Tucson TL
Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
rav

Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: rav » 20 kwie 2017, 14:52

Witajcie,

z uwagi na informacje o rysującym się wnętrzu bagażnika, a dokładnie boków które są wykończone plastikiem zwróciłem się z pytaniem o obicie ich do kilku tapicerów samochodowych. Wszyscy odmówili tłumacząc, że to nie jest w zakresie ich usług lub technicznie nie mogą tego zrobić.
Trafiłem jednak na firmę z mojego miasta która co się okazało właśnie tym się zajmuje. Mogą wykończyć wszelkie elementy wnętrza od boczków przed podsufitkę, a na bagażniku np. kończąc. Robią to np. metodą flokowania.
Na pytanie ile za wykończenie całości bagażnika nie licząc podłogi i klapy wycenili mi to na 500zł. Nie ma dramatu, a materiał powinien wyglądać jak oryginalnie nałożony w fabryce. Ryzyko rysowania plastików zmalało by do zera, a i wizualnie myślę, że będzie dobrze wyglądało i faktycznie nie będzie się trzeba stresować podczas załadunku np. na wakacje.
Strona firmy http://www.hydrografstyl.pl/

Co myślicie. Ma ktoś lub spotkał ktoś coś podobnego wykonanego tą metodą?
Cena uważacie, że ok. ?

Pewnie jakby od razu u dealera mieć taką możliwość to by niejeden chętnie dopłacił te 5 stówek:)

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: jag888 » 20 kwie 2017, 15:15

sporo się obecnie robi tą technologia wykonczen, sama technologia znana jest od dawna, ale teraz robi sie modna (jak hydrografika)
cena 500 pln jest rozsadna, przykladowo deske rozdzielcza znajomy robil za 350 pln a jedne boczki drzwi za 150 pln - ale cena moze zależeć zarowno od wielkości i rodzaju flocka ale i poziomu skomplikowania/rozbioru elementu

MTusek
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2017, 20:40
Lokalizacja: Gliwice
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Moon Rock

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: MTusek » 16 sie 2017, 23:09

Również zastanawiam się nad zrobieniem czegoś z tymi plastikami w bagażniku. Strasznie to denerwujące jest, jak trzeba uważać aby ich nie porysować przy wkładaniu walizek:(( Jeszcze nie zdecydowałem się na konkretną metodę ale flokowanie chyba najlepiej by się tu mogło sprawdzić. Czy ktoś z Was już zdecydował się na taki zabieg?

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: MarekB » 17 sie 2017, 11:02

Myślałem o tym, ale zdecydowałem że będę używał normalnie a jak już porysuję to wtedy sobie zrobię i będę miał jak nowe :)

Julek

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: Julek » 17 sie 2017, 14:21

Ja wkladam walizki na cienki koc ktory zawijam po bokach. W koncu ile razy wkłada sie tam walizki w ciagu roku... 1, moze 2 ? Nie wchodzę w koszty z takimi pierdolami.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RedDevil

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: RedDevil » 17 sie 2017, 14:24

Do pierwszego zadrapania

krisman

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: krisman » 17 sie 2017, 14:46

Panowie, toż to tylko bagażnik ;) Nie przesadzacie? Jak już będziecie sprzedawać, fachman opalarką wam tak odnowi, że fabryka nie pozna. :D

RedDevil

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: RedDevil » 17 sie 2017, 14:48

Prawda

Julek

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: Julek » 17 sie 2017, 17:16

Dawno temu byłem u kogoś i ten ktoś mial na pieknym dywanie rozłożoną folię, piloty od telewizora też były owinięte folią. Więcej już się nie rozglądalem bo się przestraszyłem. Ludzie ! Nie bądźcie tacy drobiazgowi. Można przecież jakoś uważać, a jak plastik dostanie ryske to świat się nie zawali ? Przedmioty są dla ludzi, a nie ludzie dla przedmiotów. Przy sprzedaży auta i tak nikt wam za te zabezpieczenia złotówki nie doplaci.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RedDevil

Re: Bagażnik- obicie/wykończenie boków materiałem

Post autor: RedDevil » 17 sie 2017, 17:35

A leasingodawca również nie będzie się tym przejmował.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu