Tucson NX4
Nowy Tucson VS Nowa KIA

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
arbi
Weteran
Posty: 333
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: arbi » 27 lis 2021, 14:08

Zakładam temat - przez ten śmiesznie długi czas oczekiwania
może nam się zmieni...

Porównałem oba modele i obie wersje wyposażenia z cenników...
cenowo wychodzi baaardzo podobnie przy podobnych poziomach
wyposażenia. Nie jest idealnie równo, niestety KIA ma kilka lepszych
rozwiązań (adaptacyjne LEDy, rejestrator jazdy zintegrowany z kamerami
360st, większe wyświetlacze, itp)
wersje silnikowe są identyczne, jak i osiągi i spalania. Wymiary i masy
w zasadzie takie same (kilka cm i kilka kg różnicy)

Porównałem cenowo i "mój Tucson" wychodzi cennikowo 184k
i KIA w najbardziej podobnej konfiguracji wychodzi identycznie
(różnica w okolicach 1k zł)

Stylistyka nadwozia i wnętrze to największe różnice... oglądałem
to co można na youtube i chyba jednak skłaniam się nadal przy Tucsonie...
Szkoda że nie można kilku rozwiązań połączyć w jedno...

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: kik » 27 lis 2021, 16:21

Ja na odwrót. To mój drugi Tucson miałem z 2016 a teraz mam z 2020 a więc przed i polift. Obecna generacja mnie całkowicie zraziła do tego modelu. Dla mnie nie do przyjęcia są światła do jazdy dziennej, bryła samochodu, która z boku wygląda jak zgnieciona a następnie wyprostowana puszka po coli no i ta kasa z biedronki w środku. Tak więc następna będzie chyba Kia lecz nie wcześniej niż po 1,5 roku produkcji bo ilość problemów wieku niemowlęcego w nowym HT jest bardzo duża.

Awatar użytkownika
Romlux
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 06 sie 2021, 17:48
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: Romlux » 27 lis 2021, 16:45

kik pisze:
27 lis 2021, 16:21
Ja na odwrót. To mój drugi Tucson miałem z 2016 a teraz mam z 2020 a więc przed i polift. Obecna generacja mnie całkowicie zraziła do tego modelu. Dla mnie nie do przyjęcia są światła do jazdy dziennej, bryła samochodu, która z boku wygląda jak zgnieciona a następnie wyprostowana puszka po coli no i ta kasa z biedronki w środku. Tak więc następna będzie chyba Kia lecz nie wcześniej niż po 1,5 roku produkcji bo ilość problemów wieku niemowlęcego w nowym HT jest bardzo duża.
Odnośnie ostatniego zdania. Mógłbyś jakiegoś linka do wym. listy problemów. Dzięki.

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: Pedr » 27 lis 2021, 18:18

Ceny faktycznie bardzo podobne. Porównywalna do Platinum wersja Business Line będzie trochę tańsza ale parę rzeczy brakuje. Po dołożeniu pakietów wychodzi praktycznie na to samo, może za wyjątkiem premium sound i większych felg w Tucsonie vs. adaptacyjne LEDy w Kia. Zewnętrzny design to zdecydowanie Tucson, wnętrze jak dla mnie Kia. Kia ma też trochę ciekawsze kolory. Tylko Tucson ma podrożeć więc Sportage może być naprawdę ciekawą opcją.

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: Pedr » 27 lis 2021, 18:47

Romlux pisze:
27 lis 2021, 16:45
Odnośnie ostatniego zdania. Mógłbyś jakiegoś linka do wym. listy problemów. Dzięki.
Z lektury grup na FB: od drobiazgów typu wycierające się przyciski na kierownicy, hałasujące klamki przy większych prędkościach, niechlujnie zamontowane uszczelki do bardziej upierdliwych takich jak problemy z głośnikami z tylu, zapychającym się filtrze GPF, do poważnych spraw jak awarie kamer odpowiadających za systemy wspomagające kierowcę, pomp abs, silnika. Wiadomo, że nikt nie pisze postów typu „jak się fajnie i bezproblemowo jeździ” tylko jak coś nawali ale ilość tych wpisów dotyczących usterek daje do myślenia.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: kik » 27 lis 2021, 20:06

Romlux pisze:
27 lis 2021, 16:45
Odnośnie ostatniego zdania. Mógłbyś jakiegoś linka do wym. listy problemów. Dzięki.
Myślę, że kolega wyżej opisał co i jak. Co ciekawe nowy HT na autocentrum ma niższy współczynnik "czy kupiły byś" niż stary.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1202
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: daniel.tucson4 » 27 lis 2021, 21:11

Pedr pisze:
27 lis 2021, 18:47
Z lektury grup na FB: od drobiazgów typu wycierające się przyciski na kierownicy, hałasujące klamki przy większych prędkościach, niechlujnie zamontowane uszczelki do bardziej upierdliwych takich jak problemy z głośnikami z tylu, zapychającym się filtrze GPF, do poważnych spraw jak awarie kamer odpowiadających za systemy wspomagające kierowcę, pomp abs, silnika. Wiadomo, że nikt nie pisze postów typu „jak się fajnie i bezproblemowo jeździ” tylko jak coś nawali ale ilość tych wpisów dotyczących usterek daje do myślenia.
Pedr, dzięki :!: :D Zamierzałem już też podobnie napisać :idea: Ale, przyznasz, przyznacie, na auto, gdzie się afiszuje w Spider-man'ie, :lol: :lol: :lol: , które weszło na jesień rok temu to trochę za dużo niedoróbek :!: :!: Wiadomo, każde model wymaga "czasu" aby było optymalnie, iii.. później następny model, bo trendy :lol:

Koniec końców, na logikę.. :idea: Jak widzą w fabryce, w Nosovicach co jest reklamowane-->robią akcje przywoławcze, to my, ja już w listopadzie nie będziemy mieli tych problemów ze swoimi modelami pół roku później "dorobionymi"... 8-)

Awatar użytkownika
Romlux
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 06 sie 2021, 17:48
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: Romlux » 28 lis 2021, 15:35

daniel.tucson4 pisze:
27 lis 2021, 21:11
Pedr, dzięki :!: :D Zamierzałem już też podobnie napisać :idea: Ale, przyznasz, przyznacie, na auto, gdzie się afiszuje w Spider-man'ie, :lol: :lol: :lol: , które weszło na jesień rok temu to trochę za dużo niedoróbek :!: :!: Wiadomo, każde model wymaga "czasu" aby było optymalnie, iii.. później następny model, bo trendy :lol:

Koniec końców, na logikę.. :idea: Jak widzą w fabryce, w Nosovicach co jest reklamowane-->robią akcje przywoławcze, to my, ja już w listopadzie nie będziemy mieli tych problemów ze swoimi modelami pół roku później "dorobionymi"... 8-)
Dziwne. Użytkuję od 6 lipca br. i żadnej akcji przywoławczej ...

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: Pedr » 28 lis 2021, 15:57

Romlux pisze:
28 lis 2021, 15:35
Dziwne. Użytkuję od 6 lipca br. i żadnej akcji przywoławczej ...
Może warto zadzwonić i dopytać bo chyba nie informują tylko czekają na przegląd.

Awatar użytkownika
Romlux
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 06 sie 2021, 17:48
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Teal

Re: Nowy Tucson VS Nowa KIA

Post autor: Romlux » 28 lis 2021, 16:58

Pedr pisze:
28 lis 2021, 15:57
Może warto zadzwonić i dopytać bo chyba nie informują tylko czekają na przegląd.
Dzięki. Nie wiedziałem, że tak to działa.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu