Opony Zimowe/Letnie

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - daj znać tutaj.
Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Auto: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Kolor: Polar white

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: Tucson » 23 gru 2018, 17:16

To są prawdziwe opony zimowe. Symbol trzech szczytów górskich i płatka śniegu (z jęz. angielskiego: three-peak mountain snowflake lub w skrócie 3PMSF), zwany także symbolem alpejskim, to jedyne oficjalne oznaczenie opon zimowych.
snowflakes-symbol.png
W odróżnieniu od pozostałych np. M+S, symbolem tym oznaczane są wyłącznie te opony, które przeszły testy według norm potwierdzających ich osiągi w warunkach zimowych.

Symbol płatka śniegu na tle góry jest jedynym oznaczeniem opony zimowej według przepisów ONZ i UE, wynikających z Regulaminu 117 EKG ONZ i rozporządzenia 661/2009. Świadczy o tym, że opona ma zarówno odpowiedni do warunków bieżnik, jak i skład i twardość mieszaki gumowej. Oba czynniki są bardzo ważne dla właściwości ogumienia zimowego.
przyczepnosc-opon.jpg
Symbol alpejski wprowadzony został dyrektywą Unii Europejskiej w listopadzie 2012 r. Aby producent mógł go umieścić na boku opony, jego produkty muszą przejść odpowiednie testy, których wyniki pokazują, że opona zapewnia bezpieczne właściwości jezdne na śniegu. Pod uwagę brane są takie czynniki, jak łatwość ruszania oraz skuteczność hamowania także na mokrej nawierzchni.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

xytras
Nowicjusz
Auto: Hyundai Tucson 2.0 CRDI AT 4WD
Kolor:

Re: Opony Zimowe/Letnie

Post autor: xytras » 03 sty 2019, 13:34

Hej no ja już musze się rozglądać niestety za nowymi oponami letnimi do mojego autka - mam przejechane 97 tys - 3 rok za mną użytkowania...i przód Continentali na 19takch się skończył praktycznie,,,macie jakieś dobre zamienniki a tańsze do tych Continentali ??

ODPOWIEDZ