Tucson TL
Manualny hamulec ręczny

Masz problem z hamulcami - Tucson TL? Napisz tutaj.
KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Manualny hamulec ręczny

Post autor: KarolObara » 14 lut 2017, 19:13

Witam . Mam znowu problem z hamulcem ręcznym. Generalnie jest on jakiś dziwny. raz łapie mocniej raz słabiej. raz jedną stroną samochód "przysiada" mocniej raz drugą. a spróbujcie jechać delikatnie do tyłu i zaciągnąć ręczny!! jakieś walnięcie jak w starym żuku u mojego ojca. też takie macie odczucia co do ręcznego? jakiś dziwny taki "pływający " ten hamulec....

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: Scooter80 » 14 lut 2017, 19:30

U mnie hamulec działa jak zyleta. Lekko zaciągam i już duża zaczyna latać. Podjedź do Aso i zgłoś problem.

krisman

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: krisman » 14 lut 2017, 20:17

Co prawda mam dopiero 3tyś. na budziku, ale u mnie też idealnie. W ogóle hamulce są brzytwa!

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: Wbrodaty » 14 lut 2017, 20:24

Bez problemu ,działa.
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: KarolObara » 14 lut 2017, 22:06

już raz walczyli u mnie z tym hamulcem bo zgłaszałem że raz łapie mocniej prawą a raz lewą stroną. na ulicy zatrzymałem w Kielcach 3 Tajsony i miały ten sam efekt. wystarczy delikatnie się toczyć i zaciągnąć ręczny - tylko tak, zeby kół nie zablokować i tak parę razy do przodu i do tyłu. i raz siada mocniej prawą a raz lewą stroną. Jak widziałem jak ustawiali mi ten ręczny w Kielcach w serwisie to widziałem że męczyli się bardzo. Jeden obrót regulacją i potrafiło zablokować koło. jakiś ciężki przypadek mam z tym moim tajsonem.... eh...

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: Aron23 » 15 lut 2017, 20:20

Nie zauważyłem u mnie takiego problemu... ale gdy zaparkuje samochód zaciągnę ręczny wyjdę i popcham ręka słyszę stuknięcie... normalne to ?
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

krisman

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: krisman » 15 lut 2017, 21:03

Hamulec ręczny działa poprzez linki na szczęki/klocki i jeśli pchniesz na zaciągniętym, to mogą pojawić się "dziwne" dźwięki, bo używasz siły, a układ jest naprężony.

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: KarolObara » 15 lut 2017, 21:20

Układ jest naprężony to prawda. Ale musicie panowie wiedzie , ze w tym układzie mimo iż szczeki trzymają się na takich bolcach to nie są one na sztywno jak w większości samochodów tylko ruszają się i stad jest to strzelanie. Nic sie z tym zrobić nie da. Swoja droga to rozwiązanie konstrukcyjne tego hamulca jest kiepskie. Uwierzcie mocno orientuję się w temacie. Nie raz widziałem to rozebrane i sam osobiście w serwisie się tym bawiłem.

krisman

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: krisman » 15 lut 2017, 21:34

Kiepskie rozwiązanie, to bębno-tarcze np. w renault/nissan, które potrafią się zablokować podczas jazdy!(autopsja - zapiekające się sworznie) Tego układu jeszcze nie "rozmieniałem" ale to, co wskazujesz za wadę (osadzenie na trzpieniu tak?) może być w podobnych sytuacjach zaletą.

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: Manualny hamulec ręczny

Post autor: KarolObara » 16 lut 2017, 6:03

Co masz na mysli?? Ze sie nie zapieka szczeki?

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu