Tucson TL
Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Masz problem z układem wydechowym - Tucson TL? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 191
Rejestracja: 01 sty 2018, 1:43
Lokalizacja: Saarbrücken
Twój samochód: 2.0 CRDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Kolor: Black

Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Post autor: admin » 31 paź 2018, 11:00

DPF dla silników wysokorpężnych nie budzi już większych emocji. W silnikach benzynowych jest to nowość. KE wprowadza nakaz montażu filtrów GPF w trosce o środowisko. Niedawne skandale z udziałem wielkich koncernów (Dieselgate) uzmysłowiły brukselskim urzędnikom, że obecne przepisy dotyczące pomiaru emisji szkodliwych substancji można w prosty sposób obejść. Właśnie dlatego opracowywane są nowe standardy pomiaru, które przestaną być laboratoryjne, a zaczną reprezentować realny styl jazdy.

Stosunkowa wysoka emisja cząstek stałych jest nieunikniona przy zastosowaniu bezpośredniego wtrysku paliwa do cylindrów i podniesieniu stopnia sprężania, co obecnie jest kierunkiem rozwoju większości producentów aut. Im wyższa wydajność silnika, tym wyższa emisja cząstek stałych. To jest sporym problemem nowoczesnych jednostek zasilanych benzyną. Wzrost ceny Tucsona po liftingu można też zapewne tłumaczyć sprostaniem normom emisji spalin przez montowanie filtrów GPF. Widać że producenci odchodzą już od ekstremalnego downsizingu silników, ponieważ te nie są w stanie sprostać wymaganiom jakie im się stawia. Z punktu widzenia środowiska to kierunek, od którego nie ma ucieczki i chociaż samochody nie stanowią głównego źródła emisji szkodliwych substancji, to jednak w ich przypadku wydaje się, że zmiany najłatwiej wprowadzić, jak zwykle kosztem zwykłego "Kowalskiego".

Gigi
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2018, 9:47
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: zastanawiam się
Kolor: czarny

Re: Tucson 2019

Post autor: Gigi » 28 lis 2018, 9:53

Witam wszystkich użytkowników forum, zastanawiam się nad kupnem Tucsona 2019, i mam pytanie czy silnik benzynowy 1.6 T-GDi 7DCT 4WD posiada GPF lub coś analogicznego ?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Tucson 2019

Post autor: Tucson » 28 lis 2018, 12:15

Polift posiada. Pozdrawiam

Gigi
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2018, 9:47
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: zastanawiam się
Kolor: czarny

Re: Tucson 2019

Post autor: Gigi » 28 lis 2018, 12:26

Tucson pisze:
28 lis 2018, 12:15
Polift posiada. Pozdrawiam
Ok a wiadomo może już coś na jego temat ?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Post autor: Tucson » 28 lis 2018, 13:01

Za parę/kilka lat będzie zapewne wiadomo - póki co to za krótki czas aby cokolwiek nawet zgadywać ;)

arekw80
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2018, 23:02
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: 1,6 GDI po lifcie
Kolor: white sand

Re: Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Post autor: arekw80 » 05 gru 2018, 20:41

witam wszystkich. ja mam coś takiego u siebie. ruch jak na razie 100 % miasto. będę informował gdy coś "wyskoczy"....

Awatar użytkownika
malinowy
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 02 cze 2017, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI 4WD DCT Style 19'' + el. Klapa
Kolor: Polar white

Re: Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Post autor: malinowy » 10 gru 2018, 17:24

GPF ogólnie jest nowością u wszystkich marek, także trzeba poczekać i zobaczyć jak będzie się sprawował. Pocieszające jest tylko to, że podobno ma być o wiele mniej kłopotliwy niż dieslowski DPF. Temperatura spalin aut benzynowych jest o wiele wyższa niż tych z silnikiem wysokoprężnym a i same spaliny zawierają mniej cząstek stałych niż te, które powstają w silniku diesla. Mając to na uwadze można spodziewać się, że faktycznie wypalanie filtra powinno odbywać się o wiele sprawniej niż w autach z DPF. Czas pokaże czy nie będą sprawiać problemów również innej natury, np zbyt szybko się przepalać, itp.

arekw80
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2018, 23:02
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: 1,6 GDI po lifcie
Kolor: white sand

Re: Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Post autor: arekw80 » 10 gru 2018, 23:26

mi się wydaje że tylko jednostki doładowane będą się "wypalać częściej" natomiast wolnossące sądzę że na pewno zdecydowanie rzadziej....

arekw80
Forumowicz
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2018, 23:02
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: 1,6 GDI po lifcie
Kolor: white sand

Re: Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Post autor: arekw80 » 28 sty 2019, 23:39

2500 km 90% ruch miejski i nic się nie zapala wypala itd....

Darek
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 22 gru 2018, 19:59
Lokalizacja: Tarnow
Twój samochód: 4WD
Kolor: Bialy

Re: Filtr GPF w Hyundai Tucson TL

Post autor: Darek » 31 sty 2019, 22:13

O ile mi wiadomo to w nowych samochodach nie ma kontrolki o wypalaniu filtra, tak mi mowil znajomy mechanik (w Masterach nic mi sie nie wyswietla sa z mocznikiem niestety)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu