Tucson TL
Zbierająca się woda po ulewnym deszczu na progach tylnych drzwi

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
Roman2505
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2021, 10:27
Lokalizacja: Witten
Twój samochód: 1,6gdi 2wd
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Kolor: Czarny

Zbierająca się woda po ulewnym deszczu na progach tylnych drzwi

Post autor: Roman2505 » 08 sie 2021, 9:24

Czy komuś dostaje się woda po deszczu, lub po myjce na progi tylnych drzwi. W salonie powiedziano mi że tak może się dziać inie uwzględniono reklamacji.

Awatar użytkownika
TomariusZ
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2017, 19:52
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Kolor: Arctic White

Re: Zbierająca się woda po ulewnym deszczu na progach tylnych drzwi

Post autor: TomariusZ » 08 sie 2021, 14:46

W moim (rocznik 2017) miałem to samo w prawych i tylnych drzwiach. W salonie sprawdzili i potwierdzili fakt przecieków, ale niestety powołali się na to, iż gwarancja nie obejmuje elementów gumowych typu uszczelki, pióra wycieraczek itp. Jednocześnie (chwała Im za to) zasugerowali, żeby problem zgłosić w Hyundai Polska. Reakcja HP była natychmiastowa-dwukrotnie, albowiem najpierw przeciekały lewe, a po trzech miesiącach- prawe drzwi. Dosłownie po kilkunastu godzinach HP przekazał wiadomość do mnie i do salonu, który dokonał oględzin, żeby wyznaczyć termin wizyty i wymiany uszczelek. Podsumowując: wymienione 2 uszczelki, 2 razy umyte auto, żyć nie umierać.

Lootnick
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2023, 10:32
Lokalizacja: Oleśnica
Twój samochód: 1,7
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Beżowy metalic

Re: Zbierająca się woda po ulewnym deszczu na progach tylnych drzwi

Post autor: Lootnick » 12 lis 2023, 20:07

Witam. Jestem tu nowy na forum bo posiadaczem Tucsona 2017 jestem od miesiaca i mnie tez dopadl ten problem.
Problem przeciekow tylnych drzwi to moim zdaniem nie jest wina uszczelek tylko wady konstrukcyjnej geometrii drzwi. Na moich ewidentnie gorna rama szyby odstaje od linii tylnej trojkatnej szybki za drzwiami. Jest mozliwosc dopchniecia ich dlonia ale niestety wraca to swojego odchylenia. Mysle, ze trzeba to potraktowac wieksza sila by odksztalcic rame okna do wewnatrz co zaskutkuje wiekszym dociskiem uszczelki a to zapobiegnie dostawaniu sie wody.. Pogadam ze znajomym blacharzem i moze cos poradzimy. Swoja droga skoro wielu klientow zglaszalo ten problem (niby uszczelaek) to znaczy, ze Hyunday wie o tym defekcie i wymienia uszczelki na potege bo to i tak tanszy wybieg niz poprawa konstrukcji samego nadwozia czy tez drzwi czy w ogole zwracanie kliento pieniadze za zadoscuczynienie felernego auta. Ale z to ci co handluja uszczelkami do drzwi robia kokosy no bo niech mnie ktos oswieci: kawalek gumy wykonanej na wtryskarce kosztuje od 250zl w zwyz?
Napomkne tylko, ze jezdzilem fordem mondeo mk3 2L TDCi 16 lat i nigdy nic tam nie przeciekalo mimo ze "ruda" byla juz slyszalna przy konsumpcji dolnych krawedzi drzwi :-) hehe a kupujac 6cio latka Tucsona nie spodziewalem sie juz na poczatku takich usterek konstrukcyjnych. Fakt: drzwi nie trzaskaja i zamykaja sie leciutko :-)
Jak cos poradze to tu wrzuce efekty moich - i blacharza - poczynan.
Pozdrower!

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu