Tucson NX4
Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Akcje serwisowe oficjalne i nieoficjalne dotyczące samochodu Hyundai Tucson NX4 od 2020.
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: daniel.tucson4 » 06 sty 2024, 11:09

Kolega z grupy na fb poinformował, że na jego zgłoszenia w ASO na stuki zawieszenia w tyle ma HMP remedium w postaci :arrow: wymiany amortyzatorów.

Pamiętam tylko, że już pisano na tamtej grupie o wymianie komuś amortyzatorów i nic to nie dało. Z kolei inny napisał, że zażegnał stuki zwerbowaniem ASO na demontaż i montaż ponowny "plastików z tyłu" . :roll:

Ktoś miał i podzieli się doświadczeniem :?:

Cezary
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2023, 8:27
Lokalizacja: Siedlce
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: Cezary » 06 sty 2024, 14:54

Na początku te stukanie na kostce brukowej to mnie irytowało ale odpuściłem po komentarzach na FB i forum niemieckim że na to nie ma rozwiązania. Na stonkę sprawdzenia akcji to bynajmniej dzisiaj nie można wpisać vin
https://www.hyundai.com/pl/pl/serwis/se ... awcze.html

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: Krampus » 08 sty 2024, 14:50

daniel.tucson4 pisze:
06 sty 2024, 11:09
Kolega z grupy na fb poinformował, że na jego zgłoszenia w ASO na stuki zawieszenia w tyle ma HMP remedium w postaci :arrow: wymiany amortyzatorów.

Pamiętam tylko, że już pisano na tamtej grupie o wymianie komuś amortyzatorów i nic to nie dało. Z kolei inny napisał, że zażegnał stuki zwerbowaniem ASO na demontaż i montaż ponowny "plastików z tyłu" . :roll:

Ktoś miał i podzieli się doświadczeniem :?:
Właśnie wróciłem z przeglądu po (prawie) dwóch latach (26 kkm przebiegu). U mnie od początku stuka prawy tylny.
Tak, jest przewidziana wymiana obu tylnych amortyzatorów na jakiś nowy "part number". Problem w tym, że tych nowych nie ma dostępnych :). Są tylko stare. Czekam na info z serwisu kiedy będą dostępne i będę się umawiał na wymianę.

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: daniel.tucson4 » 19 sty 2024, 14:38

Krampus pisze:
08 sty 2024, 14:50
Właśnie wróciłem z przeglądu po (prawie) dwóch latach (26 kkm przebiegu). U mnie od początku stuka prawy tylny.
Tak, jest przewidziana wymiana obu tylnych amortyzatorów na jakiś nowy "part number". Problem w tym, że tych nowych nie ma dostępnych :). Są tylko stare. Czekam na info z serwisu kiedy będą dostępne i będę się umawiał na wymianę.
Jaką masz datę produkcji auta :?: Czy jest na ten defekt akcja serwisowa oficjalna czy tylko z biuletynu HMP :?:

Wyskakuje Ci akcja po VIN tu :arrow: https://tec.hyundai.pl/formularz-vin?fb ... C1nBO9Ya2Q :?: :?:

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: Krampus » 19 sty 2024, 16:12

daniel.tucson4 pisze:
19 sty 2024, 14:38
Jaką masz datę produkcji auta :?: Czy jest na ten defekt akcja serwisowa oficjalna czy tylko z biuletynu HMP :?:

Wyskakuje Ci akcja po VIN tu :arrow: https://tec.hyundai.pl/formularz-vin?fb ... C1nBO9Ya2Q :?: :?:
Produkcja to połowa lutego 2022 (przyjechał do Polski na początku marca 2022). Nie jest na liście objętej akcją serwisową ale po badaniu organoleptypcznym 🤪 w serwisie powiedziano mi, że (być może na podstawie jakiegoś biuletynu), że tylne amorki są do wymiany na jakiś nowszy model. Tyle, że te nowe nie są dostępne (na razie?) w magazynie i nie wiadomo kiedy będą. Są stare (czyli takie jakie mam) ale razem doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu ich wymieniać. Czekamy, aż te nowe się pojawią.

mczelny2401
Weteran
Posty: 216
Rejestracja: 08 lip 2022, 13:12
Lokalizacja: RDE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: mczelny2401 » 19 sty 2024, 17:34

Ja mam auto z marca 2022r i amory klepią jak szalone czyli podobnie jak i u innych :roll:

Cezary
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2023, 8:27
Lokalizacja: Siedlce
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: Cezary » 19 sty 2024, 20:22

Czekam na nowe i nie odpuszczę wqur to jest.

mczelny2401
Weteran
Posty: 216
Rejestracja: 08 lip 2022, 13:12
Lokalizacja: RDE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: mczelny2401 » 19 sty 2024, 20:42

No wiadome że wszyscy chcą mieć sprawne i i nie stukające samochody , bo kosztowały nas nie małe PLny ;)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Wymiana amortyzatorów tył - remedium na stuki.

Post autor: daniel.tucson4 » 19 sty 2024, 21:37

Qva :!: :idea: Dziś -7 i 60 km po dziurach lodowych i nic nie stukało :!: :roll:

Czasami tylko jak postoi w zimnym, jak wracam z dłuższego wypadu z gór... Bo ogólnie to cisza, gdyż w garażu.

Auto 11/2021. :idea:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu