Tucson NX4
Ustawianie ciśnienia w oponach

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson NX4 - daj znać tutaj.
Wilchelmus
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2022, 14:58
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Executive NLine
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Polar White

Ustawianie ciśnienia w oponach

Post autor: Wilchelmus » 07 mar 2022, 10:51

Skoro udało mi się już odebrać samochód i jest temat związany z czujnikami, to nawiązując do niego mam pytanie odnośnie ustawiania ciśnienia.
Jak dobrze zrozumiałem to mając założone koła 19 cali z czujnikami i kupione zimowe 17 cali z też założonymi w serwisie czujnikami to po zmianie kół czujniki powinny same się skomunikować z samochodem. To spoko.
Tylko zastanawiam się czy jakoś muszę ustawiać zadane ciśnienie w kołach? Czy samochód ma je odgórnie skonfigurowane na wartości jak podane w instrukcji.
Przeszukiwałem ustawienia w samochodzie i nigdzie nie rzuciło mi się w oczy, żeby dało się gdzieś podać oczekiwane ciśnienie. Podobnie w instrukcji nie widziałem o takiej konfiguracji żadnych informacji.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Ustawianie ciśnienia w oponach

Post autor: PIOTREL » 07 mar 2022, 11:31

Nie podajesz i nie zmieniasz ciśnienia.
Czujniki pokazują Ci ciśnienie jakie na daną chwilę masz. Alarmują jak masz nagły spadek ciśnienia.

Jol_a
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:39
Lokalizacja: Wroclaw
Twój samochód: 1.6 GDI (132KM) Style 2WD
Kolor: Stellar blue

Re: Ustawianie ciśnienia w oponach

Post autor: Jol_a » 12 kwie 2022, 20:56

Nie tylko nagły spadek ciśnienia, ale też spore odchylenie od normy. U mnie jesienią po chłodnej nocy chyba juz przy 2.1 pokazuje ostrzeżenie nawet na jednym kole przy normie 2.3 lub 2.4 w TL

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu