Tucson TL
Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Masz problem z układem wydechowym - Tucson TL? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Makumba
Twórca
Posty: 148
Rejestracja: 26 sty 2017, 10:58
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: szary

Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: Makumba » 12 kwie 2017, 8:55

Witam czy jest ktoś z forum kto użytkuje wersję Tucsona 1.7 CRDi 7DCT tylko warunkach miejskich na krótkich odcinkach. :?: Jak wygląda sprawa z dogrzewaniem tego silnika bo słyszałem ze dobrze znosi miasto lepiej niż 2.0 CRDI.

Pawel
Twórca
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
Kolor: Stargazing Blue

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: Pawel » 12 kwie 2017, 9:21

Mam, uzywam, zima srednio, wiosna bez problemu. Da sie przezyc, ale gdybym mogl za te sama cene miec benzyne z automatem to wybralbym benzyne.
2016 Hyundai Tucson
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: Stargazing Blue
WERSJA : Style / dach panoramiczny / el. klapa / felgi 19''

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: jag888 » 12 kwie 2017, 14:33

obecnie żona nim jeździ i głownie odcinki dom-szkoła-przedszkole-sklepy - wiec mozna powiedzieć że miasto krótkie odcinki
ja od zakupu zrobiłem jakieś 9000km, a żona obecnie około 1000km miesięcznie
co do dogrzania jeżeli chodzi CI o temperaturę silnika, wogole zauważam iż te silniki trzymają poziom ok. 80 stopni albo wskażnik jest źle skalibrowany, generalnie polecam, w zimie w zasadzie blyskawicznie nagrzewał wnętrze,
ja obawialem sie o dpf, aczkolwiek nie widzialem na forach postow z problemami w tym silniku, wiec raczej nie musisz się obawiac, chociaz spalanie Ci wzrosnie a moze i poziom oleju warto bedzie sledzic - czy nie przybywa
ja jakos zawsze tak co dwa tygodnie biore samochod zony i nim troche mocniej jade obwodnica, wlalem tez do paliwa dodatek dpf z firmy K2
generalnie polecam, poki co wlewamy paliwo i cieszymy sie jazda

Makumba
Twórca
Posty: 148
Rejestracja: 26 sty 2017, 10:58
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: szary

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: Makumba » 12 kwie 2017, 17:10

To jaką średnią ze spalania teraz wyciąga żona jak jeździ na krótkich odcinkach, mnie cały czas martwi ten dpf czy podoła za 3-4 lata ale skoro nikomu jeszcze się nie zatkał to niem co panikować. Szkoda że niema konfiguracji 1.6 t-gdi 7dct 2wd w cenie tego 1.7 dct :D

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: jag888 » 12 kwie 2017, 17:14

No nie wiem czy to kwestia "nogi" żony czy miejskiego ruchu ale 9l niestety wychodzi. Jak ja miałem go na trasie średnio 6l


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Makumba
Twórca
Posty: 148
Rejestracja: 26 sty 2017, 10:58
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: szary

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: Makumba » 12 kwie 2017, 17:37

Zimy silnik więcej pali, czym dłuższe nagrzewanie to strata ze spalaniem, dlatego pytałem o szybkość nagrzewania i tu nasuwa się myśl czy jednak nie lepiej t-gdi gdzie teoretycznie może mniej problemów , lepsze nagrzewanie na krótkich odcinkach, spalanie w mieście tylko trochę większe , tylko co z tymi skrzyniami manualnymi czy to jednostkowe przypadki bo w 3 salonach jak pytałem o skrzynie i problemy z nimi to cisza.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: Tucson » 12 kwie 2017, 18:59

A czego oczekiwałeś po salonie? Heh, że powiedzą Ci: "ło... Panie, nie kupuj Pan bo będą problemy"? :-D
Myślę że nie ma co panikować, bierz benzynę z turbo a jak się popsuje to jest to problem serwisu a nie Twój :-)

Makumba
Twórca
Posty: 148
Rejestracja: 26 sty 2017, 10:58
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: szary

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: Makumba » 12 kwie 2017, 19:36

Te wszystkie serwisy to miłe jak jedziesz na przegląd okresowy i płacisz, a jak coś jest nie tak w ramach gwarancji to trzeba im udowadniać a najlepiej pokazać co się popsuło , wiem bo przeżyłem już parę sytuacji gdzie dopiero interwencja do centrali pomogła. Benzyna turbo w 7-dct przekracza mój budżet a jednak chciałbym automat.

Awatar użytkownika
_ET_
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:40
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 CRDi 7DCT 2WD
Kolor:

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: _ET_ » 13 kwie 2017, 23:24

Ja na tą chwilę, jestem zadowolony. Ostatni miesiąc - jazda wyłącznie po Warszawie w dużych korkach. Silnik osiąga właściwą temperaturę po ok 10 min pracy (w korku) średnie spalanie 8,0-8,5 l. Przy odległościach 9-12 km. Sam się mocno zastanawiałem nad dieslem ze względu na mieszany tryb jazdy, Raz jeżdżę wyłącznie w korkach w Wawie później 2-3 miesiące latam w trasy. Ale dla mnie najważniejszym elementem w samochodzie jest skrzynia automatyczna lub dwusprzęgłowa. Gdyby Hyundai dawał możliwość 2.0 benz + automat, nie zastanawiał bym się wcale. Sprawdziłem konkurencję ale w tej cenie nic mi się nie podobało. Więc śmigam 1.7 CRDI :)
Przyjemność z jazdy duża, dzwięk jak nie diesel, a moment daje frajdę. Prędkości czy spalanie no cóż, ani nie jestem Kubica, księgową też nie. Ta konfiguracja potrafi mnie wystrzelić jako pierwszego na światłach, a spalanie moim zdaniem adekwatne do gabarytów.
Jedyny mankament to jak dla mnie błędnie skonfigurowany soft do skrzyni z 1 i 2 biegiem. Dwójka praktycznie nie redukuje na 1, nawet przy 3km/h. Mnie to irytuje ale da się przyzwyczaić.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem w podjęciu decyzji :D
Tylko samochody na "H"

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: Użytkowanie 1.7 CRDi 7DCT warunkach miejskich

Post autor: Wbrodaty » 14 kwie 2017, 16:24

Zadowolony. Spalanie zadowalające .Przebieg rośnie. :D
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu