Tucson TL
Uszkodzona kamera rozpoznawania znaków drogowych i asystenta pasa ruchu

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
Tadeusz Jan
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 17 gru 2019, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD
Kolor: Biały

Uszkodzona kamera rozpoznawania znaków drogowych i asystenta pasa ruchu

Post autor: Tadeusz Jan » 29 lip 2021, 21:49

Witam, czy może komuś padła kamerka asystenta pasa ruchu i rozpoznawania znaków, obsługuje to jedna kamerka? Awaria nastąpiła samoistnie, w czasie jazdy wyskoczyły dwa komunikaty. Tucson na gwarancji więc pojechałem do serwisu, rozpoznanie - akumulator należy wymienić, trochę się zdziwiłem bo zapala na dotyk. Pojechałem więc do serwisu z akumulatorami aby sprawdzili czy faktycznie padł, ale stwierdzili że daje radę tylko trzeba doładować, tak też zrobiłem. Za dwa dni pojechałem do innego serwisu, po godzinie stwierdzili że kamera padła i trzeba wymienić,zamówili, przyszła za dwa tygodnie. Dostałem informację że jest, ucieszony pojechałem na wymianę, po godzinie samochód stoi przed serwisem i wiadomość, że kamerka jest nowszego typu i nie mają odpowiedniej tablicy do adaptacji kamery i muszą zamówić w Korei i czekamy na tablicę od 26.05.2021 i nikt nie potrafi powiedzieć co dalej robić, jestem całkowicie załamany, co prawda samochód normalnie jeździ, ale uważam że nie jest w pełni sprawny. Przepraszam za długi opis, może ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam Wszystkich właścicieli Tucsonów

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Uszkodzona kamera rozpoznawania znaków drogowych i asystenta pasa ruchu

Post autor: Tucson » 30 lip 2021, 22:45

Zapytaj o szczegóły adaptacji w innym serwisie. Od końca maja upłynęło już sporo czasu. Ja bym zrobił małą jadkę tam.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Uszkodzona kamera rozpoznawania znaków drogowych i asystenta pasa ruchu

Post autor: mexxmen30 » 31 lip 2021, 10:36

Ja bym roszczeniowo zażądał jakiejś rekompensaty po takim okresie używania niesprawnego auta jakieś darmowe wymiany oleju lub jakieś dodatki do auta .

malerikula
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2021, 16:49
Lokalizacja: Rybnik
Twój samochód: 1.4Mpi comfort
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: czarny

Re: Uszkodzona kamera rozpoznawania znaków drogowych i asystenta pasa ruchu

Post autor: malerikula » 31 lip 2021, 17:48

Tablice powinien mieć na wyposażeniu inaczej nie powinien dostać autoryzacji. Przygarnij nowego Tucsona z jazd testowych a swoje zostaw

Tadeusz Jan
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 17 gru 2019, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD
Kolor: Biały

Re: Uszkodzona kamera rozpoznawania znaków drogowych i asystenta pasa ruchu

Post autor: Tadeusz Jan » 01 sie 2021, 19:55

No właśnie nowego nie chcą dać, proponowali i30, ale podziękowałem, mają jednego tucsona który jest zajęty, czekam w kolejce, co do tablicy to mają ale do kamery z przed modernizacji, nową zamówil, kosztuje ponoć 10 tys, ale nie może dojść. Problem z innym serwisem jest taki że jak rozpocznie się naprawę w jednym serwisie i część zamienna zostanie już zamówiona i wymienioną to inny serwis już tego nie zrobi, ten serwis musi to rozliczyć, dodam że kamerka kosztuje 5000zł i oni muszą to rozliczyć,kwadratura koła.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu