Tucson TL
Szumy i zanikające fale radiowe

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Tomtomtom333
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2021, 18:01
Lokalizacja: Legnica
Twój samochód: 1.7 CRDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Beżowy

Szumy i zanikające fale radiowe

Post autor: Tomtomtom333 » 04 lis 2021, 17:09

Witam,jestem o niedawna posiadaczem Tucsona 1.7 crdi z 2016r i nam problem z fabrycznym radiem .Radio z nawigacją odbiera również radia DAB, natomiast stacje fm to słabo działają tzn.w mieście jest w miarę ok ale też w niektórych miejscach słychać szumy a nawet zrywa całkowicie.
Trochę pogrzebałem w instalacji przy radiu i odkryłem że "już ktoś tam był" W kostce która jest podłączona do radia nie ma wszystkich kabelków,a brakujące są zaizolowane i nie podłączone. W schemacie który znalazłem na forum ( fotka poniżej) we wtyczce A pod nr. 18 jest ANT Power. A u mnie we wtyczce A to miejsce je
Screenshot_20211104-162558_Chrome.jpg
st puste nie podłączone. I pytanie czy musi być podłączone? Antenę mam płetwę rekina i podłączone są do niej 3 przewody antenowe (gps,radio dab i radio fm) i jeden centralnie jakby zasilanie,ale nie jestem pewien. Czy ta antena musi mieć zasilanie 12V?I czy nie zasilana antena może być przyczyna słabych stacji fm?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu