Tucson TL
Wyciek oleju - skrzynia biegów

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson TL? Napisz tutaj.
mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: mlodyksiegowy » 31 lip 2018, 22:18

Witajcie, dziś wymieniałem olej na 15tys (opisane koszty w innym poście) i mechanik ASO zauważył wyciek oleju na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem. Najprawdopodobniej wyciek pochodzi z uszczelnienia wałka sprzęgłowego (jest tam taki mały simering) niestety skrzynie trzeba zwalać jutro jadę do drugiego ASO w Bydgoszczy bo tam gdzie dziś byłem są zawaleni robotą (powiedzieli, że jak dostanę jakiś odległy termin to mam dzwonić wówczas gdzieś mnie wcisną) podobno był to częsty problem w ix35 i i20
Warto sprawdzi jak sprawa wygląda u was ponieważ jest osłona silnika więc plam oleju nie widać.

Dla ciekawości dodam, iż ASO Inowrocław za przegląd na 30tys km ze swoim materiałem chce 600zł więc przyzwoicie, na pewno do nich pojadę

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: mlodyksiegowy » 01 sie 2018, 12:45

Dziś umówiłem się do serwisu na wymianę uszczelniacza wałka sprzęgłowego więc skrzynia biegów będzie demontowana :(

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: Tucson » 02 sie 2018, 17:48

Miejmy nadzieję że wszystko poskładają jak należy

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


SZYMASZ
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2016, 23:18
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI
Kolor: Biały

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: SZYMASZ » 02 sie 2018, 22:13

U mnie to samo.
Na pierwszym przeglądzie również zauważyli wyciek - 22 tys. km. troszkę za wcześnie jak na taką usterkę. Ja mam wizytę umówioną na wtorek zobaczymy co dalej. W dodatku ściąga mi samochód na prawo, przy ok. 120 km/h jest to bardzo odczuwalne. Dziś zrobili geometrię - niestety nie pomogła w dalszym ciągu ściąga mnie na prawo. :( :( :( :( :( :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: mlodyksiegowy » 03 sie 2018, 11:26

SZYMASZ pisze:
02 sie 2018, 22:13
U mnie to samo.
Na pierwszym przeglądzie również zauważyli wyciek - 22 tys. km. troszkę za wcześnie jak na taką usterkę. Ja mam wizytę umówioną na wtorek zobaczymy co dalej. W dodatku ściąga mi samochód na prawo, przy ok. 120 km/h jest to bardzo odczuwalne. Dziś zrobili geometrię - niestety nie pomogła w dalszym ciągu ściąga mnie na prawo. :( :( :( :( :( :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Hhehe.... to wtorek jest chyba w ASO "dniem skrzyni biegów" ponieważ mnie też umówiono na ten dzień, tyle dobrze że w jeden dzień się ogarną. Co do usterki to jest ona raczej prosta natomiast faktycznie nie powinna mieć miejsca, ja boje się trzech rzeczy:
1. Tego, że usterka powróci (gdzieś czytałem, że komuś w IX35 robili to trzy razy co 500 km)
2. że, tarcza sprzęgła dostała trochę oleju (choć chyba powinni ją wymienić ale wiadomo jak z mechanikami)
3. oraz, że nie uzupełnią oleju w skrzyni biegów

Co do samego ASO to nawet nie oglądali wycieku aby się umówić na uszczelnienie skrzyni, dialog wyglądał tak:
Ja: witam mam zapocenie na łączeniu silnika ze skrzynią biegów, które idzie już na łąpę
ASO: 1,6 GDI?
Ja: tak
ASO: manual?
Ja: tak
ASO: na kiedy Panu pasuje termin, czy wtorek może być?
Ja: czyli problem znany i powszechny?
ASO: w Tusconach raczej nie ale w IX35 oraz I30 bardzo częsty i powszechny robiliśmy tego mnóstwo - fabryka w Czechach nie zawsze daje radę

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1028
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: Speedor » 03 sie 2018, 16:48

Ja mam dopiero 6500km ale będę miał to na uwadze.

gdi
Weteran
Posty: 228
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:09
Lokalizacja: Kalisz
Twój samochód: 1.6 GDI
Kolor: Biały

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: gdi » 18 paź 2018, 22:17

U mnie sucho na szczęście :)

lypek88
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:04
Lokalizacja: Lubań
Twój samochód: 1.6-GDI
Kolor: WHITE SAND

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: lypek88 » 13 lut 2019, 18:32

Witam. W moim Tucsonie pojawił się mały wyciek który sam znalazłem. Zaintrygował mnie dziwny smród spalenizny z komory silnika na postoju. I niestety autko uziemione. Przebieg 28000 jeżdżę od listopada 2017.

lypek88
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:04
Lokalizacja: Lubań
Twój samochód: 1.6-GDI
Kolor: WHITE SAND

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: lypek88 » 13 lut 2019, 19:01

zmniensz9.jpg
Witam. W moim Tucsonie pojawił się mały wyciek który sam znalazłem. Zaintrygował mnie dziwny smród spalenizny z komory silnika na postoju. I niestety autko uziemione. Przebieg 28 tys i jeżdżę od listopada 2017. W poniedziałek jedzie laweta do serwisu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1028
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Wyciek oleju - skrzynia biegów

Post autor: Speedor » 13 lut 2019, 22:37

lypek88 pisze:
13 lut 2019, 19:01
zmniensz9.jpgWitam. W moim Tucsonie pojawił się mały wyciek który sam znalazłem. Zaintrygował mnie dziwny smród spalenizny z komory silnika na postoju. I niestety autko uziemione. Przebieg 28 tys i jeżdżę od listopada 2017. W poniedziałek jedzie laweta do serwisu.
Potrzebna aż laweta ? to tylko małe zapocenie....

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu