Tucson TL
Uszkodzenie płetwy na dachu

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
NAV
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 lis 2017, 10:39
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: 1.7 141KM Style
Kolor: MICRON GREY

Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: NAV » 03 lis 2018, 16:44

Witam.
Czy ktoś próbował już dostać się do płetwy na dachu? Płetwa dzisiaj otarła się o bramę od hali i teraz lekko odstaje w tylnej części tzn nie dociska się do dachu. Widziałem że bez demontażu tylnej podsufitki chyba się nie obejdzie. Próbował ktoś już coś z tym działać?

NAV
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 lis 2017, 10:39
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: 1.7 141KM Style
Kolor: MICRON GREY

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: NAV » 03 lis 2018, 18:01

Albo próbował może ktoś demontaż podsufitki z tyłu pod klapą bagażnika? Bo w sumie muszę usunąć tylko trzy klipsy które ją trzymają i próbowałem pociągnąć jeden ale ciężko idzie i nie chcę go uszkodzić. Wie ktoś może czy da się te spinki wyciągnąć bez uszkodzenia ich?

Sirkl
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 17 gru 2017, 9:54
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1 -1.6 Comfort, 2- 1.6 N Line
Kolor: 1-Biały, 2- Biały

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: Sirkl » 03 lis 2018, 18:50

Sam tego nie robiłem, ale widziałem jak to robili na serwisie. Ogólnie mówił, że spinki lubią pękać i oni je traktują jako jednorazowe. Koszt nowej spinki jest niewielki. Nie chcesz z tym podjechać na serwis? Można sobie narobić bałaganu.

Sirkl
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 17 gru 2017, 9:54
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1 -1.6 Comfort, 2- 1.6 N Line
Kolor: 1-Biały, 2- Biały

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: Sirkl » 03 lis 2018, 19:00

Jeszcze jedno. Antena ma miękką gumową podstawkę ( matę) na całej powierzchni. Jeśli odstaje to coś się tam złego mogło wydarzyć z dachem. Oczywiście mam nadzieję, że nie.

NAV
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 lis 2017, 10:39
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: 1.7 141KM Style
Kolor: MICRON GREY

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: NAV » 03 lis 2018, 19:21

No właśnie chyba tak zrobię bo w sumie antena jest mocowana tylko jedną nakrętką ale tak jak wspomniałeś może wygięło się trochę to gniazdo gdzie antena siedzi bo jak ją dociskam w miejscu gdzie odstaje to ona.odskakuje.
Albo coś pękło w antenie albo ta dziura gdzie siedzi się lekko wygiela. W sumie i tak bym tego nie zrobił bo spinki mi napewno pękną a antene w tym kolorze tylko w hyundai dostanę tak więc jade do aso. Orientujesz się może jaki koszt nowej anteny?

Sirkl
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 17 gru 2017, 9:54
Lokalizacja: Gdańsk
Twój samochód: 1 -1.6 Comfort, 2- 1.6 N Line
Kolor: 1-Biały, 2- Biały

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: Sirkl » 03 lis 2018, 21:02

No niestety cena nowej anteny w ASO to około 1100zł (tak wiem masakra). Musisz sprawdzić co się stało bo może antena od uderzenia tylko się poluzowała i wystarczy ją dokręcić.
Jestem w temacie bo niedawno wymieniałem radio na fabryczną navi. Mam taką antenę, bo ostatecznie zdecydowałem się na montaż wewnętrznej anteny gps (okazało się, że musiał bym długo czekać na okablowanie, a montaż robiłem w Lublinie)
Antena jest w kolorze białym do navi z DAB. Anteny do navi z DAB mają trzy przewody, anteny do navi bez DAB, dwa przewody.

NAV
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 lis 2017, 10:39
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: 1.7 141KM Style
Kolor: MICRON GREY

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: NAV » 04 lis 2018, 10:10

Raczej stawiam na wygiecie dachu w miejscu gdzie nakrętka mocująca trzyma antene. Jutro pojadę to się dowiem. Jeśli antena będzie do wymiany to będę to robić z AC

Awatar użytkownika
malinowy
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 02 cze 2017, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI 4WD DCT Style 19'' + el. Klapa
Kolor: Polar white

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: malinowy » 05 lis 2018, 16:23

Jak będziesz się do tego zabierał, albo jak dasz komuś do roboty - to przypilnuj jaki jest stan uszczelki / powierzchni styku z uszczelką. Zakładam, że jest tam jakaś uszczelka. Ja miałem podobną przygodę w alfie i później lało mi się do środka w deszczu. Trzeba było dach podprostować i skręcić na nową uszczelkę. Szczególnie jak dasz komuś do roboty to patrz na ręce - bo większość mechaników chce jak najszybciej skręcić, zainkasować kasę i niech następne auto wjeżdża, a ta usterka to taka typowa pierdółka ale taka, z którą trzeba pomału, dokładnie, starannie.

Awatar użytkownika
rafus22
Twórca
Posty: 122
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:52
Lokalizacja: Podkarpackie
Twój samochód: hyunday tucson 1.6GDI Comfort
Kolor: POLAR WHITE

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: rafus22 » 08 lis 2018, 11:24

witam, przy sciąganiu tylnej płetwy nie musisz podsufitki ściągać ,u mnie przy wymianie światła stopu odkręcali tylko pletwę nic więcej.
Hyunday Tucson POLAR WHITE 1.6GDI Comfort..+ jeszcze coś...

NAV
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 21 lis 2017, 10:39
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: 1.7 141KM Style
Kolor: MICRON GREY

Re: Uszkodzenie płetwy na dachu

Post autor: NAV » 09 lis 2018, 13:37

Ale jak to zrobić skoro płetwa jest trzymana przez nakrętke od strony podsufitki...? Chyba pomyliło Ci się pomyliło coś

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu