Tucson TL
Utrzymanie Tucsona

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
aleksander1
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 16:47
Lokalizacja: szczecin
Twój samochód: 2.0gdi
Kolor: Biały

Utrzymanie Tucsona

Post autor: aleksander1 » 11 lip 2017, 17:03

Witam planuje kupuic Tuscona 2015,2016 2.0gdi wiem ze jest jeszcze na gwaracji ale jak sie ma Tucson do innych suvow np Audi,Bmw ,Mercedes nie chodzi mi o wykonczenie wsrodku itd tylko o utzymanie czy koszt czesci czy bedzie podobna czy bedzie tansza lub drozsza, jak jest z awaryjnoscia bo np bmw silnik 2.0 Pb od 2013 posidaj np rozrzad z tylu silnika i w razie czego jest duuzy koszt.Chodzi mi o auto bezproblemowe i zeby niepadal co chwile jakis element. pozdr.

Julek

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: Julek » 11 lip 2017, 17:31

2.0 gdi to Tucson III generacji chyba nie był juz produkowany tylko II generacja.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


krisman

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: krisman » 11 lip 2017, 18:04

Kolega ma na myśli auto z USA o ile się nie mylę. Tucson jest raczej z tych tańszych w utrzymaniu ( porównuję do aut które miałem) jeśli chodzi o części i materiały eksploatacyjne. 2.0 gdi napędza niektóre modele KIA/Hyundai i na temat tego silnika słyszałem sporo dobrego (KIA Optima) poza niestety apetytem na paliwo. Myślę, że właśnie na tych forach powinieneś pytać o ten silnik. Co do reszty, jak czytasz nasze forum, to za wiele się nie dzieje. Ogólnie to nadal zbyt młode auto, by coś konkretnego powiedzieć poza tym, co tu wyczytasz.
Pzdr.

Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: Aron23 » 11 lip 2017, 18:18

napewno tucson jest o wiele tańszy jeśli chodzi o części :) miałem mercedesa 18letniego było podejrzenie ze koło faz zmienych do wymiany koszt pół wartości samochodu :) dlatego nie kupiłem mercedesa tylko tucsona... :)
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

aleksander1
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 16:47
Lokalizacja: szczecin
Twój samochód: 2.0gdi
Kolor: Biały

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: aleksander1 » 11 lip 2017, 18:23

Krisman dzieki za odp ,zgadza sie auto bedzie z usa a na innych forach nie odpowiadaja na takie pytania .wiem ze lubia sobie lyknac paliwa ale wole to niz z mechanikami mowic sobie po imieniu odkad mam bmw e46 silnik n42 -masakra i nieporozumienie dlatego szukam ciagle na forum zeby chociaz miec poglad na silniki i modele Hyundai .Z tego co czytam to narazie jak i silnik na duzy plus ale to tylko samochod to wszystko moze sie zdarzyc ale jeszcze troche i wkrotce zamiana.Jakby ktos cos jeszcze sie wypowiedzal to byloby super .krisman -pozdr

aleksander1
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2017, 16:47
Lokalizacja: szczecin
Twój samochód: 2.0gdi
Kolor: Biały

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: aleksander1 » 11 lip 2017, 18:25

Aron 23 no wlasnie auta premium choc tylu lat to z czesciami ceny tez premium

rav

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: rav » 11 lip 2017, 21:40

aleksander1 mój zaprzyjaźniony mechanik, bardzo dobry zresztą i mający bardzo dużo pracy i odległe terminy na pytanie o większość aut i silniki jest w stanie zawsze dużo powiedzieć i doradzić bo przy nich ma dużo na pracy-
m in. Grupa VW, PSA, Renault itp.

Natomiast na pytanie o silniki Hyundai, KIA, Suzuki praktycznie nie ma zdania bo nie przyszło mu ich naprawiać bo nikt się do niego nie zgłasza z właścicieli tych marek, a stoją u niego wszelkiej maści auta, łącznie z amerykańskimi Chryslerami np.
Tak więc jak dla mnie to był powód aby wybrać Tucsa zamiast Kodiaqa z TSI( bo o tym już mógł wiele powiedzieć;p )

Wysłane z Tapatalk



Aron23
Twórca
Posty: 133
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:31
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 30tys km
Kolor:

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: Aron23 » 11 lip 2017, 22:30

Moim zdaniem ryzyk fizyk można kupić tucsona i będzie coś nie tak jak w moim przypadku dopiero dziś po 8miesiacach małej walki wymienia sprzęgło i koło zamachowe... można kupić mercedesa i nie będzie wogole problemów.
Jeśli chodzi o wersje amerykańskie w serwisie byłem i prawie próbowali ustawić Gps-a by działał u nas... serwisant powiedział mi ze chłopaki się napracują a tak nic nie zrobią bo ustawione jest to na inne satelity...
Hyundai Tucson 1.6 GDI comfort

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: MarekB » 11 lip 2017, 22:40

Aron23 - to znaczy na co prawie chcieli Ci ustawić? GLONASS? GALILEO? Toż to bzdura na kwadratowych kołach. Nie ma czegoś takiego jak inne satelity GPS. GPS jest jeden, amerykański, opracowany przez DARPA, zasięg planeta ziemia, koniec.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: utrzymanie tuscona

Post autor: miras2016 » 11 lip 2017, 23:01

GPS będzie ten sam, ale oprogramowanie do wersji amerykańskiej pewnie będzie inne i w naszych serwisach może być niedostępne.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu