Tucson TL
Zestaw głośnomówiący BT

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
deha77
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2017, 7:49
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1,7 CRDI
Kolor:

Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: deha77 » 13 sty 2017, 13:30

Witajcie, niedawno kupiłem Tucsona i mam pytanie odnośnie połączenia tel po BT. W książce w telefonie mam wpisane numery kontaktów z kodem kraju na początku czyli "+48" i gdy szukam osoby wpisując jej numer lub imię na ekranie nie znajduje jej. Znajdowane są tylko kontakty bez +48. Czy u Was też tak jest i czy jest na to jakieś rozwiązanie bo mam dużo tych kontaktów i wszystkie teraz przeprawiać to !#$?

Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: Pawel » 13 sty 2017, 15:35

ja nie mam tego problemu. znajduje tez kontakty z +48.
na dwoch roznych telefonach.

dotyczy wersji z nawigacja
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

krisman

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: krisman » 13 sty 2017, 17:09

A nie masz czasem niektórych na sim ,a innych na fonie? Ustawiłeś kontakty ,by się nie dublowały?

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: wąski » 13 sty 2017, 17:35

Ja mam tak, książka kopiuje się cała do systemu auta niezależnie od numeru więc mogę wybierać osoby z ekranu nawigacji. Problem jest taki, że gdy ktoś do mnie dzwoni to nie zawsze wyświetla się nazwa dzwoniącego. Nie wiem od czego to zależy czasem widać nazwę połączenia przychodzącego a czasem tylko sam numer, hmm...
Mój telefon to iPhone.

Jakieś pomysły?

krisman

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: krisman » 13 sty 2017, 18:01

Nie wiem jak jest w iPhone, ale w androidzie po wejściu w kontakty -więcej - ustawienia ,można "scalić" zduplikowane kontakty i zaznaczyć , z kąd ma wyświetlać kontakty (urządzenie ,sim, gogle , lista dostosowana ) Wydaje mi się ,że kontakty z "sim" nie mogą podawać nazwy . Ja używam spersonalizowanej listy z gogle (jest tam łatwy i skuteczny sposób "scalania")

deha77
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2017, 7:49
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1,7 CRDI
Kolor:

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: deha77 » 13 sty 2017, 20:11

Wszystkie kontakty mam na Google. W tel ustawione żeby wyświetlał tylko Google.
Pobawilem się trochę dzisiaj i po wejściu w kontakty rzeczywiście można znaleźć jednak wszystko :).
Ale chodziło mi o ten ekran główny z klawiaturą numeryczną w navi. Brakuje tam wyszukiwania jak w androidzie. Ja mam tylko tak że jak wpisze 392 to tucson nie znajdzie nic bo żaden numer u mnie nie zaczyna sie na 392, a android znajduje wszystkie numery które zawierają 392 bez względu na kolejność oraz wszystkie nazwy złożone z liter które są pod przyciskami 392 czyli np Ewa. Więc klawiatura ta przydaje sie glownie jak znamy jakis numer stad moje lekkie zagubienie.

krisman

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: krisman » 13 sty 2017, 20:26

Tym bardziej ,że navi pracuje na "windzie"

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: Hrabia » 23 sty 2017, 20:05

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo też chodzi o kontakty i ich synchronizację. Ja mam android samsunga i wszystko działa dobrze. Małżonka xiaomi androida i nie chcą się kontakty synchronizować. Połączenie bt działa. Odbieranie i dzwonienie również. Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: Tucson » 23 sty 2017, 20:22

Ja mam 3x Xiaomi i synchronizację przeprowadza poprawnie na Redmi Note 2, MI4s i MI4c. Sprawdź w uprawnieniach czy masz zezwolenia ustawione poprawnie. Wg mnie MIUI 8.2 od xiaomi.eu wymiata ;-)

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: Zestaw głośnomówiący BT

Post autor: Hrabia » 23 sty 2017, 21:10

TUCSON pisze:
23 sty 2017, 20:22
Sprawdź w uprawnieniach czy masz zezwolenia ustawione poprawnie. Wg mnie MIUI 8.2 od xiaomi.eu wymiata ;-)
A możesz jeszcze podpowiedzieć gdzie to sprawdzić?

MIUI nie aktualizowałem. Jest to co było z Redmi note 3. O telefonie mogę się wypowiadać w samych superlatywach. Jeśli aktualizacja wymaga przenoszenia danych to pewnie się nie zdecyduję. I tak wszystko śmiga.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu