Tucson TL
Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson TL? Napisz tutaj.
anna
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2022, 20:20
Lokalizacja: Legnica
Twój samochód: 1.6
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Post autor: anna » 09 cze 2022, 20:47

Dzień dobry, mam pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem skrzynia automatyczna Hundai Tucson 1.6 2019 benzyna. Na początku zaczęło się od delikatnego przeskoku, odgłos strzału na niskich obrotach. Następnie podczas ruszania było słychać huk i szarpnięcie. Obecnie pojawił się nawet dźwięk szlifierki i brak przerzucenia biegu (mam na myśli samochód rusza nagle pojawia się huk i dźwięk jakby ktoś odpalił szlifierkę auto nie jedzie, po wrzuceniu na P i znowu na bieg rusza). Na początku serwis nie widział problemu, jak się uparłam że jest to wgrali softa i powiedzieli że po problemie powinno być. Nic nie pomogło znowu auto wróciło na serwis. W końcu udało się na serwisie Panom wywołać problem i usłyszeli go. Znowu coś porobili przy skrzyni biegów ale nie wymieniali nic. Obecnie auto jest znowu w serwisie rozebrali skrzynie i szukają.

Dodam że problem pojawia się zwłaszcza na podjeździe pod górkę, ale na prostej drodze też się zdarza.

książelulejko
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2021, 23:20
Lokalizacja: KOZIENICE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Platinum Silver

Re: Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Post autor: książelulejko » 29 lis 2022, 22:25

Witam, mam te same objawy, przebieg 33 000km. U mnie takie same odgłosy przy zmianie przełożenia z 1 na 2, pozostałe biegi wchodzą bez zarzutu. Dzis wizytowałem serwis, wgrali nowy soft, na razie tylko raz mi strzelił, więc raczej nie pomogło. Czy u Ciebie postawili już diagnozę?

anna
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2022, 20:20
Lokalizacja: Legnica
Twój samochód: 1.6
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Post autor: anna » 30 lis 2022, 22:02

Soft nic nie dał. Później coś ustawiali maszyną którą dostali z Warszawy chyba też nic nie dało. Ostatecznie przy kolejnej naprawie powymieniali części wszystkie, związane chyba z 1 biegiem, czekaliśmy długo bo jedna była sprowadzana z zagranicy. Proszę dzwonić do serwisu w Lubinie (59-300) oni to robili powinni udzielić Panu informacji i odesłać serwis Pana do nich. Zobaczę w książce serwisowej co napisali i dam znać. Narazie po naprawie w sierpniu nic się nie dzieje. Powodzenia.

książelulejko
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2021, 23:20
Lokalizacja: KOZIENICE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Platinum Silver

Re: Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Post autor: książelulejko » 02 gru 2022, 15:32

Mnie takich informacji serwis nie udzieli. Jak by to było możliwe to prosiłbym o podanie diagnozy z książki może być na priv. Oszczędziłoby to nerwów i czasu😀Może serwis się zwróci do nich o podpowiedź😀

pietor
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2022, 22:11
Lokalizacja: Lublin
Twój samochód: 1.6 t-GDI Style 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Brązowy

Re: Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Post autor: pietor » 19 gru 2022, 19:47

Czy takie dźwięki to "norma"? :evil: Po rozgrzaniu silnika dźwięk znika. -5 na dworze.
https://youtu.be/FutLR-nUJsU

Pacjent Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 4WD Manual 100 tys przebiegu

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Post autor: mgrrybak » 22 gru 2022, 22:24

Wg mnie pompa paliwa pada.

książelulejko
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2021, 23:20
Lokalizacja: KOZIENICE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Platinum Silver

Re: Uszkodzona skrzynia, strzela, odgłos szlifierki

Post autor: książelulejko » 02 kwie 2023, 17:54

anna pisze:
30 lis 2022, 22:02
Soft nic nie dał. Później coś ustawiali maszyną którą dostali z Warszawy chyba też nic nie dało. Ostatecznie przy kolejnej naprawie powymieniali części wszystkie, związane chyba z 1 biegiem, czekaliśmy długo bo jedna była sprowadzana z zagranicy. Proszę dzwonić do serwisu w Lubinie (59-300) oni to robili powinni udzielić Panu informacji i odesłać serwis Pana do nich. Zobaczę w książce serwisowej co napisali i dam znać. Narazie po naprawie w sierpniu nic się nie dzieje. Powodzenia.
Serwis znalazł winowajcę. Winne okazało się zużyte sprzęgło. Wymiana załatwiła sprawę. Na razie auto jeździ bez zarzutu. Oby tak dalej.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu