Trzeszczenie (ocieranie) przy skręcie w lewo

Masz problem z układem kierowniczym lub zawieszeniem? Napisz tutaj.
DarekTuc
Świeżak
Auto: 1,7 CRDI
Kolor: Biały

Trzeszczenie (ocieranie) przy skręcie w lewo

Post autor: DarekTuc » 07 lut 2020, 13:28

Witam
Przy maksymalnym skręceniu kół w lewo słyszę takie jakby ocieranie, nie jest ono ciągłe tylko tak jakby cykliczne co pół obrotu kola (może w innym odstępie). Zaznaczam ze kolo nie ociera o nadkole, czy ktoś się spotkał z czymś podobnym. Przy skręcie w prawo nic nie słychać.

FiloFilo
Świeżak
Auto: 1.7 CRDI
Kolor: ChybaSzary

Re: Trzeszczenie (osieranie) przy skrecie w lewo

Post autor: FiloFilo » 08 wrz 2020, 13:55

Witam,
Mam to samo. Koło ociera o wahacz, co prawda na postoju, przy maksymalnym skręcie koło nie dotyka wahacza, ale i na wahaczu i na oponie widać wyraźne otarcia (w takcie jazdy widocznie koło ulega większemy wychyleniu). Nie byłem z tym jeszcze w sewisie, ale jednym z tropów jest to że kierownica przy max skręcie w lewo jest bardziej skręcona niż przy skręcie w prawo, tak około 20 stopni. Może da się to w jakiś sposób regulować.

https://flic.kr/p/2jEvyji

mexxmen30
Weteran
Auto: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Trzeszczenie (osieranie) przy skrecie w lewo

Post autor: mexxmen30 » 08 wrz 2020, 17:21

Wydaje mi się że nie jest to normalna sprawa że koło ociera o wahacz - nie wpadłeś w jakaś dziurę albo nie robiłeś o krawężnik , pierwsze co bym sprawdził to zbieżność ustawienie geometrii polega na ustawieniu kątów wyprzedzenia , pochylenia i czegoś tam jeszcze więc może coś się przestawiło albo fabrycznie było źle ustawione tak jak u mnie że kierownica delikatnie była krzywo ustawiona a auto jechało idealnie prosto nawet nie ściągało po dokładnej regulacji geometrii wszystko jest tak jak należy .

FiloFilo
Świeżak

Re: Trzeszczenie (ocieranie) przy skręcie w lewo

Post autor: FiloFilo » 14 wrz 2020, 11:07

Problem rozwiązany, serwis stwierdził "wadliwe ograniczniki w przekładni". Przekładnia do wymiany, oczywiście w ramach gwarancji :)

mexxmen30
Weteran
Auto: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Post autor: mexxmen30 » 14 wrz 2020, 14:04

Opon ci nie zniszczyło od tego ocierania bo też powinni wymienić w takim razie .

FiloFilo
Świeżak

Post autor: FiloFilo » 15 wrz 2020, 11:08

Opona nie jest zniszczona, ocierała tylko przy maksymalnym skręcie w lewo, więc maksymalnie nie skręcałem ;)

ODPOWIEDZ