Tucson TL
Zakup używanego Tucsona

Kupujemy używane auto - Tucson TL. Tu możesz zamieścić link do ogłoszenia i poprosić Forumowiczów o subiektywną ocenę auta z ogłoszenia.
Dawid222
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2021, 9:39
Lokalizacja: Myślenice
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Zakup używanego Tucsona

Post autor: Dawid222 » 30 wrz 2021, 9:42

Witam,
jestem nowy na forum i chciałbym zasięgnąć waszej opinii na temat Tucsona III w benzynie interesuje mnie coś takiego https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-t ... 403995a8b7 czy warto w ogóle się tym zainteresować ?

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: iFX » 30 wrz 2021, 10:49

Wersja bogata, ale trochę drogo jak na 2015 rocznik, 90 klocków za auto zaraz 7 letnie, lepiej poszukać coś nowszego po liftingu.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: Tucson » 30 wrz 2021, 11:06

Taka konfiguracja kosztowała ponad 160k, na plus mały przebieg i o ile nie miał przygód i zależy Ci na pewnym aucie z Polski z pełną historią serwisową to jest wart uwagi wg mnie.

janki111
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 08 paź 2019, 13:01
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: janki111 » 30 wrz 2021, 11:08

Kurde, fakt ja mam Style z 2016 roku, tu jest Tour de Pologne więc wyższe wyposażenie. Szaleństwo z tymi cenami, za wysoka jak dla mnie. Ale rynek obecnie jest w takiej fazie, że używane samochody trzymają bądź zyskują na cenie.

Mój Tucson ma obecnie 71 tys. przebiegu, ale dałem za niego 2 lata temu 74 tys. zł. (przy przebiegu 48 tys. km).

pspgame
Weteran
Posty: 293
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: pspgame » 30 wrz 2021, 11:21

iFX jesteś w błędzie - w tych czasach ten samochód kosztował 160 tysi
Tucosny wbrew pozorom nie tracą na wartości tak dużo.

Dawid222 - samochód mega fajny z tym wyposażeniem jedynie czego bym się obawiał to skrzyni automatycznej 7 biegowej, jak poszperasz na forum trochę problemy z tą skrzynią występuje.

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: mgrrybak » 30 wrz 2021, 18:29

Fajny jest. Co do skrzyni to zwykle sprzęgła odzywały się (szarpanie przy ruszaniu/toczeniu) koło 70-80 tys. i zwykle pomagała adaptacja.

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: iFX » 30 wrz 2021, 21:10

pspgame pisze:
30 wrz 2021, 11:21
iFX jesteś w błędzie - w tych czasach ten samochód kosztował 160 tysi
Tucosny wbrew pozorom nie tracą na wartości tak dużo.
Nie jestem w błędzie tylko po prostu takie jest moje zdanie, każdy może mieć inne, owszem auto dobrze wyposażone i na ten czas jeszcze ładne, ale porównywanie ceny obecnego modelu to trochę bez sensu, to tak jakby powiedzieć że przecież ten iphone dwa lata temu kosztował 5999 a dzisiaj ktoś chce 3999 ...

Ja widzę to tak, auto 7 lat prawie to jest już stare jak za te pieniądze, po drugie pomimo że bardzo lubię tucsony to jednak jest wersja przed lift a to jak wiadomo w ostatnich latach oznacza testowanie produktu na klientach zanim wyjdzie polift, z forum wiadomo że te samochody miał wiele różnych wad i akcji serwisowych, stąd też zanim kupiłbym taki samochód to przejrzałbym nie tylko stan techniczny ale dokładnie papiery serwisowe co tak było robione przez ten czas.

Wyposażenie kusi, ale osobiście wybrałbym jednak wersje słabsza a znacznie nowsza za te pieniądze.

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: iFX » 30 wrz 2021, 21:18

Nie chce kolegi zniechęcać jeśli mu się podoba ten samochód, ale warto popatrzeć jak tam chociażby przebiegała wymiana oleju bo auto na tą chwilę 6 lat i 55 tys przebiegu to różnie można interpretować, albo ktoś jeździł czesto, krótko i na zimno, albo rzadziej dłuższą trasę. Nie mniej jednak warto zaznaczyć że trafiają się solidne perełki od właścicieli którzy bardzo dbają o swoje samochody i są pedantyczni to wtedy może być bardzo dobra okazja, sam taki jestem dlatego się czepiam 😉

pspgame
Weteran
Posty: 293
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: pspgame » 01 paź 2021, 7:24

IFX - za te pieniądze możesz też kupić dacia duster nówkę z salonu :) gdyby myśleć że za stare auto za tak duże pieniądze.
Piszesz że nówka - 180 tysi za nowego z salonu w takim wyposażeniu, trochę dużo jak dla mnie i też dostajesz samochód z usterkami wieku dziecięcego.

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Zakup używanego Tucsona

Post autor: iFX » 01 paź 2021, 13:25

pspgame pisze:
01 paź 2021, 7:24
IFX - za te pieniądze możesz też kupić dacia duster nówkę z salonu :) gdyby myśleć że za stare auto za tak duże pieniądze.
Piszesz że nówka - 180 tysi za nowego z salonu w takim wyposażeniu, trochę dużo jak dla mnie i też dostajesz samochód z usterkami wieku dziecięcego.
Chodziło mi, że osobiście rozejrzałbym się za nowszym a nie nówką :) tzn. np polift z 2019 roku wersja style ale np. silnik podstawowy w tej samej cenie z przebiegami tam chyba widziałem coś ponad 20 tys. natomiast najnowszy tucson to znów przedlift i właśnie o tym mówiłem, klienci potestują, dopracowany będzie polift ;)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu