Zmiany w bagażniku czyli poprawianie fabryki

Instrukcje i tutoriale o tym jak coś samodzielnie zrobić, naprawić lub usprawnić w swoim samochodzie.
Rob Acibuk
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 20 paź 2018, 15:24
Lokalizacja: Tarnów
Twój samochód: 1.6 crdi 7dct 2wd
Kolor: Bialy

Zmiany w bagażniku czyli poprawianie fabryki

Post autor: Rob Acibuk » 17 mar 2019, 21:38

Hej forumowicze . Korzystając z wiosennej pogody przeprowadzilem pierwsze z planowanych kilku usprawnień w moim Tusku . Ale od początku. Przy odbiorze auta z salonu zaskoczylo mnie że wnęka na koło zapasowe jest płytka , nie tak jak w modelu z przed liftu . Okazalo się że to przez zbiornik adblue. Niestety umiejscowienie koła na środku uniemożliwia schowane rolety w to miejsce pod podłogą . Pomimo tego bylo sporo miejsca w około do wykorzystania i planowałem wykończyć podłogę jakimś materialem głuszącym i estetycznym by można bylo przewozić drobiazgi. Po wyciągnięciu koła okazało się że podłoga jest w miarę płaska i można zmienić położenie koła tj obrócić i przesunąć w prawo a mimo to jest szansa zamocować je bezpiecznie fabrycznym uchwytem . Dzięki temu powstała spora przestrzeń zwłaszcza z lewej strony i także w środku felgi gdzie mogą wejść większe rzeczy oraz co najważniejsze - mieśc się roleta. Wykorzystałem połączenie samoprzylepnej Gąbki akustycznej i filcu zeby można swobodnie to wyciągać . Nic co leży tam się nie tłucze a przy okazji jest ciszej . Polecam bo zajęło to tylko godzinkę i dziwię się że projektanci nie zmienili tego . Po co miejsce na roletę jak nie można z tego skorzystać . Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szima89
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:20
Lokalizacja: Gliwice
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD Style
Kolor: White Sand

Re: Zmiany w bagażniku czyli poprawianie fabryki

Post autor: szima89 » 17 mar 2019, 22:22

Super pomysł, robię tak samo!

szima89
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:20
Lokalizacja: Gliwice
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD Style
Kolor: White Sand

Re: Zmiany w bagażniku czyli poprawianie fabryki

Post autor: szima89 » 29 mar 2019, 18:57

Okazuje się, że przy przesuniętym kole zapasowym jest problem z rozkładaniem/składaniem siedzenia, dlatego ja zostawiam bez śruby mocującej, żeby móc swobodnie manewrować w razie potrzeby 😊 No i obniżenie poziomu bagażnika też jest niemożliwe ;-) no cóż, ktoś w Hyundai tego nie przemyślał do końca.

Carlos76
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2019, 13:29
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.6 CRDI 7DCT Comfort
Kolor: White Sand

Re: Zmiany w bagażniku czyli poprawianie fabryki

Post autor: Carlos76 » 16 kwie 2019, 1:45

fajny pomysł z tym wygłuszeniem bagażnika. Wykonanie również pierwsza klasa :) mam dokładnie tą samą wersję bagażnika i również zamierzam to wygłuszyć. Jestem świeżo po kupnie samochodu i kilka dni temu próbowałem w bagażniku ułożyć wszystko co miałem w poprzedni samochodzie pod podłogą - nie udało się. Ten element w naszych Tucsonach na pewno został potraktowany po macoszemu. Twoje rozwiązanie @Rob Acibuk na pewno częściowo poprawia komfort i użyteczność bagażnika. Dzięki !
pozdrawiam Karol

Wyga
Weteran
Posty: 486
Rejestracja: 22 cze 2020, 18:47
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Aaa
Kolor: Biały

Re: Zmiany w bagażniku czyli poprawianie fabryki

Post autor: Wyga » 26 lut 2021, 11:40

Ja zastanawiałem się nad wyklejeniem podłogi bagażnika taką matą.
Można zamówić rozmiar 100 X 100 cm
https://allegro.pl/oferta/pianka-wycisz ... aea50ce91e

Wyga
Weteran
Posty: 486
Rejestracja: 22 cze 2020, 18:47
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Aaa
Kolor: Biały

Re: Zmiany w bagażniku czyli poprawianie fabryki

Post autor: Wyga » 01 mar 2021, 8:23

Jest jeszcze taka pianka kauczukowa
https://allegro.pl/oferta/pianka-mata-w ... 7d0c0a635d

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu