Tucson TL
Zmiana panelu klimy manualnej na wersję z grzaniem foteli

Kupujemy używane auto - Tucson TL. Tu możesz zamieścić link do ogłoszenia i poprosić Forumowiczów o subiektywną ocenę auta z ogłoszenia.
peplunio76
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2023, 17:56
Lokalizacja: Tarnów
Twój samochód: 2.0 GDI 4x4
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna/LPG
Kolor: Biały

Zmiana panelu klimy manualnej na wersję z grzaniem foteli

Post autor: peplunio76 » 04 lis 2023, 9:46

Witam.Mam do Was pytanie,bo może ktoś zgłębiał temat i jest zorientowany. Chciałem sobie uruchomić grzane fotele,ale ja mam wersję bez.Ciekaw jestem,czy jak podmienię panel z wersją z grzaniem foteli,to czy ta funkcja będzie aktywna w BCM (sterowanie,podświetlenie stopni grzania).Instalacji nie mam do foteli,ale to dla mnie nie problem,mógłbym dorobić. Bezpieczniki grzanych foteli są w gniazdach w skrzynce w kabinie.Nawet napięcie jest na nich po zapłonie.Natomiast nie wiem czy sterowanie będzie aktywne w BCM ,po wymianie panelu. Bez fizycznej podmiany panelu pewno nie da się tego stwierdzić na 100%. Ale może ktoś z Was coś wie na ten temat. Z góry dziękuję za wszelkie info.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Zmiana panelu klimy manualnej na wersję z grzaniem foteli

Post autor: mexxmen30 » 04 lis 2023, 17:44

Z tego co pamiętam gdzieś na forum jeden z kolegów pisał o podmianie panelu i zamianie foteli oraz kierownicy na grzane, i u niego wszystko działało bez żadnej dodatkowej ingerencji czy to w komputer czy w instalację bo podobno przewody są schowane pod fotelami - bynajmniej u mnie były dodatkowe wejścia do podświetlenia nóg które są do dokupienia osobno . Musiał byś poszukać bo gdzieś na pewno był już temat poruszany.

peplunio76
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2023, 17:56
Lokalizacja: Tarnów
Twój samochód: 2.0 GDI 4x4
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna/LPG
Kolor: Biały

Re: Zmiana panelu klimy manualnej na wersję z grzaniem foteli

Post autor: peplunio76 » 04 lis 2023, 21:38

A mógłbyś napisać,gdzie znalazłeś te wejścia do podświetlenia nóg? Co do grzania foteli,to faktycznie był taki temat,ale z wentylacją foteli,z grzaniem nie. I faktycznie po zmianie panelu i foteli z wentylacją, tą wentylacją ruszyła. Więc domniemuję,że i grzanie w BCM u mnie byłoby aktywne po zamontowaniu takiegoż panelu .wtyczek do grzania muszę poszukać,może faktycznie gdzieś są ukryte.Pozostalaby tylko wymiana samych foteli no i tego panelu.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu