Tucson TL
Kupiłbyś jeszcze raz ?

Opinie o Hyundai Tucson TL 2015-2020 ciekawostki - subiektywne oceny użytkowników.
Julek

Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: Julek » 16 maja 2017, 23:56

Minęło kilka dni od odbioru mojego auta z salonu. Na dzisiaj zdecydowanie kupiłbym go jeszcze raz ! Jestem z niego bardzo zadowolony. Niczego nie żałuję. Wybrałbym jeszcze raz wersję style. Do słabych punktów póki co zaliczam nagłośnienie w tym aucie. Nie cieszyłem się tak jak tym razem z żadnego wcześniejszego auta (no pomijając mojego pierwszego własnego malucha, który miał nawet nadane imię). Dalsza eksploatacja pokaże czy zostanę utwierdzony w przekonaniu, że auto było warte zakupu.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: Tucson » 17 maja 2017, 7:13

Ja też bym kupił jeszcze raz, ale najchętniej ze starym silnikiem 2.0 z poprzedniego modelu (idealnym do zagazowania) i automatem (zwykłym, nie DCT) + szyberdach (zwykły, mały - nie panorama) - 4WD bym odpuścił tak jak to zrobiłem teraz :)

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: Wbrodaty » 17 maja 2017, 7:28

Po przelataniu ponad 7 tyś. stwierdzam ,że wybrałbym tą samą wersie. Pewnie ,że są pewne ale...Ale jestem zadowolony i oby tak zostało.
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: Nabu » 17 maja 2017, 7:58

Jestem zadowolony z wyboru, co najwyżej dołożyłbym jeszcze pakiet bezpieczeństwa. Doładowany silnik zachowuje się jak marzenie, DCT daje komfort, a dzięki napędowi na 4 koła wreszcie skończyły mi się niespodzianki w trudniejszych miejscach. Oczywiście nie mogę się pochwalić takim spalaniem jak koledzy z dieslami, czy silnikami bez turbo i dodatkowej masy w postaci automatu i napędu na 4, ale coś za coś. Litr więcej na 100 km nie jest problemem.
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

krisman

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: krisman » 17 maja 2017, 10:03

Jestem bardzo zadowolony z auta, więc kupiłbym go ponownie. Ma swoje minusy, ale który ich nie ma? Idiotyczne rozwiązano w zasadzie tylko poduszkę na prawą nogę kierowcy (nie wiem, czy ktokolwiek jest w stanie oprzeć prawą nogę o to), wysuwany haczyk w oparciu tylnego siedzenia też mógłby być wyżej. Plastiki, tu winni księgowi tak jak przy audio. Minus za brak możliwości zakupu lepszego za dopłatą.

Majchrzak
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 07 kwie 2017, 10:15
Lokalizacja: Głogów
Twój samochód: 1,6 GDI Classic 2WD
Kolor: Polar white

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: Majchrzak » 17 maja 2017, 12:13

Generalnie ja też jestem raczej zadowolony, choć przyznam że żałuję, że nie skusiłem się na mocniejszą jednostkę napędową, w poprzednim aucie miałem pod nogą 184 kuce przy porównywalnej masie i nie ma co mówić - czułem się bezpieczniej - zwłaszcza przy wyprzedzaniu....te 132 KM to jednak trochę za mało...Autem jeździ się naprawdę fajnie i wygląda też super.

rav

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: rav » 17 maja 2017, 17:59

Ja również zakupu nie żałuję. Piękną ma linię nasz Tucson. Ja osobiście do środka nie mam również w sumie zastrzeżeń. Dobrze spasowane elementy, część miękka, część twardsza ale ważne, że razem ze sobą mi bardzo to współgra. Bardzo dobre wyposażenie już od wersji Comfort. Świetnie się prowadzi, w trasie cichutki, przy normalnej już nie miejskiej prędkości kiedy silnik ma już jakieś swoje obroty to go praktycznie nie słychać. W mieście przy rozwijaniu prędkości też sobie raczej tylko delikatnie mruczy.
Świetne hamulce, wystarczające przyspieszenie, b.dobre spalanie( w Vitarze 350kg lżejszej miałem 1l mniej więc tu przy masie ponad 1400kg również jest super)
Dużo miejsca przodu i z tyłu, w bagażniku także raczej wystarczająco i w tym segmencie nie ma się czego Tucs wstydzić. O dziwo bo także póki-co fabryczna navi także daje radę i dobrze kieruje do celu+ szybka i precyzyjna.
Do wymiany miałem żarówki mijania i teraz zamiast świeczników wyglądają już całkiem dobrze. Dywaniki dałem dedykowane i zamontowałem przed odbiorem Hak.
Tyle z dodatków bo auto ich nie potrzebuje.
No i te brewki ledowe:) Pięknie wyglądają w dzień i jeszcze lepiej w nocy.

Audio- hmmm. Na utworach dobrej jakości gra całkiem nieźle, na utworach gorszej jakości w tym i na radiu faktycznie d...y nie urywa.
Minus za brak regulacji wysokości fotela pasażera. Fajnie się wsiada, wydaje się wysoko, po czym żona mi do fotela wpada i oczy ma niewiele wyżej niż linia okien i deski rozdzielczej.
Żonę mam niską ale faktem jest, że mogłoby być regulowane to siedzisko. I chyba tyle.

P.S. Uwielbiam pokonywać kolejne km tym autem i sam się za nim oglądam ilekroć parkuje i cieszę się gdy na niego patrzę. Jak miałem Vitarę to gdy mijałem Tucsona na drodze to sobie mówiłem, że wygląda fenomenalnie i będzie mój. Niedługo później się udało auto zatem zmienić:)

samsung19
Weteran
Posty: 274
Rejestracja: 24 wrz 2016, 15:23
Lokalizacja: ---
Twój samochód: ---
Kolor: ---

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: samsung19 » 17 maja 2017, 20:16

Po przejechaniu 24 tyś km zdecydowałbym się zakupić auto ponownie.
Za plus uważam : Cena bardzo konkurencyjna, wygląd zewnętrzny.spalanie jak na taką masę w miarę ok. Możliwość podniesienia mocy bez żadnych problemów( po wakacjach wezmę się za to )
Dla mnie ogromnym minusem jest : audio, które jest tragiczne. twarde i szybko rysujące się plastiki wewnątrz auta, brak regulacji wysokości pasażera z przodu, jak dla mnie za mały schowek .

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: miras2016 » 17 maja 2017, 21:47

I ja, gdybym miał kupować jeszcze raz, to wybrałbym Tucsona dokładnie w takiej wersji jaką mam. Jeździ mi się nim znakomicie, minął już ponad rok, a nadal cieszy moje oko :D Dla mnie minusem jest praca spryskiwaczy szyby przedniej i ciężko wchodzący pierwszy bieg.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Kupiłbyś jeszcze raz ?

Post autor: Aron23 » 18 maja 2017, 0:41

Po roku i 7dniach użytkowania i przejechaniu 45tyś km... jesli bym miał wydać 100tys na samochód to bym kupił jeszcze raz myśle... lecz jesli bym miał wydać 160tyś. Zł to raczej bym nie kupił... :)
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu