Tucson - SUV nie SUV czy Crossover a może KTO (Kołowy Transporter Opancerzony)?

Ogólnie o Hyundai Tucson - porady motoryzacyjne. Tematy wspólne dla wszystkich modeli Tucsona.
Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Tucson - SUV nie SUV czy Crossover a może KTO (Kołowy Transporter Opancerzony)?

Post autor: Zibi70 » 01 lut 2022, 17:21

Pewnie wszystkim obiła się o oczy informacja o tym, że wojsko, a co lepsze WOT, chce naszego dobra.
I my mamy im to dobro dać. Wg zapewnień chodzi o spełnienie obowiązku wobec ojczyzny (kolejnego) i udostępnienie - użyczenie - oddanie, samochodu bez którego cała obrona kraju padnie jak nic. Obowiązek ma dotyczyć samochodów typu SUV - jakoby przydatnych w terenie. I teraz pytanie - jak to jest?
Z dostępnych informacji wynika, że takie żądania dostają posiadacze np. Toyoty RAV 4 :roll: , Nissana Qashqaia :shock: , Dacii Duster :lol:
Na liście podobno są też Tucsony.

Nx4 ma jeden z najniższych prześwitów wśród podobnej klasy samochodów - ledwie 13 cm (sorry ale to wielkość nieprzesadnie okazałego narządu - wiecie...). Lakierek błyszczy, powłoki, wykończenia, bajeranckie alu felgi, a na nich raczej niezbyt wysoki profil opon wybitnie nie terenowych (i innych założyć nie wolno - bo homologacja nie pozwala)... Czy to jest samochód, z którego może być jakikolwiek pożytek da wojska? (Nie mówę o sytuacji kiedy chłopaki chcą na przepustce poszpanować pod dyskoteką).

Co więcej - patrzyłem w homologację mojego Tuśka - jak wół w niej wymalowane - osobowy. Mam wobec tego pytanie. Czy Tucson to SUV, czy Crossover czy raczej świnka morska (czyli ani świnka, ani morska), bo jak dla mnie to bulwarówka - podwyższone, rodzinne kombi, którym co najwyżej można zjechać na ubitą polną drogę pod warunkiem, że przez ostatni tydzień nie lało.

Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić tę ciekawostkę?
Czy bylibyście w stanie uznać Tucsona za terenowego SUVa i postawić go w jednym rzędzie np z Patfinderem, Hiluxem, Defenderem, Wranglerem albo Hummerem, Nissanem Patrolem GR czy chociażby Ładą Niva, albo Suzuki Samurai. Dla mnie to jakieś kpiny.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

mpek
Twórca
Posty: 165
Rejestracja: 17 paź 2021, 21:58
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: 1.6 T-GDi Smart
Rok produkcji: 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky Bronze

Re: Tucson - SUV nie SUV czy Crossover a może KTO (Kołowy Transporter Opancerzony)?

Post autor: mpek » 01 lut 2022, 21:44

Czy na liście są wszystkie czy tylko 4x4?
Nie wiem czy będą chcieli 1.6T-GDI jak się dowiedzą o GPF 😁

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Tucson - SUV nie SUV czy Crossover a może KTO (Kołowy Transporter Opancerzony)?

Post autor: Zibi70 » 01 lut 2022, 21:48

Mogą chcieć użyć GPFa jako broni chemicznej ;)

A w temacie - biorą jak leci 2WD też.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2854
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Tucson - SUV nie SUV czy Crossover a może KTO (Kołowy Transporter Opancerzony)?

Post autor: Tucson » 01 lut 2022, 22:38

No ale co? Przychodzi jakiś śmieszny papierek że masz oddać. Piszesz umowę darowizny na żonę z datą wczorajszą (z przed wezwania) i tak w kółko. Nie mam, to już nie moje auto. I co teraz? Jeśli przyjdzie do żony to darowizna w drugą stronę.
Cham się uprze i mu daj. A skąd wezmę jak nie mam? Tu pisze, niech Pan se przeczyta:
https://youtu.be/2zJFhdZ6Ox4

Sytams
Twórca
Posty: 100
Rejestracja: 10 gru 2021, 21:13
Lokalizacja: Dolina Baryczy
Twój samochód: Tucson 2021 - maybe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Paliwo: Hybryda
Kolor: amazon grey

Re: Tucson - SUV nie SUV czy Crossover a może KTO (Kołowy Transporter Opancerzony)?

Post autor: Sytams » 23 lut 2022, 8:52

z leasingiem to by musieli do banków pisać?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2854
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Tucson - SUV nie SUV czy Crossover a może KTO (Kołowy Transporter Opancerzony)?

Post autor: Tucson » 23 lut 2022, 10:06

Nie napiszą bo bank nie jest obywatelem 🤣

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu