Tucson TL
Tucson N-Line 1.6 T-GDI

Kupujemy używane auto - Tucson TL. Tu możesz zamieścić link do ogłoszenia i poprosić Forumowiczów o subiektywną ocenę auta z ogłoszenia.
Skylog
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2021, 22:11
Lokalizacja: Konin
Twój samochód: Szukam
Kolor: Biały

Tucson N-Line 1.6 T-GDI

Post autor: Skylog » 05 maja 2021, 22:19

Witajcie. Dopiero co się pozbyłem RAV4 hybrid i szukam czegoś może tańszego, ale z odrobiną radości.

Przymierzam się do Tucsona (budżet tak do 100tyś.). Rozsądek podpowiada wzięcie zwykłego 1.6 GDI 132km z pakietem n-line (podoba się) ale serce ciągnie do 1.6 T-GDI czyli tego prawdziwszego n-line z ulepszonym układem jezdnym i usztywnionym zawieszeniem.

Ale są 2 obawy. Pierwsza i chyba najważniejsza to o sam układ napędowy. Silnik wprawdzie sprawdzony i na forach raczej cisza o awariach jednostki z turbo o mocy 177km. Ale skrzynia DCT dwusprzęgłowa budzi już większe obawy. Szczególnie o jej awaryjność, może macie jakieś doświadczenia?

Druga obawa to spalanie. Owszem 1.6 GDI jest raczej do spokojnej jazdy, ale spalanie 6-8l. Natomiast w przypadku T-GDI wszędzie huczy o spalaniu 10-12l...?

Może te obawy są niepotrzebne, a może lepiej wziąć tę wersję z silnikiem wolnossącym i być spokojnym o układ napędowy, chociaż przy 132km emocji brak ;-)

Grzechu19
Weteran
Posty: 277
Rejestracja: 22 mar 2021, 11:19
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI 132km Style
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: Grzechu19 » 06 maja 2021, 8:43

Witaj to zależy od ciebie ale bardziej polecam ci 1.6 gdi 132km ponieważ pali do 8l i niema takiej słabej dynamiki jak go malują a najlepiej sprawdź w salonie na jeździe testowej a i tak z 132km da się żyć dynamikę ma dobrą, 177km nie brałem ze względu na turbinę . Zobacz po Tucson'ach Formowiczów że większość ma 1.6 gdi 132km === najpopularniejszy-silnik-tucsonie-t557.html Daj znać co wybrałeś :D :D

Grzechu19
Weteran
Posty: 277
Rejestracja: 22 mar 2021, 11:19
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI 132km Style
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: Grzechu19 » 06 maja 2021, 8:56

Grzechu19 pisze:
06 maja 2021, 8:43
Witaj to zależy od ciebie ale bardziej polecam ci 1.6 gdi 132km ponieważ pali do 8l i niema takiej słabej dynamiki jak go malują a najlepiej sprawdź w salonie na jeździe testowej a i tak z 132km da się żyć dynamikę ma dobrą, 177km nie brałem ze względu na turbinę . Zobacz po Tucson'ach Formowiczów że większość ma 1.6 gdi 132km === najpopularniejszy-silnik-tucsonie-t557.html Daj znać co wybrałeś :D :D
Radzę się spieszyć z zakupem bo mało nowych. Link do n-line 132km https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-t ... 520a72a49b

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: Tucson » 06 maja 2021, 8:58

Grzechu19 pisze:
06 maja 2021, 8:56
Radzę się spieszyć z zakupem bo mało nowych. Link do n-line 132km https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-t ... 520a72a49b
Chyba wolałbym dołożyć do NX4 ;)

Grzechu19
Weteran
Posty: 277
Rejestracja: 22 mar 2021, 11:19
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI 132km Style
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: Grzechu19 » 06 maja 2021, 9:17

Tucson pisze:
06 maja 2021, 8:58
Chyba wolałbym dołożyć do NX4 ;)
Środek nx4 jest słaby bo żeby zmienić nawiew,temp,radio niema tam przycisków i wszystko robi się a czuja jeszcze gorzej jak masz zmrożone ręce to nic nie zrobisz , po zatem to jest pierwszy rok produkcji a ten jest ostatni wypust i za 100tys będzie najtańsza wersja . kolega niech zdecyduje co uważa za słuszne

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: iFX » 06 maja 2021, 11:22

Ja miałem taki sam dylemat i ostatecznie kupiłem nówkę 2020 rok 1.6 GDI N Line właśnie, poniżej kilka słów z moich przemyśleń i odczuć:

1. Słaba dynamika była najbardziej odczuwalna tylko przy jeździe testowej (jak człowiek przyzwyczajony do turbo poszedł się przejechać na jazdę testową to było zamulenie), po zakupie przy normalnej jeździe ta kwestia zupełnie zniknęła, na mieście nie odczuwalne, jedynie na trasie z obciążeniem ciężej się zebrać od wyższych prędkości jeśli ktoś jeździ bardzo dynamicznie.
2. Skrzynia! po bliższym zapoznaniu się z tym manualem hyundaia, jego krótkich przełożeniach i fajnym kliku, gdzie całość skrzyni zestrojona jest tak, że od startu jest duża dynamika a żeglować na 6 biegu można już spokojnie od 60 km/h przy niskim spalaniu stwierdziłem, że odpuszczę sobie automat tym razem, dzisiaj jazda z tą skrzynią do dla mnie czysta przyjemność.
3. Spalanie! miło patrzeć kiedy jedzie się spokojnie w trybie mieszanym, a spalanie w takim dużym samochodzie nawet obciążonym oscyluje w granicach 6,3 - 7,5 L/100 km.

Pomyślałem sobie jeszcze o jednym (być może to głupie), ale chciałem ten samochód na dłużej i wersja 1.6 GDI N Line wydała mi się najbardziej przyszłościowa z uwagi na to, iż jest to jeden z ostatnich chyba takich prostych i sprawdzonych silników, który można kupić jako nowy, co pozwala sądzić, że w przyszłości prawdopodobieństwo awarii oraz koszty obsługi tego samochodu z łańcuchem rozrządu i manualem będą wręcz minimalne.

Podsumowując wydaje mi się, że spalanie niskie również da się osiągnąć w T-GDI, ale nie tak niskie jak tutaj, natomiast kto kupuje T-GDI, żeby jeździć jak emeryt? a jeśli korzysta się jego mocy częściej, to w okolicach 10 litrów będzie palił i jest jeszcze jedna kwestia, widziałem to na jednym z testów chyba pertyna co ględzi jak jechał tym hyundaiem w automacie T-GDI i zapamiętałem najważniejsze, że ten automat w trybie normal ma tak zestrojone oprogramowanie, że opóźnienie w reakcji na gaz jest wyraźnie widoczne i denerwujące, a samochód normalnie reaguje dopiero w trybie sport, to też najlepiej sprawdź sobie na jakejś jeździe testowej zanim podejmiesz decyzję, bo w zwykłym GDI tego nie ma.

ANDRZEJ1958
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:38
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: 1.6 GDI COMFORT
Kolor: MOON ROCK

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: ANDRZEJ1958 » 06 maja 2021, 12:21

Na YouTube jest bardzo dużo jazd testowych zarówno silnik 1,6 GDI jak i 16T-GDI. Mniej ważny jest rocznik samochodu (testy z YouTube), liczą się opinie , również dziennikarzy motoryzacyjnych, z samej jazdy dla ww. jednostek napędowych. Ja kierując się opiniami użytkowników forum jak i testów z YouTube wybrałem zdecydowanie 1.6GDI. Poświęć trochę czasu a na pewno dokonasz trafnego wyboru.

Grzechu19
Weteran
Posty: 277
Rejestracja: 22 mar 2021, 11:19
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI 132km Style
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: Grzechu19 » 06 maja 2021, 13:05


pspgame
Weteran
Posty: 285
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: pspgame » 06 maja 2021, 13:06

Przesiadasz się z RAV 4 ? a jaki tam silnik miałeś ? zwykła RAV 4 wolnossak 2 litrowy nie daje wcale radości z jazdy jak to moje dzieci mówią dziadkowóz.
Dlatego idąc tym tropem kupiłem 185 koników w Dieslu i banan na twarzy nie schodzi wcale.

iFX
Weteran
Posty: 318
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:30
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI (N Line) 2WD
Kolor: Olivine Grey

Re: Tucson n-line 1.6 T-GDI

Post autor: iFX » 06 maja 2021, 13:27

Skylog pisze:
05 maja 2021, 22:19
Witajcie. Dopiero co się pozbyłem RAV4 hybrid i szukam czegoś może tańszego, ale z odrobiną radości.
Dlaczego się pozbyłeś toyoty? napiszesz kilka słów? :)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu