Tucson NX4
Jaka jest pojemność bagażnika w NX4?

Masz problem z wnętrzem i jego wyposażeniem - Tucson NX4? Napisz tutaj.
Bennyn
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2021, 13:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Twój samochód: Tucson nx4 1.6 tgdi smart
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark knight

Jaka jest pojemność bagażnika w NX4?

Post autor: Bennyn » 15 wrz 2021, 14:39

A jak jest rzeczywista pojemność bagażnika w nowym Tucsonie NX? Bo 612 litrów jak podaje producent to trochę przesada?

Bennyn
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 14 wrz 2021, 13:38
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Twój samochód: Tucson nx4 1.6 tgdi smart
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark knight

Re: Hyundai Tucson 2021 (NX4)

Post autor: Bennyn » 15 wrz 2021, 22:20

Mam jeszcze pytanie odnośnie pojemności bagażnika bo wydaje mi się że 620 to troszke pszesadzona wartość i czy w wersji smart jest zestaw naprawczy czy dojazdówka?

Piorko873
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 14 gru 2021, 20:07
Lokalizacja: Elbląg
Twój samochód: 1.6 T-GDI, 4WD, 230KM PLATINUM, N-LINE, + SUN, SEATS
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Shimmering Silver

Re: Jaka jest pojemność bagażnika?

Post autor: Piorko873 » 15 gru 2021, 22:22

Witam koleżanki i koledzy! Z tymi litrami pojemności to niezła ściema (wliczany jest każdy zakamarek). Ponieważ oczekuję na swojego NLine jestem cały czas pełen obaw co do zabrania się na urlop zimowy na narty (rodzina 2+2). Zwarzywszy że przesiadam się z Zafiry C. Może zatem ktoś z forumowiczów posiada jąkać fotkę załadowanego bagażnika wraz z nartami w NX4 i może podzielić się nią. Ze względu na wciąż oczekiwanie na odbiór HT poświąteczny wyjazd na narty będą jeszcze realizowane Zośką. Boję się tylko styczniowa/lutowego wyjazdu o ile będzie już Tucsonik :lol:

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Jaka jest pojemność bagażnika?

Post autor: Priam » 23 gru 2021, 13:50

Jestem świeżo po przesiadce z Volvo XC40, które ma jeden z mniejszych bagażników w segmencie, bo 460l.
Tucsona mHEV posiadam dopiero 2dni, więc jeszcze go nie dopakowywałem, ale na oko bagażnik nie wygląda na większy! Dodatkowo w XC40 była sensowna przestrzeń pod podłogą, nad kołem zapasowym. W Tucsonie bateria 48V zajmuje przestrzeń jak koło, a ta nakładka ze styropianu efektywnie marnuje całą przestrzeń naokoło i zamiast dać całe miejsce do użytku to "pomaga" dzieląc wszystko na małe komory, w których nawet nie można schować trójkąta!
W Volvo mogłem podłogę zdjąć i klapę i miałem całkiem rozsądną objętość. W Tucsonie instalacja i okablowanie instalacji elektrycznej wygląda tak, że wolę nie dopychać tam rzeczy, żeby nie uszkodzić.


Jedna rzecz jest zdecydowanie lepsze niż w Volvo odnośnie bagażnika: ustawienie pochyłu siedzeń! Można je wyprosotować bardziej pionowo i lepiej ułożyć twarde walizki. W Volvo kąt powodował konieczność ich odsunięcia i powstawało kilkadziesiąt litrów zmarnowanej przestrzeni między nimi a fotelami.

W skrócie: spodziewałem się kolosalnej zmiany na plus (620l zamiast 460l), ale tak naprawdę to całą robotę robi dzielenie foteli 40:20:40 i ustawianie pochyłu oparć.

Osobiście chętnie zmodyfikowałbym, albo kupił inną osłonę na sprzęt pod podłogą, czym efektywnie można zyskać całkiem sporo miejsca!

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Jaka jest pojemność bagażnika?

Post autor: Syriusz1969 » 23 gru 2021, 15:14

Hmm.dziwi mnie cos.twierdzisz ze bagaznik jast taki sam.miales nadzieje na wiekszy.zanim zdecydowales sie na zakup-ogladales auto?czy moze przy ogladaniu auta auto bylo zamkniete?bo jak mozna kuowac cos a potem narzekać ze nie tak mialo byc.bo przeciez na yt tak pokazywali a realnie co innego.

krowa
Weteran
Posty: 204
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6GDI Comfort 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Jaka jest pojemność bagażnika?

Post autor: krowa » 23 gru 2021, 16:09

Proponuję odnosić się do tematu pojemności bagażnika, a nie procesu zakupowego użytkownika Priam.

Mam wrażenie, że bagażnik jest bardzo podobny do poprzedniej wersji. Patrząc na zdjęcia jest ciężki do rozróżnienia.
W poprzedniej wersji sam bagażnik nie jest przepastny, ale rzeczywiście zyskuje dużo przez możliwość postawienia kanapy pionowo.

A jak rozwiązana jest roleta od strony kanapy w NX? Jest dziura jeśli kanapę się ustawi pionowo?

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Jaka jest pojemność bagażnika?

Post autor: Priam » 23 gru 2021, 23:49

Syriusz1969 pisze:
23 gru 2021, 15:14
Hmm.dziwi mnie cos.twierdzisz ze bagaznik jast taki sam.miales nadzieje na wiekszy.zanim zdecydowales sie na zakup-ogladales auto?czy moze przy ogladaniu auta auto bylo zamkniete?bo jak mozna kuowac cos a potem narzekać ze nie tak mialo byc.bo przeciez na yt tak pokazywali a realnie co innego.
Dokładnie tak, jak piszesz. Nie widziałem auta na żywo poza minięciem go kilka razy na ulicy.
Miałem zamiar przedłużyć najem Volvo XC40, ale finansowanie stało się nagle skrajnie nieatrakcyjne. Nowych Volvo w salonach brak, a potrzebowałem auto na już, bo mama kawałek do przedszkola i córki nie zaniosę na rękach. Sprawdziłem jakie auta są dostępne "od ręki" i wziąłem to co mam w opisie profilu. Od decyzji do dostawy auta czekałem miesiąc. Do wyboru miałem Audi Q5, ale zupełnie mi się nie podoba.

Jak przetestuję bagażnik z walizkami i w trasie to na pewno doprecyzuję porównanie do XC40.

Syriusz1969
Twórca
Posty: 162
Rejestracja: 05 sie 2021, 22:39
Lokalizacja: Czersk
Twój samochód: 1,6 TGDI hybryd 230KM Platinum N-line
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Red sun

Re: Jaka jest pojemność bagażnika?

Post autor: Syriusz1969 » 25 gru 2021, 22:45

Mi żadne Q mie przypada do gustu.no moze Q7 i nastepne.te nizsze z wygladu to niczym niemieckie hełmy wojskowe z 2iej wojny swiatowej.tyle ze na kolach🙂

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Jaka jest pojemność bagażnika?

Post autor: Priam » 27 gru 2021, 8:26

krowa pisze:
23 gru 2021, 16:09
Proponuję odnosić się do tematu pojemności bagażnika, a nie procesu zakupowego użytkownika Priam.

Mam wrażenie, że bagażnik jest bardzo podobny do poprzedniej wersji. Patrząc na zdjęcia jest ciężki do rozróżnienia.
W poprzedniej wersji sam bagażnik nie jest przepastny, ale rzeczywiście zyskuje dużo przez możliwość postawienia kanapy pionowo.

A jak rozwiązana jest roleta od strony kanapy w NX? Jest dziura jeśli kanapę się ustawi pionowo?
Dziura jest niestety ponad 2cm nawet jak są maksymalnie położone. Przy pionowych jest dobre 20cm. To wyjaśnia dlaczego tyl nie jest dobrze wyciszony. W poprzednim aucie miałem półkę szczelnie przylegająca, a po jej zdjęciu szum był znacznie większy. Tutaj właściwie nie ma izolacji akustycznej części bagaznikowej.
Szkoda...

fantango
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 06 sty 2022, 14:30
Lokalizacja: Sapporo
Twój samochód: Nissan Stagea 250RS, V6 2.5L NA, 215 PS, four-wheel drive
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Blue

Re: Jaka jest pojemność bagażnika w NX4?

Post autor: fantango » 14 sty 2022, 17:13

Czy wiecie może jaki jest wymiar bagażnika po złożeniu tylnej kanapy? chodzi mi o wymiar przy maksymalnie odsuniętych fotelach z przodu.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu