Tucson TL
Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Dafior01
Twórca
Posty: 169
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Dafior01 » 08 sty 2024, 21:10

Witajcie. Miałem dość nawigacji Gen2 Win Ce i kupiłem na Ali, model pod Tucsona: MEKEDE M6Pro 2.0GHz 8core 8GB + 128GB
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... f19cWYT0gH
Model (Color): HY50M6Pro128)
Sprzedawca wskazał mi dokupić CANBUS : RZ-HYK13 wraz z okablowaniem.

Wszystko przyszło, wyjąłem stare, podłączyłem nowe i uruchomiłem. Po ustawieni dźwięku zagrało fajnie, lepiej niż Gen2. Działa płynie, wyraźnie świeci itd.
Ustawiłem Can na takie jak był napis na module i kierownica ożyła, kamera cofania też.

I już prawie zacząłem składać jak odkryłem że nie wyłącza się ono po wyłączeniu zapłonu czy nawet zamknięciu drzwi. Ekran cały czas świeci. Jest cały czas w gotowości. Naciśniecie Power na panelu wycisza dziwęk, kaby Mute, ale ekran dalej świeci. Z górnego paska tam gdzie Wifi itd, klikniecie na ikonę StandBy uruchamia jakby wygaszacz z zegarem, ale i tak ekran podświetlony.

Pomyślałem że coś może w okablowaniu nie tak i zacząłem mierzyć co przychodzi na orginalnych przewodach BAT+ oraz ACC. I tu się zdziwiłem bo o ile ciągłe 12V na BAT, to na ACC też jest cały czas 12V!!. Nawet zrobiłem test, zapiłem miernik, siadłem w środku, zamknąłem auto z pilota i tak siedziałem ze 20 minut. I ciągle na ACC jest 12V. O co tu chodzi? Coś mam w aucie nie tak? Mekede jest uszkodzone? O może mam nie ten CANBUS?

Jak na siłę wypiłem z kostki żółty ACC, to zgasło. Jak wpiąłem - to się uruchomiło - ale tak samo długo jakbym całkiem wyłączył.

Pytanie do osób które zmieniały : jak wam się wyłącza radio? Musicie coś robić? I w drugą stronę - jak się włącza?

Miałem kiedyś też Androida w Smax i tam było tak że kiedy pojawiało się 12V na ACC radio startowało ale z wyłącznym ekranem. Jak nacisnąłem Power to ekran zapalał się i o ile rozruch się zakończył, można było operować. I odwrotnie, jak wyłączałem samochód, na ACC znikało 12V i ekran gasł i system usypiał się. Jeśli w czasie nie pamiętam chyba 10 min, nacisnąłem Power, system szybko się podnosił. bardzo dobrze to działa.

A tu kiszka. Tu nie nawet jak wyłączyć. Dziś był mróz i nie wiem czy to kwestia że aku był nie doładowany, to już nie odpaliłem...
Nie wiem co robić, chińczyk kazał zmienić typ Canbusa, ale poprawy żadnej i jeszcze sterowanie na kierownicy przestało działać. Odpisałem, czekam.

Szkoda radia, bo poza powyższym, reszta super... ;-(

Dafior01
Twórca
Posty: 169
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Dafior01 » 16 sty 2024, 11:38

Naprawdę nikt nie wymienił radia na inne chińskie?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: mexxmen30 » 17 sty 2024, 13:35

Ktoś kiedyś pisał też o zmianie na chińczyka i też miał problemy - ja osobiście jak bym miał kupić chińczyka to wolał bym wydać 1k na używkę oryginalnego na androidzie i nie mieć tych problemów ze coś działa coś nie.

Hyunmak
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2021, 21:18
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Hyunmak » 17 sty 2024, 15:49

Nie mam chińczyka, ale wiesz, że na pinach radia masz nie tylko BAT+, ACC, ale też IGN? Zbadaj próbnikiem IGN.

Dla załączonego schematu gniazd:

B10, B11 to BAT+
B12, B13 to GND
B22 to ACC
B33 to IGN

B7 to CAN wysoki
B20 to CAN niski
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dafior01
Twórca
Posty: 169
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Dafior01 » 17 sty 2024, 22:02

Hyunmak pisze:
17 sty 2024, 15:49
Nie mam chińczyka, ale wiesz, że na pinach radia masz nie tylko BAT+, ACC, ale też IGN? Zbadaj próbnikiem IGN.

Dla załączonego schematu gniazd:

B10, B11 to BAT+
B12, B13 to GND
B22 to ACC
B33 to IGN

B7 to CAN wysoki
B20 to CAN niski
Niestety. To nie ta jednostka. Oryginalne wtyczki w oryginalnej nawigacji (i tym samym samochodu) wyglądają tak. Nie wiem co i skąd tą wtyczkę masz. Ale doceniam chęci!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Hyunmak
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2021, 21:18
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Hyunmak » 17 sty 2024, 22:27

Te piny to z mojego... :(


A zubacz tu czy coś rozpoznasz
https://pinoutguide.com/Car-Stereo-Hyun ... dai+Tucson


Na 100%masz gdzieś sygnał IGN

Dafior01
Twórca
Posty: 169
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Dafior01 » 19 sty 2024, 15:59

Ogarnięty temat. Jakkolwiek nie wiem czy to problem radia i czytania komend CAN, canbox i jego translacji protokołu CAN czy samego okablowania i wtyczek.

Natomiast poradziłem sobie tak, że rozpiąłem pin ACC z z oryginalnej wiązki i dałem do niego 12V, "pożyczone" z innego obwodu który uaktywnia się po odpalaniu samochodu. Oraz zanika kiedy auto zgaszone.

Zagadką pozostanie czy tylko jak zrobiłem ten myk, a inni posiadacze Chińczyków z jakiegoś powodu nie musieli, czy raczej oni nie zakładki sami, a w warsztacie im to zrobili i nie wiedzą o tym...

Na koniec, polecam tego Chińczyka MEKEDE. Super płynnie działa, oryginalne rzeczy jak sterowanie czy kamera - działa. Dźwięk lepszy niż oryginał.
I ta swoboda wreszcie map, muzyki itd... ;-)

PS. Sprzedam oryginalną nawigację jakby ktoś szukał.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Tucson » 19 sty 2024, 23:22

Chińczyk każdy inny - być może dlatego inni nie mieli takiego problemu lub mieli inne. Rzuć proszę linkiem do tej stacji - pewnie przyda się wielu, którzy będą szukać zmiany. Ja też chętnie zobaczę.

Dafior01
Twórca
Posty: 169
Rejestracja: 10 paź 2019, 20:44
Lokalizacja: Zawiercie
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI 4WD
Kolor: Ładny XN3

Re: Chińskie radio wyłaczanie uruchamianie

Post autor: Dafior01 » 29 sty 2024, 12:14

Tego wstawiłem: MEKEDE M6Pro 2.0GHz 8core 8GB + 128GB

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... f19cWYT0gH

Model czyli Color: HY50M6Pro128

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu