Wymiana żarówki H7 H1 w Tucsonie

Instrukcje i tutoriale o tym jak coś samodzielnie zrobić, naprawić lub usprawnić w swoim samochodzie.
Awatar użytkownika
Tolekcacek
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2017, 9:07
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Twój samochód: Tucson 2017r 1.6 gdi classic
Kolor: biały

Wymiana żarówki H7 H1 w Tucsonie

Post autor: Tolekcacek » 20 wrz 2017, 21:04

Witam wszystikich, nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak wymienić żarówki w Tucsonie. ( wersja z pojedynczymi kloszami mijania)
Kupiłem niedawno zestaw Bosch xenon silver H7+H1 ( oryginalne żółte żarówki nie przypadły mi do gustu) i moja próba wymiany zakończyła się niepowodzeniem.
W instrukcji jest napisane o rozłączeniu oprawy żarówki następnie zdjęciu jakiegoś drutu itp..
Jak sam próbowałem to zrobić łącze oprawki nie chciało się odłączyć, druta też żadnego nie wypatrzyłem/wymacałem, natomiast cały zespół żarówka+ oprawka + złącze łądnie przekręcało się w lewo i robiło się luźniejsze ale niestety nie mogłem tego wyciągnąć, więc zakręciłem i zostawiłem. Czy może ktoś już to robił i wie jak trzeba to wykonać ? Pozdrawiam

Julek

Re: Wymiana żarówki w Tucsonie

Post autor: Julek » 20 wrz 2017, 21:20


Awatar użytkownika
aspolnet
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 08 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Twój samochód: 1.6 GDI 132KM 2WD 6MT C+N
Kolor: Moon rock

Re: Wymiana żarówki w Tucsonie

Post autor: aspolnet » 14 paź 2017, 21:01

Witam, może komuś jeszcze się to przyda - po przeczytaniu instrukcji oraz informacji w necie zabrałem się do wymiany żarówek mijania H7 - z lewej strony po zdemontowaniu pokrywy puszki z bezpiecznikami (o wiele łatwiej wykonać dalsze kroki), odkręceniu zaślepki i zdjęciu nasadki w kształcie motylka (a to był błąd ale liczyłem że pod nią będę miał dostęp do mocującego drutu), rozpocząłem poszukiwanie wspominanego tu i ówdzie domniemanego drutu ale go nie znalazłem (owszem taki drut trzyma np żarówkę świateł długich), przeszedłem do fazy 2 - próba przekręcenia żarówki w gnieździe i bez użycia "narzędzia" nie dałem rady. Zastosowałem małe kombinerki z cienko zakończonymi szczypcami które wprowadziłem w otwory w kostce obok złącz przewodów. Kilka ruchów, chwila strachu i kołnierz żarówki przekręcił się w gnieździe lampy - reszta już bez stresowa - ostrożne wyjęcie żarówki na zewnątrz, jak zwykle ciężko wyciągnąć żarówkę z gniazda i trzeba pamiętać jak jest ustawiona wypustka żarówki, składanie oczywiście w odwrotnej kolejności jest bez problemowe. Co ciekawe wymiana żarówki z prawej stronie po doświadczeniach z lewej była dość prosta i w zupełności wystarczyło mi do tego użycie tej nasadki z motylkiem ale na milion procent ta z lewej siedziała w gnieździe o wiele ciaśniej niż ta z prawej. Dołączam trzy fotki które mogą pomóc. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Julek

Re: Wymiana żarówki w Tucsonie

Post autor: Julek » 14 paź 2017, 21:19

Dzięki. Bardzo przydatne !

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Wymiana żarówki H7 H1 w Tucsonie

Post autor: Tucson » 14 paź 2017, 22:07

Hej aspolnet! Fajnie że pamiętałeś o potomnych których też to czeka, świetnie obrazki i instrukcja, która się na pewno innym przyda. Chwalimy takie postępowanie :)

Awatar użytkownika
aspolnet
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 08 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Twój samochód: 1.6 GDI 132KM 2WD 6MT C+N
Kolor: Moon rock

Re: Wymiana żarówki H7 H1 w Tucsonie

Post autor: aspolnet » 15 paź 2017, 9:44

;) w tej sytuacji zastanawiam się co by tu jeszcze - zmajstrować, dzięki za miłe słowa, pozdrawiam

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: Wymiana żarówki H7 H1 w Tucsonie

Post autor: Scooter80 » 15 paź 2017, 11:01

Ja wymieniłem żarówki jakieś 8 miesięcy temu i nie było żadnego problemu. Zajęło mi to z 3 minuty...

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: Wymiana żarówki H7 H1 w Tucsonie

Post autor: Aron23 » 03 mar 2018, 21:24

Dziś pierwszy raz wymieniłem przy przebiegu 90tyś... troszkę się namęczyłem ale odkręciłem rekami ;)
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

Lord Goldus
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2018, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI, Comfort 2WD
Kolor: Biały

Philips Whitevision H7

Post autor: Lord Goldus » 26 paź 2018, 12:51

Ja wymieniłem na Philips whitevision i stwierdzam, że różnica jest mała pomiędzy nimi a oryginalnymi. Są jeszcze inne bardziej niebieskie ale nie pamiętam ich nazwy.
Zamieszczam fotki przed i po zmianie zrobione na manualnym balansie bieli w aparacie fot.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Lord Goldus
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2018, 22:05
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI, Comfort 2WD
Kolor: Biały

Re: Wymiana żarówki H7 H1 w Tucsonie

Post autor: Lord Goldus » 26 paź 2018, 13:19

Jakos na tych zdjęciach to i tak nieźle mi wyszło, ale uważam że na żywo nie ma takiej różnicy.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu