Tucson TL
Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: Pawel » 13 kwie 2017, 13:13

Czy u was także wskazania ciśnienia na poszczególnych kołach są różne?
Pokazuje mi na różnych kołach of 250 do 270, przy czym przy zmianie opon panowie pompowali według wskazań swojego kompresora i według ich jest OK. Zresztą na nowym samochodzie po odbiorze z salonu też miałem rozbieżności.

Czy te czujniki są na tyle niedokładne, że nie powinienem się tym przejmować?
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

krisman

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: krisman » 13 kwie 2017, 13:24

Ja ustawione mam w jednostkach Bar i mam wszędzie 2,4-2,5 oczywiście to lekko się zmienia w zależności od temperatury i trasy.
Normalne są minimalne różnice na kołach.

Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: Pawel » 13 kwie 2017, 13:31

Dzieki za info! w takim razie oleje sprawe
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

Awatar użytkownika
Henio Tyson
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:02
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: 1.6 T-GDI 7DTC 177KM Pakiet Style 4WD 19" 2016
Kolor: Moon Rock Perłowy XN3

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: Henio Tyson » 22 maja 2017, 12:24

Witam, ja po odbiorze auta w kołach z alufelgami 19" (opony Continental z napisem na oponach o max. ciśnieniu 51 psi czyli ok. 3,5 bar) miałem wskaźniki w oponach na 2,7-2,9 bar. Nie za dużo? Producent zaleca 2,4 więc zmniejszyłem dokładnie ciśnienie we wszystkich kołach. Obecnie wskaźniki wskazują zmiennie 2,4-2,5.

Jakie zatem powinno być ciśnienie w oponach z oryginalnymi alufelgami 19"? Zalecane czy wyższe?
P.S. Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas na drodze to palant, a szybciej to szaleniec.

prodarek
Weteran
Posty: 472
Rejestracja: 19 maja 2017, 10:58
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: TUCSON 1.6 GDI STYLE
Kolor: SAND WHITE

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: prodarek » 22 maja 2017, 13:55

@Henio

Obrazek

krisman

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: krisman » 22 maja 2017, 14:32

Zalecane, bo będziesz miał wrażenie, że jedziesz na Koźle a nie w tucsonie.
Swoją drogą to moje pierwsze auto, gdzie nie ma różnicy czy załadowany czy pusty, zawsze tak samo.

Julek

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: Julek » 06 cze 2017, 0:22

Może dziwne pytanie, ale nigdy nie miałem styczności z tym sprzętem. Czy kompresorkiem który jest na wyposażeniu można uzupełniać ciśnienie w kołach? Jeszcze tego nie rozpakowałem...(trzeba będzie)
Z tego co się orientuję opony powinny być zimne przy sprawdzaniu ciśnienia, a nie da się tego wykonać po dojechaniu na stację kiedy koła już są nagrzane od samej jazdy.


Wysłane przy użyciu Tapatalka

Michal
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:22
Lokalizacja: Małopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T GDI 4 WD Tour de Pologne
Kolor:

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: Michal » 06 cze 2017, 7:41

Ja mam auto na kołach o 19 calach i ciśnienie 2,4 czasem 2,3 bara. (takie odczyty z kompa samochodowego na wyświetlaczu)
Hyundai Tucson 2016 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (177 KM)
Wersja: Tour de Pologne
Kolor: White Sand

Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: marcelini » 06 cze 2017, 13:44

Muszę zmniejszyć. Auto odebrane z salonu i wskazania 2,8 a chwilami nawet 2.9 bara...
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

rav

Re: Czujniki ciśnienia w oponach - wskazania

Post autor: rav » 06 cze 2017, 14:31

Ciśnienie mierzymy i ewentualnie ustawiamy prawidłowe najlepiej na zimnych oponach lub jeśli do stacji mamy kawałek to warto na niej odczekać min kwadrans( kawka na stacji:) ), aż opona będzie miała z powrotem temperaturę otoczenia( o ile akurat nie jest 35st. upału:p )
Podczas pomiaru na zimnej oponie wskazania komputera pokładowego lub kompresora na stacji powinny pokrywać się z wartością podaną przez producenta. Czyli np. u mnie Tucson ma zalecane 2.4 i tyle mam kiedy odpalę samochód i przejadę pierwsze kilkadziesiąt metrów czyli jest ok.
W trakcie jazdy rozgrzana opona powoduje wzrost ciśnienia w niej o średnio 0.3bara więc nasz komputer wskazywać powinien wtedy wartości ok.2.7/koło czyli jest ok.

Jeśli już dokonujemy pomiaru po przejechaniu większej ilości km czyli opona się rozgrzała to od wartości jakie pokazuje komputer odejmijmy 0.3 i będziemy mieli w miarę miarodajne ciśnienie jakie faktycznie mamy w oponach np. jadąc do rodzinki po przejechaniu powiedzmy 30km widzimy, że komputer pokazuje 2,9 lub więcej to zjedźmy na stację i jak nie mamy czasu aby odczekać to spuszczamy powietrze do 2,7 i będzie ok. Bowiem po ostygnięciu opony zejdzie z niej wspomniane wcześniej 0.3 i będziemy mieli zalecane 2.4 na zimnych.
Sam ostatnio z 2 razy jechałem na stację aby to dokładnie wyregulować i teraz mam na zimnych równo 2.4 a w trakcie jazdy 2.7.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu