DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Gadżety i indywidualne doposażenie Hyundai Tucson.
Kia_user
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2022, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: Czarny

DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Post autor: Kia_user » 27 wrz 2022, 22:07

Od czasu zakupu auta nurtował mnie problem bezpieczeństwa systemu Keyless.
Wszelkie „domowe” sposoby, jakieś folie, etui itp. patenty na kluczyk uważam za bezsensowne bo ograniczają funkcjonalność. Dodatkowe zabezpieczenia montowane w ASO są drogie.
Ubezpieczenie jest Ok ale mimo wszystko utrata ukochanego auta to pewnego rodzaju trauma.
Wpadłem na pomysł gadżetu, który może stanowić uzupełnienie do dobrego ubezpieczenia AC.
Z racji profesji udało mi się pomysł wdrożyć w życie. Efekt można zobaczyć na dropdog.pl
Ciekaw jestem Waszych opinii.
W skrócie jest to breloczek do kluczyka, który sygnalizuje dźwiękiem gdy kluczyk komunikuje się z autem. Dźwięk jest na tyle głośny, ze bez trudu słyszalny gdy kluczyk jest w kieszeni, torbie, itp., gdy jesteśmy np. w sklepie czy innym miejscu gdzie jest dosyć głośno.
Używam od 1,5 roku i jestem zadowolony, daje mi to pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa ale moja opinia jest oczywiście do bólu stronnicza 😉.

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 202
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Post autor: arczi901 » 28 wrz 2022, 8:44

Moim zdaniem średnio przydatne. Jedyne zabezpieczenie to takie które zniechęci lub opóźni kradzież auta.
No siedzę sobie w domu i słyszę ze ktoś ukradł sygnał z kluczyka. Przecież nie wyskoczę na 2 chłopa zeby przeszkodzić im w kradzieży bo nie wiem czy nie skończy się na uszkodzeniu zdrowia i kradzieży auta. Wiec jedyna opcja to telefon na policję ale co to da jak oni już tym autem odjeżdżają.
Dlatego wszelkiej maści zabezpieczenia które powodują ze złodziej musi się nakombinować zeby ukraść auto są ok, bo robisz hałas w w tle dzwonisz na służby i liczysz ze ktoś zjawi się możliwie szybko.

Ja osobiście nie kupię bo zabezpieczenie w mojej opinii zerowe ale życzę trzymam kciuki żebym się towar znalazł swoich odbiorców

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Post autor: Zibi70 » 28 wrz 2022, 20:50

Pomysł fajny i użyteczny...
Był.
Ze dwa lata temu, kiedy dominującą metodą kradzieży była metoda na walizkę, czyli wybudzenie kluczyka i przedłużenie sygnału. Kłopot w tym, że teraz rządzi Gameboy, który kompletnie nie potrzebuje współpracy z kluczykiem więc...
Fajny breloczek, ale jak będziesz miał pecha to zostanie jedynie jako pamiątka.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

arbi
Weteran
Posty: 333
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Post autor: arbi » 29 wrz 2022, 14:56

w punkt

Gruby
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2021, 20:44
Lokalizacja: Londyn
Twój samochód: 1.6T-gdi N line
Napęd 4x4: Tak
Kolor: Szary

Re: DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Post autor: Gruby » 18 paź 2022, 0:24

Witam.
Teraz to chyba jedyną alternatywą na Gameboy’a to tylko Ghost immobiliser.

https://ghostinstallations.co.uk/

Wydaje mi się ze jest mało prawdopodobne żeby złodziej odczytał wymyślony przez ciebie układ przycisków które musisz wcisnąć przed odpaleniem silnika (od 8 do 20 przyciśnięci). Maga otworzyć samochód ale go nie odpalą. Fakt ze jest to jedno z droższych zabezpieczeń ale w sumie jak to się ma do ceny samochodu (2-3%)
Niestety 2 miesiące temu skradziona mi samochód z przed domu. Hyundai Tucson N line 2019 miałem go niecały rok.
Ja byłem z dzieciakami na wakacjach w PL a żona w UK (pilnowała samochodu🤣🤭)
Rano żona wstaje a tu fury nie ma.
Wiec dzwoni do mnie.
Ja szybko sprawdzam nagranie na dzwonku Ring a tu 23:37 samochód stoi przed domem a 23:40 już nie.
Ring nagrywa jak wyczuje ruch w określonej strefie która sobie zaznaczyłeś a później nagrywał co 3 minuty i akurat tych 3 minut nie nagrał 🤦🏼🤣. Zostały mi tylko dwa kluczyki.

A miałem kupić przed wyjazdem blokadę na kierownicę niby nic takiego ale może by się złodziejowi nie chciało bawić ze zdejmowaniem.
Choć słyszałem ze i na to maja sposób.
Przecinają kierownice i wyjmują blokadę później kupuje nowa kierownice na internecie zakłada i jest git.
Dodam tylko ze kluczyki Hyundai’a maja bardzo silny sygnał. Miałem tez pokrowiec który miał blokować sygnał jednak tak nie było. Kluczyki od innych samochodów blokował a Hyundai nie. Co jedynie blokowało sygnał z kluczyki to folia aluminiowa no ale nie będę za każdym razem kluczyków zwijał w sreberko jak świstak 🤭


PS matko boska pierwszy post i taki długi (chyba mnie trochę poniosło)

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Post autor: Zibi70 » 19 paź 2022, 18:40

Nie znam Ghost immobiliser, ale mam wrażenie, że to, to samo co CAN immobiliser - SEO Canblue, IGLA 231 czy "Zabezpiecz auto" - w przypadku IGLA, urządzenie może być wpięte w CAN gdziekolwiek a jego wielkość, a raczej małość sprawia, że trzeba rozebrać pół samochodu, a i tak można nie znaleźć. Zaleta jest taka, że nie trzeba odstawiać cyrku z przyciskaniem 8 x bo jest zakodowana, pasywna pastylka radiowa, która załatwia sprawę. Kod oczywiście też jest - ale raczej do zastosowań awaryjnych typu padnięta bateria w pastylce.
Gadaliśmy o tym tutaj: autoalarm-can-immobilizer-blokady-elekt ... t1732.html
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

arbi
Weteran
Posty: 333
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: DropDog - zabezpieczenie do KEYLESS

Post autor: arbi » 20 paź 2022, 14:21

Dokładnie, zgadzam się z Zibi. To to samo co CanSeo

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu