Tucson TL
Zestaw naprawczy do opon - sznur

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: losiek » 10 sie 2017, 21:22

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tego typu zestawem naprawczym:
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-do-o ... 6907849183
?

Wydaje mi się, że jest to dużo lepsze rozwiązanie od zestawu naprawczego ze środkiem uszczelniającym.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: MarekB » 10 sie 2017, 22:35

mam doświadczenie bo ojciec już zdążył załapać wkręta w kole...
Działa! Rewelacyjnie! śladu nie ma nawet i to bez zdejmowania koła! Niestety działa to tylko na dziury po wkrętach gwoździach itp. Tani zestaw jest za 15zł to taniej niż jechac do wulkanizatora :)

Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: Antares » 10 sie 2017, 22:56

Kilka miesięcy temu, w którejś z naszych gazet motoryzacyjnych, było porównanie skuteczności naprawy przebicia opony za pomocą zestawu naprawczego, podobnego do tego w naszych samochodach, sprayu ze środkiem uszczelniającym i jednocześnie pompującego koło po naprawie, i sznura właśnie. Dwa pierwsze sposoby sprawdziły się znakomicie, natomiast sznur dał ciała na całej linii. Wynika z tego, że jest to metoda tyleż tania, co nieskuteczna i raczej niewarta polecenia.
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: losiek » 10 sie 2017, 23:51

Antares, a czemu metoda "sznurkowa" nie sprawdziła się teście? W zeszłym roku przebiłem w jeszcze poprzednim aucie oponę (gwóźdź) i pojechałem do wulkanizatora, a on właśnie naprawił mi ją tym sznurkiem. I wszystko było potem ok, aż do czasu sprzedaży. Słyszałem, że ciężko pozbyć się tego środka uszczelniającego z powierzchni felgi.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: Antares » 11 sie 2017, 4:50

Z tego, co tam napisano wynikało, że jest to dosyć trudne do zrobienia w warunkach drogowych i czasochłonne. Zazwyczaj przebicie opony zdarza się w drodze. Oba konkurencyjne sposoby były dużo szybsze do wykonania. Odnośnie środka uszczelniającego, wg tego testu, nie było żadnych problemów z jego usunięciem z felgi i opony. Wiadomo, że są to środki tymczasowe, a przebitą oponę trzeba później naprawić u wulkanizatora. Nie wiem niestety, co po zaaplikowaniu tych środków będzie z czujnikiem ciśnienia? O tym niestety nie napisali. Da się doczyścić, a jeśli tak, to czy będzie działał prawidłowo?
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: losiek » 11 sie 2017, 9:13

Obserwując wulkanizatora jak mi to naprawiał oraz filmy pokazujące jak to robić, metoda sznurkowa wydaje się właśnie banalnie prosta. Z tym czujnikiem też się zastanawiam co by było jak zostanie potraktowany środkiem uszczelniającym. Nie zdziwiłbym się jakby wykombinowali to tak, że trzeba od razu kupić nowy :)
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: MarekB » 11 sie 2017, 10:24

Trochę ciężko mi się odnieść do artykułu którego nie czytałem. Tyle że działanie sznura opisuję nie dlatego że coś gdzieś przeczytałem czy jakiś filmik widziałem tylko sam załatałem dziurę po wkręcie w oryginalnej oponie od Tucsona odebranego miesiąc temu z salonu. I tak: zajęło mi to około 20 minut ponieważ nie wiedziałem jak się do tego zabrać, po naprawie musiałem sobie napompować koło i do dziś wszystko jest w porządku, o ile zaraz po naprawie kawałek tego sznura wystawał na zewnątrz to w tej chwili już nie mogę znaleźć tego miejsca. Skorzystałem z zestawu za 80zł ale to dlatego że akurat ten był pod ręką. Zestaw za 15zł nie ma wazeliny, nożyka i ma "tylko" 5 sznurków. Zakładając że zakupimy zestaw za 15zł to koszt naprawy to 15 minut i 3zł :D Całą naprawę robi się bez zdejmowania koła i po prawidłowo zrobionej naprawie nie trzeba jechac do wulkanizatora.

Nie widzę jednak zastosowania jeśli to jest inne uszkodzenie, ale wtedy spray chyba tez nie pomoże, za to działa w każdych warunkach temperaturowych w odróżnieniu od zestawu ze sprayem.

Nie mogę tego porównać do zestawu naprawczego ponieważ nigdy nie używałem. Ale ciekaw jestem ile trwa i ile kosztuje naprawienie w ten sposób opony. Konieczna jest potem wizyta u oponiarza? Ile czasu zajmie mu to i ile zapłacimy?

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: losiek » 11 sie 2017, 11:04

Zestaw kupiony. Na gwoździa i wkręta starczy, a przy grubszym uszkodzeniu będzie telefon do assistance :)
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

krisman

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: krisman » 11 sie 2017, 12:00

Miałem dwa lata temu wkręt w oponie i metoda na "sznurek" sprawdziła się doskonale. Ale... jest to metoda wygodna po ściągnięciu koła i w dobrej widoczności. Na aucie jakoś trudno mi sobie to wyobrazić w "normalnym" kompakcie, gdzie szczelina między kołem a karoserią jest znikoma. Jest to jednak wykonalne, (chyba) w naszych Tuskach.

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: zestaw naprawczy do opon - sznur

Post autor: MarekB » 11 sie 2017, 12:14

No tak, ja robiłem przednie koło, skręciłem kierownicą i podejście miałem eleganckie :) Z tyłu byłoby ciężko trochę, tym bardziej że to szydło trzeba szarpnąć na koniec.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu