Tucson TL
Tablet zamiast fabrycznej navi

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: mlodyksiegowy » 15 sty 2018, 17:29

Czy ktoś może się zastanawiał nad adaptacją tabletu? Ja kupując samochód niestety byłem skazany na wersję bez navi ponieważ już nie mieli samochodów w wersji confort + navi. Natomiast chwile się nią bawiłem i straciłem wydaje mi się że straciłem niewiele (subiektywne odczucie nie chcę nikogo urazić). W sumie jeszcze przed kupne samochodu myślałem o adaptacji jakiegoś tabletu, rozwiązanie stosunkowo tanie, potrafi więcej od fabrycznej navi, brak problemu z wersją androida, dobry wyświetlacz tylko że wkomponowanie w deskę nie takie :D

krisman

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: krisman » 15 sty 2018, 17:37

Nie lepiej dobrą navi nawet na przyssawkę, zamiast tablet?
Zresztą tablet a tablet, mój ma 10" :lol: Ciężko by było.

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: mlodyksiegowy » 15 sty 2018, 17:48

Może jestem inny ale lubię mapy gogle i Janosika więc navi odpada... Mam telefon 5,7 cala więc nie jest źle ale co zabudowa to zabudowa :)

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: gdyl » 15 sty 2018, 17:57

możesz dokupić tableta już wbudowanego w kokpit do tucsona np. taki : http://allegro.pl/nawigacja-android-7-t ... ml#thumb/1

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: mlodyksiegowy » 15 sty 2018, 18:12

gdyl pisze:
15 sty 2018, 17:57
możesz dokupić tableta już wbudowanego w kokpit do tucsona np. taki : http://allegro.pl/nawigacja-android-7-t ... ml#thumb/1
Rewelacja, nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest, natomiast nie wiem czy są systemy "bardziej firmowe"? Trochę się boje takiej "rasowej chińszczyzny" wole dopłacić a kupić coś pewniejszego, muszę poszukać na allegro

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: gdyl » 15 sty 2018, 18:28

dziwie się że w salonie nie proponowali Ci za dopłatą wymianę radia na navi np. na alpine czy coś w tym stylu.

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: mlodyksiegowy » 15 sty 2018, 19:28

gdyl pisze:
15 sty 2018, 18:28
dziwie się że w salonie nie proponowali Ci za dopłatą wymianę radia na navi np. na alpine czy coś w tym stylu.
Zaproponowali :), ale nie Alpine tylko jakiś chiński badziew montowany przez ASO (miał to samochód inny który czekał do wydania) chwilę sie pobawiłem i generalnie szału nie było tzn. android był ale tak to działało, że może z 800-1000zł bym zapłacił natomiast nie 3 czy 4 tys. Mój tablet samsunga za tysiąc złotych bił tą nawi na głowę (komfort użytkowania, ekran) a już plastikowy rysik, którym pan handlowiec się zachwycał za 2 zł to mistrzostwo świata.

Widziałem na forum, że ktoś ma Alpine ale nie widziałem gdzie to można kupić (szukałem po sklepach typu EURO, MM, Saturn...

Julek

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: Julek » 15 sty 2018, 19:31

Alpine to dosyć spory koszt ale za to pięknie działa. Z tego co wiem H za dopłatą montuje zestawy tej marki.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: gdyl » 15 sty 2018, 19:53

racja ze dobry, ja żałuje że tego nie zamontowałem tylko ten badziew od hyundaia , a proponowali mi Alpine w ASO :(

mlodyksiegowy
Weteran
Posty: 232
Rejestracja: 22 gru 2017, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Twój samochód: HT TL 1,6 GDI / HT NX4 1,6 TGDI 150km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: biały / czarny

Re: Tablet zamiast fabrycznej navi

Post autor: mlodyksiegowy » 15 sty 2018, 20:01

Julek pisze:
15 sty 2018, 19:31
Alpine to dosyć spory koszt ale za to pięknie działa. Z tego co wiem H za dopłatą montuje zestawy tej marki.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
To co oglądałem w tym samochodzie na wydanie to na pewno nie był Alipnie - za Alpine mogę zapłacić 4 tys :D, to co było to wyglądało raczej na sprzęt firmy navi...... coś tam.... chyba z Krakowa która dostarczała dedykowane rozwiązania tyle, że część salonów się wycofała z tego a Bydgoszcz chyba jeszcze nie ;)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu