Tucson TL
Wybija tempomat + czasowo niedziałające przyciski na kierownicy

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
Gustav
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2023, 18:53
Lokalizacja: Górny Śląsk
Twój samochód: 1,7 CRDi Style 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Biały

Wybija tempomat + czasowo niedziałające przyciski na kierownicy

Post autor: Gustav » 01 lut 2023, 20:49

Cześć!

Od ponad miesiąca jestem właścicielem Tucsona 1,7 CRDi 116KM z 2015 roku - kilka lat temu sprowadzonego z Hiszpanii. Od samego początku borykam się z podwójnym problemem, który podejrzewam że może mieć wspólny mianownik. A mianowicie:
1. Czasowo nie reagują przyciski po prawej stronie kierownicy (obsługa komputera + tempomatu) - zwykle nie reagują od wejścia do auta aż po przejechanie kilku - kilkunastu kilometrów.
2. Jak już przyciski działają i da się uruchomić tempomat to: czasem bez problemu mogę jechać na nim, aż sam go zdezaktywuję (sprzęgłem, hamulcem czy sterowaniem z kierownicy) ale częściej jest tak, że losowo po kilku sekundach czy minutach sam się nagle bez przyczyny dezaktywuje.

Jest to mega irytujące na trasie, zwłaszcza że fura fajna i tu takie coś. Ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Mój pomysł sprowadza się do wymiany przycisków na kierownicy... Wcześniej jeździłem Kia Cee'd i tam podobny wątek przerabiałem z przyciskami od radia - wina zimnych lutów. Czy Tucson też boryka się z tą przypadłością?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Wybija tempomat + czasowo niedziałające przyciski na kierownicy

Post autor: mexxmen30 » 02 lut 2023, 10:20

Witaj.
Co do samego tempomatu musisz pamiętać o tym że nie będzie działał gdy wejdziesz do auta ruszysz i nie dotkniesz hamulca bo system sprawdza poprawność działania, też tak miałem gdy przykładowo na autostradzie ruszałem z parkingu rozpędziłem auto chciałem włączyć tempomat i się nie dało w instrukcji wyczytałem że trzeba po ruszeniu nacisnąć hamulec aby system aktywował tempomat.
Ale z tego co ty opisujesz wynika że masz problem z całym panelem w kierownicy i tu albo dostał się jakiś brud na mikrostyki lub gdzieś mogło dojść do przetarcia wiązki albo co gorsza coś z oprogramowaniem i tu kupno używanych przycisków może nie przynieść oczekiwanych efektów.
Ja bym zaczął od sprawdzenia czy kierownica nie była demontowana, jak nie to wykręć przyciski i kup jakiś płyn do czyszczenia i poprawy styków przy okazji sprawdzając połączenie wiązki. Na samym końcu bo nie mam pojęcia ile sobie wołają za używane przyciski podmiana na inne.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu