Tucson NX4
NX4 Hak - montaż haka

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson NX4? Napisz tutaj.
ktmmotogp
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:37
Lokalizacja: Katowice
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

NX4 Hak - montaż haka

Post autor: ktmmotogp » 20 cze 2023, 13:45

Witam. Jestem tutaj nowy także proszę o wyrozumiałość. Używałem szukajki ale za dużo informacji za bardzo rozsianych dlatego nowy temat.
Mój samochód
Tucson NX4 N Line 2021r (1.6 Benzyna150km ) MildHybrid
By zwiększyć funkcjonalność swojego auta chcę zamontować hak . Szukając natknąłem się na wiele informacji że trzeba nacinać zderzak aczkolwiek są już inne możliwości dlatego pragnę się Was poradzić czy i jaka jest różnica w ww.przypadkach ?
Nie chce by mi cokolwiek wycinano xD
Szukam najlepiej haka jak wyżej ,przy montażu którego nie będzie nic wycięte oraz by hak był wypinany lub chowany (nie automat). Najlepiej gdy po jego wypięciu czy schowaniu bryła samochodu była zachowana i nic nie wystawało zbytnio.
Głównym celem jest bagażnik rowerowy(3 E-Bike-ok 80kg same rowery ale myślę że powinien wytrzymać minimum100kg-im więcej tym lepiej )
Firma ma znaczenie ? Czytałem chyba o trzech , Brink , Steinhoff oraz Westfalia .
Jakieś porady , orientacyjne ceny (dostalem cennik z montażem ASO Hyundai z Katowic - od 5000 do 8900zl( aktualnie promocja 6900)) ?Nie są to kwoty które chciałbym wydać na hak.
Jestem z okolic Katowic także namiary na serwis +-20km też mile widziane .
Z góry dziękuję za rady

tommidi
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lis 2019, 20:49
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Twój samochód: Tucson Executive Hybryda
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight Gray

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: tommidi » 20 cze 2023, 15:52

Witaj. Ja też jestem na etapie szukania haka. Byłem w serwisie w Dąbrowie Gliwicach i Zabrzu - ceny od 4500 do 5900zł. Tez patrzę na te trzy haki, które wymieniłeś, ale w każdym z nich jest zaznaczone podcinanie zderzaka. Wiem że na pewno hak firmy Autohak po wycięciu nic nie widać. Te oryginalne z Hyundai mocno wystają i je widać co mi się nie podoba. Na pewno trzeba kupić wiązkę w serwisie oryginalną, żeby nic nie wywalało błędów. Jak już zdecydujesz to daj znać co wybrałeś. Możesz mnie odszukać na FB. Pozdrawiam

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: Krampus » 20 cze 2023, 16:19

tommidi pisze:
20 cze 2023, 15:52
Te oryginalne z Hyundai mocno wystają i je widać co mi się nie podoba.Napewno trzeba kupić wiązkę w serwisie oryginalna żeby nic nie wywalało błędów.J
Ciekawe. Mam zamontowany oryginalny, demontowalny hak (dostałem w gratisie przy zamawianiu samochodu) i NIC nie wystaje (nie widać gniazda mocującego - jest za zderzakiem i hak wkłada się "od dołu"). Gniazdo przyłączeniowe jest też ukryte za zderzakiem i przy podłączaniu wtyczki do przyczepy/bagażnika trzeba je odchylić (wysunąć na dół).
Co do wiązki to chyba NX4 ma w standardzie w odróżnieniu od poprzednich wersji.
Jeśli chodzi o wycinanie zderzaka lub innych elementów to jeśli coś było wycinane, to pod spodem - z zewnątrz, prze zdmontowanym haku nie poznasz, że samochód jest wyposażony w hak.
Na YT są filmiki pokazujące montaże zarówno oryginalnych haków jak i tych oferowanych przez firmy trzecie.

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 202
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: arczi901 » 20 cze 2023, 17:08

Zderzak się podcina tylko dla wersji Nline. Jeżeli nie masz Nline to podobno hak wchodzi bez podcinania. Oczywiście podcięcie zderzaka jest kompletnie niewidoczne chyba, ze zanurkujesz pod auto to wtedy widać delikatne podcięcie ;-)
ASO montuje HAK wpinany Westfalia. Jeżeli masz trochę pojęcia to teoretycznie sam sobie to zrobisz. Montaż nie wymaga ingerencji w cokolwiek bo wszystko jest już przygotowane pod HAK także jest to trochę na zasadzie pług&play

tommidi
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lis 2019, 20:49
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Twój samochód: Tucson Executive Hybryda
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight Gray

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: tommidi » 20 cze 2023, 21:10

Na chwile obecna napewno nie jest montowany w serwisie hak Westfalia to jet sygnowane Hyundai byłem oglądałem i napewno wystaje zobaczcie w katalogu .

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: Krampus » 20 cze 2023, 22:35

Z tego co kojarzę to ja mam właśnie to (tylko z logo Hyundai):
https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holo ... sp,6,15057

Nie mam pojęcia co teraz montują serwisy.

ktmmotogp
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:37
Lokalizacja: Katowice
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: ktmmotogp » 20 cze 2023, 22:49

Samemu tego nie zrobię. Pisałem do firmy P.H.U.Rec i dostałem odpowiedź że wg producenta(nie wiem czy auta czy haka) nie jest wymagane podcinanie zderzaka - hak firmy Steinhoff z montażem i elektryką niby 2025 zł co mi się aż za mało wydaje ?
Kolega pewny że podcięcie jest wymagane tylko w N Line ?
Nie posiadam FB także....

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 202
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: arczi901 » 21 cze 2023, 8:59

ktmmotogp pisze:
20 cze 2023, 22:49
Samemu tego nie zrobię. Pisałem do firmy P.H.U.Rec i dostałem odpowiedź że wg producenta(nie wiem czy auta czy haka) nie jest wymagane podcinanie zderzaka - hak firmy Steinhoff z montażem i elektryką niby 2025 zł co mi się aż za mało wydaje ?
Kolega pewny że podcięcie jest wymagane tylko w N Line ?
Nie posiadam FB także....
Kiedyś z kimś dyskutowałem na ten temat. Ktoś pisał, że HAK westfalia wchodzi plugplay bez zadnego podcinania. Zdziwiłem sieę, ponieważ ja montowałem w ASO (wtedy ceny były poniżej 3k brutto) i mam podcięty zderzak. Wtedy podczas dyskusji wynikło, że podcięcia wymaga tylko wersja nline ale jest to kosmetyczne podcięcie i kompletnie tego nie widać tak samo jak nie widać uchwytu haka
Wysłałbym zdjęcia co i jak ale auto stoi w serwisie na lakierni

ktmmotogp
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:37
Lokalizacja: Katowice
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: ktmmotogp » 21 cze 2023, 9:21

arczi901 pisze:
21 cze 2023, 8:59
Kiedyś z kimś dyskutowałem na ten temat. Ktoś pisał, że HAK westfalia wchodzi plugplay bez zadnego podcinania. Zdziwiłem sieę, ponieważ ja montowałem w ASO (wtedy ceny były poniżej 3k brutto) i mam podcięty zderzak. Wtedy podczas dyskusji wynikło, że podcięcia wymaga tylko wersja nline ale jest to kosmetyczne podcięcie i kompletnie tego nie widać tak samo jak nie widać uchwytu haka
Wysłałbym zdjęcia co i jak ale auto stoi w serwisie na lakierni
Wnioskuję że masz wersję N Line ?
Dzięki za info, brzmi legitnie, tylko zastanawia mnie fakt dlaczego firma do której pisałem, odpowiedziała że wg producenta nie jest wymagane podcięcie, chyba że im chodzi o wersję normalną. Wychodzi ma to że w N Line nie montowali bo tak by o tym wiedzieli prawdopodobnie a nie cytowali producenta?
Te wszystkie firmy, Brink, Steinhoff, Westfalia itd różnią się czymś konkretnie od siebie ?

Jaka jest najszybsza opcja montażu/demontażu prócz automatu ? Wpinanie pionowe, wkręcanie ...?

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 202
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: NX4 Hak - montaż haka

Post autor: arczi901 » 21 cze 2023, 11:58

ktmmotogp pisze:
21 cze 2023, 9:21
Wnioskuję że masz wersję N Line ?
Dzięki za info, brzmi legitnie, tylko zastanawia mnie fakt dlaczego firma do której pisałem, odpowiedziała że wg producenta nie jest wymagane podcięcie, chyba że im chodzi o wersję normalną. Wychodzi ma to że w N Line nie montowali bo tak by o tym wiedzieli prawdopodobnie a nie cytowali producenta?
Te wszystkie firmy, Brink, Steinhoff, Westfalia itd różnią się czymś konkretnie od siebie ?

Jaka jest najszybsza opcja montażu/demontażu prócz automatu ? Wpinanie pionowe, wkręcanie ...?
Tak mam NLine 2021.
Moim zdaniem te firmy to jeden pies. Grunt aby było dedykowany do NX4 bo wtedy otwory montażowe podejdą. To jest kawał blachy także czy będzie napisane A czy B to jeden pies moim zdaniem.

Tutaj film promocyjny ASO, ale widzę, że nawet bez Nline podcinają zderzak:
https://www.youtube.com/watch?v=ZPiE-8KYiq0

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu