Tucson NX4
Tylne światła pozycyjne

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym? Napisz tutaj.
Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Tylne światła pozycyjne

Post autor: Krampus » 23 lut 2024, 12:39

Ostatnio widziałem dwa Tucsony, które jechały na światłach dziennych (z przodu) ale jednocześnie miały włączone tylne światła pozycyjne (bez oświetlenia tablicy rejestracyjnej). Jeden z nich to na pewno był plug-in, drugi nie wiem. W większości Tucsonów światła pozycyjne tylne zapalają się po przełączeniu przednich świateł na mijania (ręcznie lub automatycznie).
Czy jest jakaś opcja (ustawialna z menu), żeby włączyć "na stałe" tylne światła pozycyjne?
Dzięki.

pspgame
Weteran
Posty: 296
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Tylne światła pozycyjne

Post autor: pspgame » 23 lut 2024, 15:48

Nie wiem jak jest w NX ale w TL wystarczy przełączyć na światła postojowe - z przodu mamy cały czas zapalone światła dzienne a z tyłu zapalają się dodatkowo pozycyjne. Taki trik stosuję na drogach typu "S" czy autostradach w warunkach kiedy jest mokro aby z tyłu było mnie widać.

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Tylne światła pozycyjne

Post autor: Krampus » 23 lut 2024, 16:09

Generalnie chodzi mi oto, żeby nic nie przełączać :).
O ile dobrze pamiętam (do sprawdzenia), w NX4 przednie pozycyjne to przygaszone światła do jazdy dziennej - jeszcze sprawdzę. Ale po włączeniu (się) świateł mijania, światła dzienne właśnie przygaszają się a nie gasną jak typowe światła do jazdy dziennej.

mczelny2401
Weteran
Posty: 216
Rejestracja: 08 lip 2022, 13:12
Lokalizacja: RDE
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Tylne światła pozycyjne

Post autor: mczelny2401 » 23 lut 2024, 16:58

pspgame pisze:
23 lut 2024, 15:48
Nie wiem jak jest w NX ale w TL wystarczy przełączyć na światła postojowe - z przodu mamy cały czas zapalone światła dzienne a z tyłu zapalają się dodatkowo pozycyjne. Taki trik stosuję na drogach typu "S" czy autostradach w warunkach kiedy jest mokro aby z tyłu było mnie widać.
W NX jest tak samo

Krampus
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 11 lis 2022, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.6 HEV Platinum (Sun, Safety)
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Tylne światła pozycyjne

Post autor: Krampus » 23 lut 2024, 18:29

Chyba nie do końca: TL ma oddzielne DRL i pozycyjne a NX4 używa tego samego zestawu LEDów - zmienia się natężenie ich świecenia w zależności od trybu: DRL świecą jasno, pozycyjne/postojowe świecą z mniejszym natężeniem.
Tak czy inaczej, to nie jest to o co pytałem: mi chodzi o to, żeby tylne światła cały czas się świeciły, bez względu na to, czy z przodu świecą się DRL, pozycyjne czy mijania.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu