Tucson TL
Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
rav

Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: rav » 26 kwie 2017, 17:12

Witajcie,

Standardowo nawigację mam połączoną z fonem dzięki hot-spotowi, który włącza się razem z BT.
Dzięki temu powinna pojawiać się pomocna opcja informowania o korkach/ruchu na trasie po wyznaczeniu celu.
Ilekroć jednak korzystam z nawigacji i wybiorę sobie klawiszem "info" zakładkę o ruchu na trasie zawsze jest komunikat, że brak informacji.
Pogodę stacja multimedialna wczytuje, lokalizację również, radary jako tako też pokazuje( to także niby dzięki połączeniu z wi-fi) ale ruchu na trasie wg. stacji nie ma wcale? Czy nie pobiera danych?

Czy u Was coś w tej kwestii jest inaczej i po wyznaczeniu celu, a przy włączonym wi-fi macie podgląd do ruchu na trasie?
Może coś robię źle, albo jeżdżę po trasach na których nie ma wcale korków i utrudnień lub są w mniemaniu nawigacji nieistotne i dlatego nie wyświetla nic?

Jak u Was?

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: Nabu » 26 kwie 2017, 17:20

Nie sprawdzałem dostępności osobnej informacji o ruchu, jednak zauważyłem, że nawigacja z całą pewnością pobiera aktualne dane o korkach - już kilkukrotnie otrzymywałem komunikat, że warunki drogowe uległy zmianie i system proponuje zmianę trasy. Zwróć uwagę na czerwoną kreseczkę pojawiającą cię na krawędzi linii wyznaczającej trasę na odcinkach o spowolnionym tempie przemieszczania się. W moim przypadku za każdym razem informacja była zgodna ze stanem faktycznym.
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

krisman

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: krisman » 26 kwie 2017, 17:45

W Polsce nie ma odpowiedniej infrastruktury by działała ta zakładka.

kik

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: kik » 26 kwie 2017, 18:28

Hmmm zakładka jest i działa bdb. Wielokrotnie korzystałem z tej zakładki jest bardzo pomocna.

rav

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: rav » 26 kwie 2017, 18:58

Kik czyli po wejściu w zakładkę o ruchu masz jakieś informacje?. Zawse czy to zależy od trasy?

kik

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: kik » 26 kwie 2017, 20:12

Nie mam informacji w sposób ciągły. Zauważyłem, że to zależy jak piszesz od trasy. Okolice Wrocławia czy Poznania generują ciągłe informacje u mnie na prowincji brak info. Pewnie to wynika z tego, że u mnie korków niet.

krisman

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: krisman » 26 kwie 2017, 20:38

Chcesz powiedzieć że aktualną sytuację na drodze pokazuje tak jak np. we Francji czy Niemczech? U mnie w PL tylko jak wyżej, pogoda fotoradary, lokalizacja satelity.

kik

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: kik » 26 kwie 2017, 21:56

Chcę powiedzieć, że informuje mnie o korkach, zatorach, remontach itp. i proponuje drogi alternatywne tyle i tylko tyle.

krisman

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: krisman » 26 kwie 2017, 22:25

Noo... aż tyle.
Widać masz "lepsze" trasy.





Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Re: Nawigacja- info o korkach i ruchu na trasie

Post autor: Pawel » 27 kwie 2017, 9:13

W Polsce informacja o korkach, wypadkach i zamknietych drogach, w tym kolorowe linie na trasie dzialaja tylko przy podlaczonym internecie, tak jak w google maps. Za granica dzialaja na podstawie danych przekazywanych przez TMC (traffic message channel), ktory dziala za pomoca RDS (radio data system). U nas dziala to w baaaaardzo ograniczonym zakresie.

Tak wiec w Polsce, przy podlaczonym internecie na mapie pojawiaja sie zolte i czerwone linie w przypadku korkow, znaki zamknietych drog, znaki "zator". Dziala to zawsze, pod warunkiem wystarczajaco bliskiego zzoomowania mapy.
Natomiar opcja "ruch" (albo podobnie, nie pamietam) znajdujaca sie w menu pod przyciskiem "i" wyswietla informacje o utrudnieniach znajdujacych sie na trasie przejazdu, czyli tylko wtedy, kiedy jedziemy z nawigacja do jakiegos celu.
Sprawdzone we Wroclawiu, dziala wysmienicie (kazda z wymienionych wyzej uslug).
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu