Tucson NX4
Dach - dziwne wklęśnięcia

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson NX4? Napisz tutaj.
jawata
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2021, 13:18
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6T-GDI 180KM 7DCT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: dark knight

Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: jawata » 30 cze 2021, 13:33

Nowy Tucson po 4 miesiącach - powstały wgniecenia nie wiadomo od czego. Symetrycznie po obu stronach. Czy to może naprężenia od otwierania dachu? Wada fabryczna?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: mexxmen30 » 30 cze 2021, 15:34

Powstały po 4 miesiącach czy po prostu nie zwróciłeś uwagi wcześniej ? On wygląda jak po gradobiciu lub jakiejś naprawie transportowej jak by gdzieś relingi dobiły ..... Kolego w pierwszej kolejności to weź do ręki bardzo dobry miernik lakieru i zmierz grubość lakieru jak będzie fabryczny to gwarancja . Z doświadczenia wiem od kolegów którzy pracowali w salonach że dużo aut się naprawia po szkodach transportowych .

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: Tucson » 30 cze 2021, 16:08

Kiedyś przed marketem zaczepił mnie gościu i pyta czy w moim Tucsonie też są wgnioty i wklęśnięcia na karoserii - obejrzał szybko i stwierdził że nie ma. U niego natomiast ponoć były identyczne jak pokazywane na filmiku. Nie wiem o co kaman? Na pocieszenie - nie jesteś chyba sam z tym problemem.

Edit: teraz widzę że jesteś z Poznania - więc może to byłeś Ty? :)

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: kik » 30 cze 2021, 16:23

Tylko, że to nowy model NX4, nie zaś nasz staruszek. Jak czytam na faceboku dzieją się tam cuda. Praktycznie permanentne akcje serwisowe. Ciekawe czy z naszą wersją było tyle akcji? Sam pamiętam, że chyba pierwsza dotyczyła zamka pokrywy komory silnika jak kupiłem później i mnie dotyczyła. Kolejną było tylne światło stop i jej doświadczyłem a teraz jest HECU tutaj nie wiem czy mnie dotyczy bo system mówi, że nie. Czyli reasumując 3 akcje.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: Tucson » 30 cze 2021, 16:38

A to przepraszam, nie przyglądałem się szczególnie. Nie mniej jednak w TL wiem że przynajmniej jedna osoba też miała ten problem i też w Poznaniu.

Marcinus00
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Napęd 4x4: Tak
Kolor: White

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: Marcinus00 » 30 cze 2021, 17:41

Kurcze, nie strasznie z tymi akcjami...., czekam na odbiór, dopiero będą go składać a zaczyna mnie to "zastanawiać". :/
Może napiszcie na co zwracać uwagę przy podzbiorze.
Wcześniejszego brałem nie ma do dziś problemów żadnych.

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: kik » 30 cze 2021, 18:14

Na faceboku jest grupa NX4 może tam znają odpowiedź?

Myślę, że im dalej w las tym mniej akcji serwisowych. Prawdopodobnie wynika to z wieku " dziecęcego" tego modelu. Nie sądzę żeby nie modyfikowali popełnionych błędów w trakcie produkcji.

jawata
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2021, 13:18
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6T-GDI 180KM 7DCT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: dark knight

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: jawata » 01 lip 2021, 21:16

mexxmen30 pisze:
30 cze 2021, 15:34
Powstały po 4 miesiącach czy po prostu nie zwróciłeś uwagi wcześniej ? On wygląda jak po gradobiciu lub jakiejś naprawie transportowej jak by gdzieś relingi dobiły ..... Kolego w pierwszej kolejności to weź do ręki bardzo dobry miernik lakieru i zmierz grubość lakieru jak będzie fabryczny to gwarancja . Z doświadczenia wiem od kolegów którzy pracowali w salonach że dużo aut się naprawia po szkodach transportowych .
Nie, wcześniej nie było. Na 100%. Grubość lakieru tu nie ma nic do rzeczy. Po zakupie był cały. Nie było żadnego gradobicia, a samochód jest garażowany. Tak więc ani uszkodzenie w transporcie (zresztą co by miało symetrycznie z dwóch stron robić takie wgniecenie ? na relingi mi to nie wygląda), ani warunki atmosferyczne. Jadę w poniedziałek do serwisu

jawata
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2021, 13:18
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6T-GDI 180KM 7DCT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: dark knight

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: jawata » 01 lip 2021, 21:17

kik pisze:
30 cze 2021, 18:14
Na faceboku jest grupa NX4 może tam znają odpowiedź?

Myślę, że im dalej w las tym mniej akcji serwisowych. Prawdopodobnie wynika to z wieku " dziecęcego" tego modelu. Nie sądzę żeby nie modyfikowali popełnionych błędów w trakcie produkcji.
Dzięki za info z tą grupą :)

jawata
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2021, 13:18
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6T-GDI 180KM 7DCT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: dark knight

Re: Dach - dziwne wklęśnięcia

Post autor: jawata » 01 lip 2021, 21:20

Tucson pisze:
30 cze 2021, 16:08
Kiedyś przed marketem zaczepił mnie gościu i pyta czy w moim Tucsonie też są wgnioty i wklęśnięcia na karoserii - obejrzał szybko i stwierdził że nie ma. U niego natomiast ponoć były identyczne jak pokazywane na filmiku. Nie wiem o co kaman? Na pocieszenie - nie jesteś chyba sam z tym problemem.

Edit: teraz widzę że jesteś z Poznania - więc może to byłeś Ty? :)
To nie ja. Jestem kobietą ;) Jeśli takich jak ja jest więcej, to o tyle pocieszające, że jeśli to błąd konstrukcyjny i zacznie ujawniać się i innym użytkownikom, to jest szansa, że coś z tym zrobią i nie będą mogli się na mnie wypiąć z reklamacją. Jadę do serwisu i zobaczę co oni na to.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu