Tucson TL
A taki był ładny... Amerykancki...

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: marcelini » 18 lip 2017, 10:36

No i stało sie... :cry:
40 dni...
Nie wiem kto, nie wiem kiedy. Zobaczyłem to po powrocie z pracy do domu. Podejrzewam że pod firmą, bo za wiele nie jeździłem wczoraj, ale sprawca zbiegł, nie miał odwagi.
Szczęście w nieszczęściu że nie uszkodzone lampy. Po bliższych oględzinach, pomimo że wygląda jakby tylko zdarty był lakier, są głębokie zarysowania i element odkształcił się na mocowaniu.
Zaraz dzwonię do ubezpieczyciela i zgłaszam. Na AC, niestety...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: jag888 » 18 lip 2017, 11:59

szczerze wspolczuje, nie tylko sytuacji ale konsekwencji robienia z OC - nie bylo jakichs kamer w okolicy?

swego czasu przed oceanarium w Gdyni podobnie przerysowano nam IX35, zglosilem na policje liczac ze bedzie sie im chcialo posprawdzac kamery :) ale mnie lekko wysmiano

szkoda wyszla jakis 1500 pln z AC i niestety mamy kilka aut w domu, wszystkie na wspolwlasnosci i jak zblizal sie termin ubezpieczenia jednego z aut - niestety wzroslo ubezpieczenie (ubezpieczalnie maja jedna baze peseli i niewazne czy miales szkode na 100k czy 1k leca znizki)

sprawdz przykladowo za ile zrobili by to np. s-plus.pl - moze lepiej wydac teraz jakies 700 pln (mi wtdey tyle wyliczyli podobne uszkodzenie w ix35) niz potem tracic 1500 pln na znizkach

tak czy siak przykra sytuacja

Julek

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: Julek » 18 lip 2017, 12:13

Również współczuję ! Musiał to chyba być jakiś wyższy samochód, pewnie dostawczy. Mnie też się kiedyś przytrafiło coś podobnego, również zamierzone rysowanie całego auta gwoździem... Sprawdź opcje Twojego ubezpieczenia. Czasem pierwsza naprawa nie powoduje wzrostu składek.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: marcelini » 18 lip 2017, 13:19

Muszę właśnie dopytać bo mam wykupione ubezpieczenie na cały okres leasingu i coś kojarzę że była mowa o braku wpływu tej umowy na szkodliwość w innych przypadkach.
Niestety też podejrzewam dostawczaka ale teraz to wiecie co mogę... A monitoringu brak.
Co najciekawsze to ten element jest plastikowy! I jest duży, bo to co jest na zdjęciu łączy się listwą z czujnikami z takim samym elementem z drugiej strony. Takie "U"...
Rozmawiałem już z serwisem, prawdopodobnie wymienią.
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

krisman

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: krisman » 18 lip 2017, 14:33

Jeśli z AC to nawet pewne, że nowy element, inaczej bym się nie zgodził, a tu leasigodawca. Ech dziadostwo :( Z Doopy nogi powyrywać ćwokowi za to, że uciekł.


MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: MarekB » 18 lip 2017, 18:26

Brak cywilnej odwagi, żal mu 60,00 zwiększonej składki lepiej komuś takie coś zostawić. Niech cię pocieszy fakt że karma go dopadnie :)
Tak czy siak szkoda.

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: Nabu » 19 lip 2017, 12:03

Wyrazy współczucia. Miałem podobną sytuację i wiem jak boli - moje poprzednie autko wytrwało w nienaruszonym stanie niecały miesiąc). W przypadku leasingu jest jeszcze jedno ryzyko. Jeżeli ubezpieczenie nie obejmuje wartości auta brutto, to odszkodowanie dostaniesz tylko w zakresie kosztów netto usunięcia szkody. 23% VAT będziesz musiał zapłacić warsztatowi. Oczywiście utraty zniżek nie powinieneś się obawiać - ubezpieczenie opłacasz Ty, ale właścicielem polisy jest leasingodawca. Mój Hyundai też jest w leasingu, polisa z PZU zawarta przez EFL (niestety tylko do wartości netto - ach te wysokości składek). Jedyna korzyść polega właśnie na tym, że w razie czego w ogóle nie mówi się o zniżkach, czy ich utracie - urok ramowych umów pomiędzy leasingodawcami a ubezpieczycielami.
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: marcelini » 19 lip 2017, 13:19

I faktycznie tak jest... Ubezpieczenie w cenach netto.
Na szczęście jest w efl takie coś jak CLS i przy naprawie w warsztacie wskazanym przez nich odbywa się to bezgotówkowo. I na szczęście serwis Hyundai w Wałbrzychu jest na liście... uff...
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: MarekB » 19 lip 2017, 20:01

Będzie bezgotówkowo do kwoty netto, VAT będziesz musiał zapłacić, ale oczywiście wrzucisz w koszty.

Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

Re: A taki był ładny... Amerykancki...

Post autor: marcelini » 19 lip 2017, 22:23

Nie. W przypadku naprawy auta w warsztacie, z którym efl ma podpisaną umowę i zostały spełnione procedury (zgłoszenie i zarejestrowanie szkody w efl, zgoda na naprawę we wskazanym warsztacie) rozliczenie odbywa się bez VAT.
Sprawdzone, dziś zgłaszałem.
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu