Tucson TL
Zestaw głośnomówiący

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
adzik
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2017, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Comfort 1.6 GDi 6MT 2WD BlueDrive
Kolor: Biały

Zestaw głośnomówiący

Post autor: adzik » 06 lis 2017, 13:59

Cześć

Od paru miesięcy jestem posiadaczem Tucsona z NaviDirect (Android) . Rozmawiając przez zestaw głośnomówiący osoba po drugiej stronie ma pogłosy w słuchawce mam wrażenie ze mikrofon zbiera wszystko z całej kabiny. Mam porównanie z KIA RIO czegoś takiego nie ma.
Czy u was tez są takie problemy morze jest jakis soft do tego czy po prostu ten typ tak ma..

rav

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: rav » 06 lis 2017, 15:37

I tu pojawia się chyba bolączka tej stacji, która ponoć ma ich niestety więcej bo niestety nie jest taka dobra jak ją chwali sprzedający.
Skonsultuj z nim czy pomoże bo w fabrycznych navi tego problemu nie ma więc ciężko powiedzieć i coś doradzić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: miras2016 » 06 lis 2017, 19:24

U mnie też jakość rozmów po obu stronach bardzo dobra, nie mam nawigacji, radio standardowe. Pewnie wina leży po stronie twojego sprzętu @adzik...
1.6 T-GDI 4WD Comfort

krisman

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: krisman » 06 lis 2017, 20:03

Potwierdzam, zero problemów :)

wrobel

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: wrobel » 07 lis 2017, 2:56

U mnie przy fabrycznej nawigacji LG również zero problemów. Z tego co pamiętam, to przy zamawianiu auta pytałem o tą NaviDirect i sprzedawca powiedział, że się wycofali z montażu ze względu na dużą awaryjność.

adzik
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2017, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Comfort 1.6 GDi 6MT 2WD BlueDrive
Kolor: Biały

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: adzik » 08 lis 2017, 9:25

Dzieki chłopaki za info.

Auto było w NaviDirect i wymienili mi wiązkę tak aby w pełni zintegrować się z autem tz, wykorzystać mikrofon seryjny , niestety z marnym skutkiem. Dzisiaj jadę do serwisy zobaczymy co poradzą z tym problemem. Będę informował jakie wykonali ruchy..

adzik
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2017, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Comfort 1.6 GDi 6MT 2WD BlueDrive
Kolor: Biały

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: adzik » 17 lis 2017, 8:33

Cześć druga opowieści:

Po wizycie w ASO Kraków Jasnogórska Panowie poinformowali mnie ze to jest zestaw z doposażenia i niestety nie są wstanie mi pomóc skierowali mnie do działu doposażenia, udałem się na miejsce. Panowie byli zaskoczeni ze do nich przyszedłem i próbowali mnie skierować z powrotem do Navidirect . Po nakreśleniu im sytuacji ze dopiero co wróciłem z Navidirect odesłano mnie do handlowca który sprzedawał mi auto niestety pracownik salony miał wolne . Na drugi dzień wykonałem telefon do osoby która sprzedała mi Auto zapewniła mnie ze załatwi sprawę, po 5 minutach dostaje telefon z Navidirect wzburzony serwisant pyta nie o co mi chodzi . Starałem się wyważyć słowa lecz chyba troszeczkę mnie poniosło. Przeprowadziliśmy testowa rozmowę na zestawie i gość zbladł ... Umówiliśmy się na kontakt na następny dzień niestety już nie zadzwonił....

Poczekałem tydzień gdzieś na FB wyskoczyła mi reklama TUCSONA i dałem tam upust moim emocjom o dziwno poproszony abym skontaktował się z nimi na PV i opisał problem. Otrzymałem adres mailowy abym zrobił oficjalne zgłoszenie do hyundai a oni zajmą sie problemem ...

Jak by ktoś potrzebowałem
Email: hyundai@ccp.com.pl


Ciąg dalszy nastąpi...

rav

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: rav » 17 lis 2017, 9:22

I niech mi jeszcze ktoś znowu napiszę, że poleca NaviDirect i się reklamuje na forum to też dam upust emocjom bo to kpina. Od początku byłem przeciwny i nie podobało mi się to, a teraz przynajmniej są dowody od użytkownika o jakości i stacji i firmy jej sprzedającej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
aspolnet
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 08 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Twój samochód: 1.6 GDI 132KM 2WD 6MT C+N
Kolor: Moon rock

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: aspolnet » 17 lis 2017, 11:16

Nie całkiem to w temacie ale - w moim aucie nie było przednich czujników parkowania, postanowiłem dokupić i zainstalować takowe czujnik, oczywiście dedykowane do Tucsona (pełna kompatybilność potwierdzona przez aso). Pomysł zrealizowałem w 100% w aso. Chwilowo przemilczę okoliczności związane z montażem ale na bank nie działa to tak jak działać miało - wniosek nie ma to jak fabrycznie instalowane wyposażenie, każde inne rozwiązanie niesie za sobą ryzyko że albo instalacja/montaż nie jest wykonana na 100% tak jak w fabryce albo sprzęt nie jest taki jak zapewniają jego producenci/dystrybutorzy i serwisy!
I druga sprawa - szkoda że Hyundai sprzedaje za duże pieniądze rozwiązania które mają określone funkcjonalności ale które nie są one dostępne dla nabywców:
funkcjonalność związana z ustawieniami korektora dźwięku w zestawie multimedialnym,
czy sposób informowania o aktualizacji map w nawigacji (to zupełny śmiech na sali bo Tomtom udostępnił już kilka nowszych generacji map a dla Tucsona są wciąż bardzo stare i nie aktualne mapy)
czyli Hyundai oddaje klientom auta niezgodne z ofertą - może wskazane byłoby rozważenie wspólnego wystąpienia do Hyundai a jeśli nic to nie da to do UOKIK?

adzik
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2017, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Comfort 1.6 GDi 6MT 2WD BlueDrive
Kolor: Biały

Re: Zestaw głośnomówiący

Post autor: adzik » 17 lis 2017, 11:55

@aspolnet To jest naprawdę dobry pomysł aby wystosować zbiorowe pismo (na początek). Pomysł godny uwagi.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu