Tucson NX4
Żarówki LED we wszystkich kierunkach

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym? Napisz tutaj.
Martini26
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2024, 18:58
Lokalizacja: Bytom
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150KM
Rok produkcji: 2023
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Shimmering Silver

Żarówki LED we wszystkich kierunkach

Post autor: Martini26 » 05 lut 2024, 8:34

Planuję wymienić zwykłe żarówki na ledowe legalnie (czyli bez mijania Narva HB3/4)😉 Chodzi o kierunkowskazy i cofania - kabina i rejestracja już opanowana.
W związku z tym mam pytanie do tych, którzy to już zrobili. W większości filmików "how to" pokazane są tylko wymiany żarówek z tyłu, a jak to jest w przypadku przednich kierunków i tych w lusterkach wstecznych? Czy ich wymiana na LED nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji jak w przypadku Narva HB3/4? Czy możecie polecić jakieś sprawdzone żarówki ledowe w te miejsca?
Filmiki poniżej prezentują tylko wymiany z tyłu samochodu
https://youtu.be/j90kYABOteY
https://youtu.be/42nMgd9YQgY

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Żarówki LED we wszystkich kierunkach

Post autor: Tucson » 05 lut 2024, 14:51

Niesie, prawo w Polsce niestety jest tak chore, że każda lampa, nawet ta od oświetlenia tablicy rejestracyjnej, musi mieć homologację na zastosowanie danego źródła światła. Jeśli lampa/reflektor nie ma takiej homologacji na LEDy - wiadomo: w razie kontroli, jeśli policjanci są kumaci, dopatrzą się i przyczepią do tego. Ja mam też LED wszędzie w swoich autach (kilkuletnim i dwudziestoletnim) i dostałem już parę mandatów za min. prędkość - nikt się nie czepiał. Policja jeździ za mną, przede mną, obok i nigdy nie mieli jeszcze z tym problemów.

Zakładaj zatem, a historie z Internetu w których opowiada się o tym, że w razie wypadku nie wypłacą Ci odszkodowania pochodzą z krainy mchu i paproci :) - nawet jeśli spowodujesz tymi żarówkami wypadek, co wydaje się kuriozalne, biegli będą musieli orzec o tym, że dana żarówka była tak niezauważalna na drodze, że to jej wina. To samo tyczy się opon letnich zimą i wielu, wielu innych tematów wokół.

Martini26
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2024, 18:58
Lokalizacja: Bytom
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150KM
Rok produkcji: 2023
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Shimmering Silver

Re: Żarówki LED we wszystkich kierunkach

Post autor: Martini26 » 05 lut 2024, 15:24

Dzięki za odpowiedź! Też mnie to śmieszy i więcej w tym chyba strachu niż konsekwencji. W starych samochodach miałem ledy gdzie nie powinienem ich mieć i nigdy do niczego nikt się nie przyczepił.
Ciekawe jak na to będzie zapatrywać się ASO bo samochód nówka?!
Czy możesz/ możecie coś ledowego, sprawdzonego polecić w miejsce kierunkowskazów i wstecznych? Myślałem nad czymś krajowym ale suma sumaru wszystko to "made-in-china" :)
W Fordzie miałem wsteczne z ali -> Auxito i świeciły aż miło. Zastanawiam się czy też nie wziąć do Tucsona
https://pl.aliexpress.com/store/9121633 ... Np7iNp7iAH

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu