Tucson TL
Tajemnica lakieru Y3Y - sand white

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
jasiuuuuu
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:41
Lokalizacja: Siedlisko
Twój samochód: 1.6 CRDI 7DCT 2WD
Kolor: White Sand

Tajemnica lakieru Y3Y - sand white

Post autor: jasiuuuuu » 17 paź 2020, 11:55

Witam!

Interesuje mnie tajemnica jaka kryje się za tym lakierem... jakiś czas temu lakier Y3Y był flagowym odcieniem, który był w każdej prawie reklamie Hyunda'ia a teraz.... zniknął nawet z palety nowych aut!

Osobiście posiadam Hyunda'ia Tucson 1.6 CRDI z tym właśnie lakierem i niespełna trzy miesiące temu przytrafiła mi się niestety szkoda z OC sprawcy. Temat cały czas jest dla mnie aktualny ale przechodząc do sedna i omijając błędy które wykonał serwis ASO przy doprowadzeniu danego auta do stanu sprzed wystąpienia szkody to ... został położony lakier na trzech elementach, który został opisany przez biegłego sądowego rzeczoznawcę motoryzacyjnego jako perfekcyjnie położony, o odpowiednim doborze ziarna i grubości lakieru ale niestety nie w tym odcieniu. Od tego czasu już 3 tygodnie jeżdżę autem zastępczym ponieważ ASO twierdzi że zawsze po naprawie będzie inny odcień lakieru na elementach lakierowanych względem oryginalnego lakieru (auto ma 1,5 roku a nowe elementy są ewidentnie ciemniejsze). Zastanowiła mnie cała sytuacja i zacząłem nieco szukać odpowiedzi na własną rękę. Okazało się że lakier Y3Y na autach sprzed 2018 roku (moje auto jest produkcji 2018) posiada inny odcień względem lakieru na autach po 2019 roku i jest to powszechna wiedza którą uzyskałem w punkcie gdzie zakupiłem auto - wiedzą o tym i wiedzą że jest problem z naprawą aut jak lakier nie jest dobrany a jest "wzięty" z półki od producenta. Natrafiłem na facebooku na post w którym firma naprawiająca auta powypadkowe tak opisała po krótce przygodę z doprowadzeniem do odpowiedniego stanu auto...
"Hyundai sprawił problem z doborem koloru- Y3Y , lakierowany na ostro do błotnika zderzak tylny .Kilka natrysków próbnych i efekt spasowania odcienia , grubości ziarna jest zadowalający."

Czy miał ktoś też problem z lakierem Y3Y sand white? Oraz czy ktoś może wie dlaczego zniknął z palety barw Hyundai?

Pozdrawiam,
BJ

macsl
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2018, 14:51
Lokalizacja: 1.6 GDI
Twój samochód: 1.6 GDI white sand
Kolor: white sand

Re: Tajemnica lakieru Y3Y - sand white

Post autor: macsl » 27 gru 2020, 1:17

Witam
Lakierowany mam tylny zderzak w modelu 2018 po FL ,odcień i ziarno zwłaszcza z boku różni się jeśli się uważnie patrzy,z tyłu patrząc nie ma różnicy .
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu