Po godzinach...

Luźne tematy o wszystkim co nie jest związane z Hyundai Tucson.
Julek

Po godzinach...

Post autor: Julek » 26 cze 2017, 19:22

Zapewne każdy ma jakieś zaintetesowania. Może warto napisać TU kilka słów o tym, czym zajmujemy się po godzinach. Może wywiąże się fajna dyskusja, a i znajdzie się ktoś kto ma podobne zamiłowania.

Ja (amatorsko) zajmuję się fotografią. Strzelam zdjęcia Canonem 5d mark III + kilka szkieł.
Najbardziej interesują mnie zdjęcia w plenerze.
Poza tym muzyka, dużo muzyki. Fan Klaus'a Schulze i nie tylko, a więc muzyka ambitna, nie zawsze zrozumiała dla innych. Czasem ping pong, jeszcze nie dawno tenis ziemny, ale przez kontuzję kolana wypadłem z ringu. Zimą narty.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, 23:37 przez Julek, łącznie zmieniany 1 raz.

PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Po godzinach...

Post autor: PJ22 » 26 cze 2017, 19:47

Wspinanie sportowe, głównie Jura. Trochę z zacięciem sportowym, ale bez spektakularnych osiągnięć (za stawy byłem jak zaczynałem).
Ogólnie obserwacja przyrody najlepiej w ekstremalnym wydaniu (burze). Czasem lubię popatrzeć w niebo, mam niewielki teleskop, ale bez profesjonalnego zacięcia w tych tematach.

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: Po godzinach...

Post autor: MarekB » 26 cze 2017, 20:28

Gram w World of Warcraft

@Julek potrzebuję niedrogie (do 1000,00 zł) szkło do NIKON D3200 takie żebym mógł robić zdjęcia ciasnych pomieszczeń. Chyba szerokokątny to się nazywa. Jesteś w stanie mi coś dobrać do tego body? Nie znam się na tym a pytałem już różnych niby znawców tematu i nikt mi nie pomógł.

Julek

Re: Po godzinach...

Post autor: Julek » 26 cze 2017, 20:53

@MarekB - Potrzebujesz jak wiadomo obiektywu do matrycy APS-C, a więc z tego co pamiętam w Nikonie, musisz pomnożyć długość obiektywu razy 1,5 (pełne ogniskowe podawane są do aparatów pełnoklatkowych). Np. (prostym językiem) jeżeli masz obiektyw 18-105 mnożysz to x 1,5 i taka wartość "zadziała" w Twoim body.
Nie wiem czy już dysponujesz jakimiś szkiełkami, dobrze by było aby szerokokątny dopasować do tych co masz, aby nie powstała przysłowiowa dziura. No chyba, że chcesz jakąś stałkę. No i światło... im mniejsze tym droższe. Są jednak zamienniki, dużo tańsze, ja lubię obiektywy Sigma oraz Tamron.
Podaj jakie posiadasz szkło w tej chwili i coś dobierzemy.

Julek

Re: Po godzinach...

Post autor: Julek » 26 cze 2017, 21:02

No, EXTRA... @maik30d, extra... ten Canon 70-200 4 to USM czy z IS, ja takowy mam, z ISem, fajna zabawka. Ostatnio, jak była pełnia, robiłem zdjęcia księżyca. Nawet fajnie wyszły plamki. Gwiazdy "zakręcone" też fajnie mi powychodziły. Oczywiście statyw i długi czas. (Manfrotto) + TC-80N3 + Extender EF 1.4x III
Ostatnio zmieniony 26 cze 2017, 21:27 przez Julek, łącznie zmieniany 2 razy.

Julek

Re: Po godzinach...

Post autor: Julek » 26 cze 2017, 21:15

Nie mam żadnej stronki ze zdjęciami. Zdjęcia robię tak dla siebie.. Tucsa robiłem zdjęcie wady lakieru (zobacz post). Niczym innym, niż dobrym sprzętem nie zrobiłbym w tym trudnym miejscu zfoty. A Ty, @maik30d, masz jakiś link ?
Na chwilę obecną: Canon 5d3m+24-105 4 L IS+70-200 4 IS USM ,+EF 1.4xIII+TC-80N3+Manfrotto 190xPRO,Flipside 400AW.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Po godzinach...

Post autor: miras2016 » 26 cze 2017, 21:26

Ja sporo jeżdżę na rowerze, mam wypasionego turystyka i fulla, trasy zamieszczam w serwisie "traseo", oprócz tego amatorsko też bawię się w fotografię. Obecnie mam Canona 80D z obiektywem 18-200 F/3.5-5.6 EF-S IS
1.6 T-GDI 4WD Comfort

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: Po godzinach...

Post autor: losiek » 26 cze 2017, 21:33

U mnie po godzinach głównie sport - przede wszystkim siłownia i rower górski. Rzadziej tenis ziemny, tenis stołowy i siatkówka.
No i mecze piłkarskie mógłbym oglądać na okrągło, szczególnie naszej rodzimej ekstraklapy :)
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Julek

Re: Po godzinach...

Post autor: Julek » 26 cze 2017, 21:48

@losiek ja też gram w "ping i ponga". Czasem jak robimy z kumplami "męskie spotkania przy piwie" to też odbywa się turniej. Dodałem "i" bo turniej jest wyjątkowy. Nasze Panie przeinaczają się w czirliderki

Wysłane przy użyciu Tapatalka

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: Po godzinach...

Post autor: losiek » 26 cze 2017, 22:03

@Julek to musi być wesołe granie :) Ping pong fajna sprawa, gram oczywiście amatorsko. Ogólnie bardzo lubię sportową rywalizację.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu