Tucson TL
Opony Continental - hałas, szumienie

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
Lukaszsk2
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2020, 16:02
Lokalizacja: Wadowice
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD STYLE
Kolor: Silver

Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: Lukaszsk2 » 05 lip 2020, 21:06

Witam. Mam takie pytanie mam zalozone nowe opony letnie continental pierwszy sezon ktore dostalem w salonie, i mi strasznie szumia. Czy to normalne? Bo orientowalem sie i jedni mowie ze tak a inni ze takie opony nie maja prawa szumiec. Ktos doradzi ?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: Tucson » 05 lip 2020, 23:31

U mnie Continentale szumią bardziej niż zimówki Hankooka :-)

Lukaszsk2
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2020, 16:02
Lokalizacja: Wadowice
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD STYLE
Kolor: Silver

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: Lukaszsk2 » 06 lip 2020, 11:38

No to ja mam takie same zimowki i ich wogole prawie nie slychac 😉😉😉 a continental podobno najlepsza marka a tak szumia.

XSLX
Weteran
Posty: 371
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:03
Lokalizacja: 3miasto
Twój samochód: 1.6 GDi Style fl 2WD+ Krell
Kolor: Moon Rock

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: XSLX » 06 lip 2020, 16:24

Potwierdzam, opony dosyć glośne.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: mexxmen30 » 06 lip 2020, 17:07

Są głośniejsze ale w końcu mają oznaczenie SUV to i mieszanka i wzmocnienia inne niż w osobówce .

XSLX
Weteran
Posty: 371
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:03
Lokalizacja: 3miasto
Twój samochód: 1.6 GDi Style fl 2WD+ Krell
Kolor: Moon Rock

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: XSLX » 06 lip 2020, 17:11

Dunlop duuużo cichsze, w Tucsonie oczywiście. Miałem założone na testy u kumpla w wulkanizatorni. Podobno GY też są cichsze od Conti

fazi100
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2020, 19:44
Lokalizacja: Warmińsko-Murzyńskie
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Stellar Blue

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: fazi100 » 06 lip 2020, 21:03

Też potwierdzam - głośne jak cholera.
Hankook jest sporo cichszy - nie to że to moja fantazja. Posiadam oba rodzaje gum na dwóch kompletach felg, osoby jeżdżące ze mną skarżą się na dużo większy szum. Opony od tygodnia i żałuję wyboru.

TomRaw
Twórca
Posty: 149
Rejestracja: 20 gru 2018, 20:30
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: 1.6 CRDi 7DCT 2WD Premium
Kolor: Micron Grey

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: TomRaw » 26 lis 2021, 10:34

Odświeżę nieco temat. Jestem po wizycie u wulkanizatora - założone 18 zimowe i zdjęte letnie 19 Continental. Opony po 3 sezonach letnich nadają się na śmietnik, pomimo jeszcze dobrego bieżnika. Tylna oś - masakrycznie wyząbkowane od wewnątrz, przednia oś - zjechany bieżnik od środka. Jeżdżąc na nich od jakiś 4-5 miesięcy słyszałem szum, którego wcześniej nie było, co też zgłosiłem podczas ostatniej wizyty w serwisie (myślałem o łożyskach). Posprawdzali wszystkie koła, żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono.
Umówiłem się na ponowną wizytę, zabiorę opony i spróbuję je zareklamować u producenta. Panowie z serwisu stwierdzili, że fabryczne 19 Continental miewały różne problemy i wiele razy wysyłali je na reklamację z różnym skutkiem.
Moje pytanie jest następujące: macie jakieś pomysły co może być powodem takich zdarzeń (wyząbkowanie i zjechany bieżnik) i gdzie szukać problemu żeby nie zajechać kolejnego, nowego kompletu opon?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: mexxmen30 » 26 lis 2021, 11:29

Szkoda że nie napisałeś ile już przejechałeś na nich kilometrów .
Ja mam wprawdzie 17 ale nic się nie dzieje z nimi a mają gdzieś po 4 latach z 25 tys km za sobą .
Dużo zależy od stylu jazdy ja nie kręcę w miejscu zakrętów też jakoś szybko nie biorę ani nie ruszam na pisku opon .

Jak u ciebie zbiezność wygląda bo u mnie po dwóch latach jedno koło miało walnięty kat aż kierownica była przechylona tak bywa i przypuszczam od takich rzeczy opony się nierówno zjeżdżają a na tylne koła i ich zbieżność mało kto zwraca uwagę .

TomRaw
Twórca
Posty: 149
Rejestracja: 20 gru 2018, 20:30
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: 1.6 CRDi 7DCT 2WD Premium
Kolor: Micron Grey

Re: Opony Continental - hałas, szumienie

Post autor: TomRaw » 28 lis 2021, 0:32

mexxmen30 pisze:
26 lis 2021, 11:29
Szkoda że nie napisałeś ile już przejechałeś na nich kilometrów .
Ja mam wprawdzie 17 ale nic się nie dzieje z nimi a mają gdzieś po 4 latach z 25 tys km za sobą .
Dużo zależy od stylu jazdy ja nie kręcę w miejscu zakrętów też jakoś szybko nie biorę ani nie ruszam na pisku opon .

Jak u ciebie zbiezność wygląda bo u mnie po dwóch latach jedno koło miało walnięty kat aż kierownica była przechylona tak bywa i przypuszczam od takich rzeczy opony się nierówno zjeżdżają a na tylne koła i ich zbieżność mało kto zwraca uwagę .
Przejechałem na tych oponach niecałe 30.000 km a zbieżność miałem ustawianą wiosną tego roku w związku z wymianą gwarancyjną filtra DPF.
Samochodem jeździ moja żona - styl jazdy normalny, bez fajerwerków i cudowania.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu