Tucson TL
Letnie opony do reklamacji

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
rav

Letnie opony do reklamacji

Post autor: rav » 19 paź 2017, 20:29

Drodzy koledzy otóż jak w opisie, moje letnie opony są do reklamacji.
Jak pisałem w innym wątku chodziła mi myśl o sprzedaniu letnich Hankooków.
Zrobiłem zdjęcia i wystawiłem ogłoszenie, Pogoda była jednak marna jak je robiłem więc wczoraj postanowiłem ponowić sesję. No i przy dobrym świetle jak chciałem dobrze ująć opony, zobaczyłem, że mniej więcej pośrodku bieżnik na dwóch oponach jst popękany. W jednym miejscu można by spokojnie oderwać kawałek gumy z bieżnika.
Zgłoszone od razu w ASO ale jakoś urwanie głowy niby mają więc dalej nie porozmawiał ze mną nikt kompetentny. Jutro od samego rana będę jednak się z nimi znowu kontaktował bo nie leży mi to zupełnie teraz aby sprzedać komuś buble. Tak więc póki co ich nie sprzedam na pewno i pytanie kiedy i w jaki sposób rozpatrzona zostanie reklamacja.

Dobrze widać to na dwóch pierwszych zdjęciach. Co sądzicie?
Miał ktoś podobnie lub już reklamował opony i może się wypowiedzieć?ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


rav

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: rav » 19 paź 2017, 20:35

Jeszcze jedno zdjęcie innej opony. Trzeba zrobić zbliżenie. Drugi rząd mniej więcej na środku- nad oznaczeniem trójkąta i cyfrą 4.


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: Scooter80 » 19 paź 2017, 20:58

Ja już reklamowałam swoje opony ale ze względu na wibracje... Uznali i wymienili mi wadliwą oponę... Jedź do ASO i walcz. Nie daj się zbyć. Na mnie patrzyli jak na wariata .
Wszedłem nawet na serwis z kredą i pokazałem im o co mi chodzi... Opona wyraźnie była zwichrowaną. A oni, że każda opona tak ma... No ręce opadają... Opona ma być równa...

rav

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: rav » 19 paź 2017, 21:02

No u mnie te pęknięcia widać z boku i tego się nie wyprą, a na licu nic nie ma więc to jest od najechaniu na coś np. krawężnik.
Jak będą wymyślać to im ten kawałek bieżnika oderwę chyba palcami

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: Tucson » 19 paź 2017, 21:03

Rav, przykro mi ale ja tu nie widzę nic szczególnego. Ślepy się robię na starość...

krisman

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: krisman » 19 paź 2017, 21:08

Opony są na gwarancji producenta i do takowego skierują reklamację. Dwa razy reklamowałem opony i zawsze producent uznał moje argumenty, nie wiem czy miałem farta, czy były serie z wadą. Tu wygląda jakby były lekko wyząbkowane, co może świadczyć, że długo stał samochód, bez przetaczania na placu.

rav

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: rav » 19 paź 2017, 21:27

Otóż to, że nie stał bo był zamawiany w marcu, a produkował się po 3tygodniach i w kwietniu został odebrany.
Tucson na pierwszym i drugim zdjęciu widać bardzo dobrze jak jeden z klocków bieżnika jest pęknięty z boku. Można go delikatnie ruszać i jak pisałem wcześniej można by oderwać bez użycia siły kawałek gumy a to chyba nie jest normalne w dobrej oponie.
Przypatrz się po zbliżeniu zdjęcia.
4te zdjecie akurat wymaga większego zoomu ale jakość wtedy spada, a nie mogę na forum wrzucić go w większej rozdzielczości.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Julek

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: Julek » 20 paź 2017, 18:24

@rav - daj znać co załatwiłeś z oponami. Wierzyć się nie chce, że te klocki mogą odpaść.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


rav

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: rav » 20 paź 2017, 20:14

Ale widzisz Julek te pęknięcia na nich. Można oderwać kawałek:/

Na pnd jestem umówiony, powiedzieli że na miejscu będę się starać rozpatrzyć jak się uda. Więc jak uznają to pewnie wymiana ale zobaczymy.
Gość się mnie jedynie zapytał czy jeżdżę dynamicznie i może szybko w zakrętach, a ja mu na to że to silnik 1.6 GDI i on nie jest od tego. Zaśmiał się i przyznał rację

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Julek

Re: Letnie opony do reklamacji

Post autor: Julek » 20 paź 2017, 23:10

Widzę widzę. Pierwszy raz coś takiego widzę. Po zmianie na zimowe dokładnie sprawdzę swoje.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu