalne navi przypadkiem nie sa na Windows Embedded Compact 7 ?

wrobel

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: wrobel » 10 paź 2016, 19:30

dokładnie tak - na Windows CE

I fajne jest to, że można zamknąć nakładkę hyundaia i wejść prosto do windy - a jak to zrobimy, to mamy niezłe pole manewru. Od odtwarzania audio/video poprzez uruchamianie innych nawigacji aż po uruchamianie innych nakładek systemowych - np. takich

Tu można zobaczyć jak wygląda winda:
https://www.youtube.com/watch?v=Tq2vurpr470

Sam jeszcze czekam na samochód, ale pena z oprogramowaniem, playerami i kodekami już mam zrobionego :ugeek:

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: gdyl » 10 paź 2016, 19:47

Mówisz o tym: :P
20160810_201712.jpg
powiem tak filmy można oglądać to jest WIELKI plus (myślę że hyundai pójdzie po rozum do głowy i przy okazji aktualizacji przeglądarki zamieści tą możliwość bo to tylko wskazuje na zacofanie marki iż jest brak możliwości oglądania filmów na ich nakładce w takim modelu ....)

ale jeśli chodzi o NAVI to nie ma sensu odpalać innej (moje osobiste zdanie) :P Ja jestem zadowolony z fabrycznego TOMTOM LIVE jedyny minus to zgłoszone fotoradary po prostu są zlewane:P (a mogło by to działać jak w Yanosiku )

Lecz jeśli opracujesz coś fajnego to z chęcią przetestuje bo to co krąży w sieci narazie takie fajnie nie jest i w niektórych modelach naszej fabrycznej NAVI można narobić sobie tylko bigosu :)
PS. Podobno na WIN7CE można zainstalować ANDROIDA :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: Hrabia » 10 paź 2016, 21:49

wrobel pisze: Sam jeszcze czekam na samochód, ale pena z oprogramowaniem, playerami i kodekami już mam zrobionego :ugeek:
Czy możesz podać wskazówki krok po kroku jak przygotować takiego pena?

wrobel

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: wrobel » 11 paź 2016, 0:38

Hrabia pisze: Czy możesz podać wskazówki krok po kroku jak przygotować takiego pena?
Nie daję głowy czy działa bo jeszcze auta nie odebrałem :mrgreen: (a coś piszą, że tylko wersje EU mogą)
Ale według opisu:
  • formatujesz pena na FAT32 (ja kupiłem specjalnie takiego - aby prawie nie wystawał z gniazda USB)
  • ściągnij, rozpakuj i wgraj na pena ten plik
To w zasadzie wszystko aby uruchomić windę - wkładasz pena do USB w aucie, wchodzisz do ustawień (przycisk z zębatką), potem jeszcze raz naciskasz i przytrzymujesz ten przycisk i powinieneś być już w Windowsie.
Opcjonalnie możesz wgrać na pendrive TUCSONPLAYER​ (odtwarzacz audio/video razem z kodekami). Są tam dwie wersje - różnią się tylko logo - jedna ma Hyundaia a druga Tucsona.

Można wgrać jedną z nakładek na windę - wystarczy rozpakować do głównego katalogu pena.

Jest jeszcze masa innych programów - ale się jeszcze "nie doczytałem" :lol:
Nic też nie stoi na przeszkodzie aby wgrać kilka innych navi ;) potem np. z nakładki można je dowolnie uruchamiać

A teraz najważniejsze - jak wejdziesz do windy i potem wrócisz z powrotem do nakładki hyundaia poprzez uruchomienie jej z pliku ( Myshel ) to mogą być kłopoty z BT, navi i coś tam jeszcze. Najlepiej zrestartować system (koło slotu kart pamięci jest reset) albo zrobić sobie skróty na pulpicie do restartu (trzeba zrobić skrypt - jak odbiorę autko i wszystko będzie działało to wrzucę tu takiego pena gotowego do zassania bo teraz to takie wróżenie z fusów :D )
W samym Windowsie nie działa też telefon i kilka innych rzeczy (podobno). Po prostu trzeba to traktować jako bajer :)

powiem tak filmy można oglądać to jest WIELKI plus (myślę że hyundai pójdzie po rozum do głowy i przy okazji aktualizacji przeglądarki zamieści tą możliwość bo to tylko wskazuje na zacofanie marki iż jest brak możliwości oglądania filmów na ich nakładce w takim modelu ....)
taa - miejmy nadzieję :)
ale jeśli chodzi o NAVI to nie ma sensu odpalać innej (moje osobiste zdanie) :P Ja jestem zadowolony z fabrycznego TOMTOM LIVE jedyny minus to zgłoszone fotoradary po prostu są zlewane:P (a mogło by to działać jak w Yanosiku )
To już kwestia gustu i przyzwyczajenia - jeden woli tomtoma inny automapę czy jakiegoś sygica - a zawsze można mieć wszystkie na raz :twisted:
Lecz jeśli opracujesz coś fajnego to z chęcią przetestuje bo to co krąży w sieci narazie takie fajnie nie jest i w niektórych modelach naszej fabrycznej NAVI można narobić sobie tylko bigosu :)
Jak mi czas pozwoli - niedawno mi się córa urodziła i świat stanął na głowie :lol: (pierwsze dziecko)
Podobno na WIN7CE można zainstalować ANDROIDA :P
Można było nawet na 5 i 6 - sam instalowałem kiedyś na HTC touch HD andka - ale chodziło to raczej słabo - co natywna instalacja to natywna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2016, 0:00 przez wrobel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: Hrabia » 11 paź 2016, 9:28

Dzięki wrobel.
Jak rozumiem na pena wgrywamy cały katalog z playerem, który jest na podanej stronie?
Jak rozumiem potem pliki z muzyką, filmami można ładować na ten sam pen.
Sprawdzę czy będzie jakaś chęć rodzinna do oglądania filmów. Dzieciakom zawsze można sparować tablet i powiesić z tyłu. Dźwięk przez bluetooth.

wrobel

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: wrobel » 11 paź 2016, 18:28

Według opisu tak - wgrywamy cały katalog. Pliki multimedialne wrzucasz na tego samego pena. Z poziomu windy i tak widzisz całą strukturę katalogów na penie.

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: Android Auto & Apple CarPlay

Post autor: Hrabia » 22 paź 2016, 20:17

Przygotowałem pena. Wgrałem tucsonplayer.
Niestety 5 krotkich filmików z pena nie poszło. Było słychać tylko dźwięk. Wszystkie były mp4.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu