Tucson TL
Hak holowniczy - jak zamontować

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Hak holowniczy - jak zamontować

Post autor: Hrabia » 25 paź 2016, 10:27

Zamierzam dokupić hak holowniczy (aby wozić rowery).
Czy ktoś już trenował tą operację? Czy tracimy gwarancję instalując "nieautoryzowany" hak? Czy wiecie jakie są ceny ASO/inni?

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: Hak holowniczy

Post autor: Wbrodaty » 25 paź 2016, 17:31

Pytałem w serwisie niestety hak musi być zamontowany przez nich. Za montaż liczą sobie sporo bo 900 zł Do tego koszt haka i wiązki dedykowanej 7 lub 13 pinów . Czas montażu przynajmniej u mnie zazwyczaj wynosi od 1,5/ 3,0 godz. a cena to 1\3 tego.
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Hak holowniczy

Post autor: miras2016 » 25 paź 2016, 19:15

Ja również montaż haka wykonałem w ASO, aczkolwiek nie do końca jestem przekonany, że traci się gwarancję zlecając usługę w wyspecjalizowanym zakładzie. Ale żeby nie robić sobie problemów, a i ceny były porównywalne, dlatego zdecydowałem się na ASO. Wybrałem hak Westalie-automat z 7-pinową, uniwersalną wiązką zaproponowaną przez serwis, a znacznie tańszą od oryginalnej. Solidna konstrukcja, łatwy i szybki montaż i demontaż, chowane-obrotowe gniazdo. Całkowity koszt (po małych negocjacjach) wyniósł 2100 zł. (hak-1150, wiązka-300, robocizna-650). U mnie czas wykonania usługi wyniósł 4,5 godziny.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: Hak holowniczy

Post autor: Wbrodaty » 25 paź 2016, 19:43

Specjalnie pytałem w serwisie jak zamawiałem matę do bagażnika i czujniki do kół .Mógłbym w swoim zakładzie sobie założyć hak .[ Pytanie było skierowane do serwisu w Katowicach.]
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Hak holowniczy

Post autor: miras2016 » 25 paź 2016, 20:25

Podejrzewam, że w każdym serwisie by tak powiedzieli i to nie tylko Hyundai-a, przecież to dla nich niezła kasa. Ale czy to jest prawnie zasadne? Tego nie wiem, musiałby się jakiś prawnik wypowiedzieć, albo szczegółowo przestudiować warunki gwarancji :)
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: Hak holowniczy

Post autor: Hrabia » 26 paź 2016, 13:01

http://www.hyundai-forums.com/2016-tucs ... alled.html
Tu jest pokazane jak zwykły ludek zainstalował hak w 30 minut bez podnoszenia auta (bez instalacji wiązki). W USA chyba nie tracą gwarancji z tego powodu... Dziwne by było jak by w PL tracić jakiekolwiek uprawnienia z takiego powodu.

arablu
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, 14:18
Lokalizacja: Sokółka
Twój samochód: TUCSON 2.0 CRDI
Kolor:

Re: Hak holowniczy

Post autor: arablu » 21 lis 2016, 14:46

Odpowiedź z ASO:
" Nasza oferta na hak jest następująca: odkręcany 2300 zł brutto lub automatyczny 2900 zł brutto z montażem, wiązką. Po montażu haka poza siecią ASO gwarant nie odpowiada za elementy/ układy, w które instalacja ingerowała, czyli np. układ elektryczny auta, blacharkę/ konstrukcję auta, połamane elementy wnętrza i odgłosy z nich które mają związek z niefachowym rozmontowaniem/ zmontowaniem auta itp."
koniec cytatu;)

Michal
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:22
Lokalizacja: Małopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T GDI 4 WD Tour de Pologne
Kolor:

Re: Hak holowniczy

Post autor: Michal » 07 sty 2017, 19:04

Ja hak kupowałem w Hyundaiu. Już po zakupie auta (miesiąc później).
W sumie wyszło mnie 2.148zł.
Nie chciałem stałego haka ze względu na to że podoba mi się stylistyka Tucsona.
Ten jest zakładany od dołu. Fajnie bo nic nie widać normalnie.
Jak zakładam hak to w dół tez odsuwa się gniazdo do świateł.
Ogólnie jeśli chodzi o wygląd to fajnie bo na co dzień nic nie zmienia stylistyki auta.
Co do ceny nie mi oceniać. Wiadomo. Co kto lub i na ile finanse pozwalają.
Jeszcze nic na nim nie woziłem więc z praktycznej oceny może napiszę coś później.
W sumie to inwestycja na lato bo ma być na 4 rowery na haku.
Hyundai Tucson 2016 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (177 KM)
Wersja: Tour de Pologne
Kolor: White Sand

Gee
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2017, 7:53
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2 2.0 CRDi 4WD Comfort
Kolor:

Re: Hak holowniczy

Post autor: Gee » 11 sty 2017, 18:43

ja mam zalozony w salonie od razu przy kupnie, zdejmowany, wynegocjowalem go w cenie z montazem, standardowo wychodzi ok 1400zl + montaz. Woze na nim rowery na platformie (190km/h wytrzymaly), ciagnalem wiele razy przyczepe doladowana max, holowalem samochod nie urwal sie, polecam :) uzytkowany od czerwca

rav

Re: Hak holowniczy

Post autor: rav » 20 mar 2017, 16:01

Witajcie,
w związku z tym, że w poprzednim aucie tj. Vitarze miałem zamontowany hak automatyczny Westfalię( pionowy) to teraz też w zamówionym Tucsonie chciałbym mieć co najmniej takie rozwiązanie. Czy możecie wrzucić jakieś zdjęcia jak to wygląda u Was po wypięciu haka( dokładniej foto zderzaka patrząc od tyłu na niego i spod spodu)
Macie gniazdo schowane pod zderzakiem właśnie na tyle dobrze, że gdy zdejmiecie hak to jest niewidoczne.

Właśnie się dowiedziałem, że sprzedawca wpisał mi w zamówienie hak ale nie ten akcesoryjny( pionowy) tylko producenta auto-hak wypinany poziomo za pomocą dźwigni i zawleczki. Całość wygląda słabo bo gniazdo nie ma siły i musi być widoczne przy poziomym mocowania i do tego pewnie wystaje spod zderzaka. Samo mocowanie też nie jest blokowane kluczykiem więc jakby się znalazł amator cudzej własności to może zdemontować hak w w 5s i tyle:/ Kiepskie rozwiązanie zaproponował mi Dealer.
Stąd prośba do Was, aby podrzucić zdjęcia i napisać co dokładnie macie u siebie 8-)

Dzięki z góry

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu